KRAJ MUČENJA CRNO-BELIH: Danci savladali Partizan i u revanšu (VIDEO)

31.08.2023. 20:11
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Nordsjeland ukupnim rezultatom 6:0 otišao u Ligu konferencija.

Evropska priča Partizana završena je večeras u Beogradu pošto je Nordsjeland u revanš meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencija ostvario pobedu minimalnim rezultatom 01: (0:1) i ukupnim rezultatom 6:0 se pladirao u treće evropsko takmičenje po snazi.

PROTEST GROBARA: Među okupljenima i bivši član uprave kluba, navijači negodovali što je tu (VIDEO)

Partizan kažnjen sa pola miliona zbog uvredljive pesme Grobara

VUČELIĆ JE PODNEO OSTAVKU: Oglasio se Vazura, evo šta sledi u Partizanu

Miran je bio početak meča u Humskoj. Nordsjeland nije imao potrebu da se zaleće posle ubedljive pobee u prvom meču, a ni crno-beli nisu želeli da odmah krenu svim snagama u napad. Na prvo uzbuđenje čekalo se do 9. minuta kada je Natho sa 17 metara šutirao, ali je Hansen lako zaustavio njegov udarac. U 17. minutu su igrači Partizana tražili penal zbog igranja rukom, ali je iz VAR sobe stigla informacija da je sve bilo čisto, da bi dva miunuta kasnije Nordsjeland zapretio, ali je kacija gostiju završila gol autom. Gosti su preuzeli inicijativu i to se sve više videlo na terenu.  U 26. minut uje sevnula kontra gostiju, Osman se brzo našao u dobroj poziciji, lažnjakom je izbacio Stojkovića, da bi u situaciji jedan na jedan sa Jovanovićem, golman Partizana bio uspešniji. Međutim, četiri minuta kasnije nije bilo spasa za Partizna. Brzu akciju su izveli gosti. Atman je počeo akciju, dodao Nigrenu koji je lepo pronašao Osmana, a ovaj precizno šutirao za vođstvo gostiju.

Pet minuta kasnije nova prilika za goste, Nigren se našao oči u oči sa Jovanovićem i ponovo je bio uspešniji golman Partizana. Osman je kao i u prvom meču pravio mnogo problema Partizanu, a u 39. minutu je pokušao solo akciju, šutirao je iz dobre pozicije preko gola. Partizan je konačno ponovo zapretio u završnici prvog poluvremena. Prvo je u 42. minutu Marković šutiroa, a zatim tri minuta kasnije Natho sa dvadesetak metara, ali je oba puta Jovanović dobro branio.

Malo je toga viđeno u drugom poluvremenu. Nordsjeland je odlučio da ne forsira pošto je prolaz već odavno uspeo da obezbedi, a na drugoj strani ni Partizan nije mnogo pretio. Najbolju priliku za crno-bele propustio je Kalulu u 73. minutu Kalulu kada je iskosa sa desne strane šutirao pored gola. Osam minuta kasnije i Belić je pokušao, ali je lopta završila u korneru malo iznad prečke, da bi u 83. minutu Nemanja NIkolić bio isključen zbog drugog žutog kartona posle samo desetak minuta provedenih u igri. Do kraja su oba tima jedva čekala da sudija Klensi iz Škotske označi da je utakmica završena.

PARTIZAN – NORDSJELAND 0:1 (0:1)

STADION: Partizana

SUDIJA: Kevin Klensi (Škotska)

STRELAC: Osman 30.

PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Marković, Ilić, Antić, Kanute (od 60. Šćekić), Belić, Severina (od 60. Kalulu), Natho (od 46. Zajad), Menig (od 46. Trifunović), Saldanja (od 71. Nikolić).

NORDSJELAND: A. Hansen, Hej, K. Hansen, Nagalo, Frese, Dorgeles (od 85. Barslund), Tverskov (od 46. Askone), Svenson (od 69. Sertdemir), Antman, Nigren, Osman (od 46. Harder, od 61. Jensen-Abju).

90+4. minut
Kraj meča, Nordsjeland je savladao Partizan i urevanšu sa 1:0 i plasirao se u Ligu konferencija.
83. minut
Partizan ostaje sa igračem manje pošto je Nemanja Nikolić dobio drugi žuti karton.
81. minut
Belić je šutirao sa 16 metara, ali je lopta završila u korneru malo iznad gola pošto je zakačila jednog od defanzivaca gostiju.
73. minut
Najbolja prilika za Partizan, Kalulu se našao u šansi, ali je šutirao pored gola.
60. minut
Nova dvostruka izmena u Partizanu. Šćekić i Kalulu će na teren, a izlaze Kanute i Severina.
55. minut
Nema gol šansi u prvih desetak minuta nastavka.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dvostruka izmena u Partizanu. Trifunović i Zahid ušli su umesto Natha i Meniga.

DRUGO POLUVREME

45+1. minut
Kraj prvog poluvremena.
45. minut
Oprobao je Natho ponovo udarac sa dvadesetak metara, ali je ponovo Hansen na mestu.
42. minut
Prilika za Partizan, Marković je šutirao, ali je Hansen uspeo da zaustavi njegov udarac.
39. minut
Osman pravi mnogo problema odbrani Partizana. Sada je pokušao solo akcijom, ali je na kraju šutirao preko gola.
35. minut
Još jedna velika prilkika za goste, Nigren je bio u situaciji jedan na jedan sa Jovanovićem koji je dobro odbranio njegov udarac.
30. minut
0:1!!! Poveo je Nordsjeland, a strelac je bio Osman. Krunisali su gosti inicijativu. Atman je počeo akciju, dodao do Nigrena koji je pronašao Osmana koji je precizno šutirao i doveo Nordsjeland u vođstvo.
26. minut
Sevnula je kontra posle slobodnog udarca za Partizan, Osman se stuštio ka golu, izbacio lažnjakom Stojkovića i u situaciji jedan na jedan sa golmanom Jovanovićem šutirao tik pored gola. Bila je to najbolja prilika u dosadašnjem toku meča.
19. minut
Opasna akcija Nordjsleanda, aLi od svega samo gol aut.
17. minut
Sporan momenat, tražili su igrači Partizana penal zbog igranja rukom, ali je iz VAR sobe stigla informacija da je sve bilo čisto.
9. minut
Prvi je zapretio Partizan, Natho