KATASTROFA CRNO BELIH: Partizan dobio petardu u Danskoj

24.08.2023. 17:56
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan

Nordsjeland praktično već obezbedio Ligu konferencija.

Fudbaleri Partizana po svemu sudeći završili su evropsku odiseju pošto su u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencija poraženi od Nordsjelanda sa ubedljivih 5:0 (2:0). Crno-beli su tokom celog meča bili u podređenom položaju u odnosu na domaćina, na kratko su se trgli početkom drugog poluvremena, ali je danski predstavni više ngo zasluženo ostvario ubedljiv trijumf.

SAD JE SVE JASNO: Ovo je cifra zbog koje je Manćini napustio Azure i seo na klupu Saudijske Arabije

NIŠTA OD BARSELONE: Potpisao na tri godine sa Mančester sitijem

OVO JE 100 ODSTO TAČNO: Anćeloti o transferu Mbapea u Real

Prvih desetak minuta na meču prošlo je bez uzbuđenja da bi Menig sa 25 metara šutirao u golaman domaćina, a Nordsjeland je samo minut kasnije poveo. Domaćin je imao opasana napad, odbrana crno-belih na kratko odbila loptu na koju je natrčao Frese i sa dvadesetak metara uputio neodbranjiv šut u gol Jovanovića. Počeloi su da se nižu napadi domaćina pa je Nigren u 16. minutu promašio prazan gol sa pet metara, da bi Frese u 18. ponovo sa distance šutirao, ali sada znatno nepreciznije. Usledilo je kratko zatišje. Partizan nije mogao da dođe do šesnaesterca domaćina koji je u tri minuta imao tri dobr eprilike. Ingvartsen je u 38. minutu probao da iznenadi Jovanovića koji je dobro reagovao, da bi u 40. minutu prvo Osman pogodio stativu, a zatim Ingvartsen iz odlične pozicije šutirao preko gola. Ingvartsen je ipak stigao do gola u 43. minutu iz penala koji je dosuđen pošto je Antić igrao rukom, a Nordsjeland je na veliki odmor otišao sa dva gola prednosti.

U prvih 15 minuta nadstavka Partizan se na kratko probudio, a prilike su imali Srtojković u 49. i Ilić u 61. minutu. Ipak, najbolju šansu za Partizan propustio je u 62. minutu Marković koji je posle kornera šutirao iz prve, ali je golman Hansen bio na mestu. U tom periodu je Osman imao priliku za domaćina u 54. minutu, kao i Diomande koji je sa pet metara loptu glavom poslao preko gola šrest minuta kasnije. Ponov je Nordsjeland počeo da niže šanse, a Dioamande je u 63. imao još jednu sjajnu priliku ,al ije Jovanović uspeđšno intervenisao. Ono što nije mogao danski klub, uradio je Partizan pošto je Šćekić poklonio penal domaćinu igranjem rukom u 67. minutu, a Ingvartsen je ponovo bio precizan za velikih 3:0. Nije domaćin imao nameru da stane i u 73. minutu bilo je 4:0 .Osman je po ko zna koji put probio po levoj strani, ubacio loptu koju je zakačio Atman i nehotice sproveo do Viladsena kojem nije bilo teško da postigne gol. Osman je u 81. minutu pogodio drugi put stativu, Hansen je u 83- i 84. minutu prvo pogodio stativu, a zatim mu je Jovanović odbranio u duelu jedan na jedan, ali u 87. minutu nije bilo spasa za gol Partizana. Hansen je ubacio loptu koja je zakačila Ilića i prevarila Jovanovića za vođstvo domaćina od 5:0.

Iako je sve bilo rešeno, Nordsjeland je nastavio sa napadima, a u sudijskoj nadokandi je pao i šesti gol, ali je sudija Frid to poništio posle provere VAR sistema pošto je Harder igrao rukom. Ipak, danski predstavnik praktično je obezbedio plasman u Ligu konferencija jer je teško verovati da ovakav Partizan može da napravi čudo u revanšu.

NORDSJELAND – PARTIZAN 5:0 (2:0)

STADION: Rajt tu drim Park

SUDIJA: Jigal Frid (Izrael)

STRELCI: Freze 11, Ingvartsen 43 pen, 68 pen, Viladsen 73, Ilić 87 au

NORDSJELAND: A. Hansen, Viladsen, K. Hansen, Nagalo, Freze, Diomande, Tverskov, Svenson, Nigren (od 54. Antman), Ingvartsen (od 82. Harder), Osman (od 82. M. Hansen).

PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Ilić, Marković, Antić, Kanute (od 59. Baždar), Šćekić, Severina (od 78. Nikolić), Natho, Menig (od 59. Kalulu), Saldanja (od 87. Trifunović).

90+4. minut
Kraj meča.
90+3. minut
Umalo je bilo 6:0 za domaćina, ali je sudija Frid posle pregledanja VAR poništio pogodak Danaca zbog igranja rukom.
87. minut
5:0!!! Pukla je petarda u Danskoj autogolom. Hansen je ubacio loptu koja je zakačila Ilića i završila u mreži pošto je prevarila Jovanovića.
84. minut
Još jednom je Hansen bio oči u oči sa Jovanovićem, a golman Partizana je uspeo da odbrani njegov šut.
83. minut
Mats Hansen je bio u odličnoj prilici, sam ispred Jovanovića, ali je pogodio stativu.
81. minut
Osman je imao veliku šansu, ali je još jednom pogodio stativu.
73. minut
4:0!!! Osman je potpuno promešao odbranu Partizana i zatim ubacio na peterac. Atman je zakačio loptu koja je došla do Viladsena kome nije bilo teško da ubaci loptu u prazan gol.
67. minut
3:0!!! Ingvarsten povećava prednost domačina, ponovo sa bele tačke. Šćekić je neoprezno odigrao rukom, sudija Frid je posle par trenutaka pokazao na belu tačku, a Ingvartsen bio siguran.
65. minut
Uzvraća Saldanja sa 16 metara, ali od svega samo korner za Partizan.
63. minut
Još jedna velika šansa za Nordsjeland, ali je Jovanović maestralno zaustavio šut Diomandea.
62. minut
Najbolja prilika za Partizan na meču, posle kornera je Marković iz prve šutirao, ali je golman Hansen bio na mestu.
61. minut
Ilić je pokušao posle ubacivanja Natha, ali je ta lopta otišla preko gola.
60. minut
Velika prilika za domaćina, Diomande je neometen zahvatio loptu glavom sa pet metara i poslao je preko gola.
59. minut
Dvostruka izmena u Partizanu, izlaze Kanute i Menig, a ulaze Baždar i Kalulu.
54. minut
Osman se za čas našao na 11 metara od gola Partizana, ali je njegov šut otišao pored gola.
49. minut
Stojković je pokušao sa dvadesetak metara, ali je golman domaćina bio siguran.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena, Nordsjeland vodi 2:0.
43. minut
2:0!!! Ingvartsen je duplirao vođstvo za domaćina. Penal za Nordsjeland. Lopta je pogodila Antića u ruku, sudija Frid pokazao na belu tačku, a Ingvatsen bio precizan.
40. minut
Velike dve šanse za Nordsjeland. Osman se stuštio ka golu Partizana i šutirao pogodivši stativu. Na odbijenu loptu naleteo je Ingvartsen i poslao loptu preko gola iz odlične pozicije.
38. minut
Ingvardsen je probao da iznenadi Jovanovića, ali je golman Partizana dobro reagovao i zaustavio njegov pokušaj.
33. minut
Opasna situacija za domaće posle kornera, ali je Jovanović siguran.
30. minut
Nordjseland u potpunosti kontroliše situaciju na terenu, Partizan teško dolazi do šesnaesterca gostiju.
18. minut
Ponovo je Frese pokušao, ovaj put sa 30 metara, ali je veoma loše šutirao.
16. minut
Velika šansa za Nordsjeland, Nigren je praktično sa pet metara promašio prazan gol i poslao loptu preko prečke.
11. minut
1:0!!! Vodi Nordsjeland. Domaćin je imao napad, Partizan je otklonio opasnost, da bi lopta otišla do Fresea koji je sa dvadesetak metara savladao Jovanovića sjajnim udarcem.
10. minut
Za sada nema prilika, Nordsjeland ima inicijativu, ali bez konkretnih šansi. Prvi je zapretio Partizan šutem Meniga sa 25 metara, ali je lopta otišlapravo u ruke golmana Hansena.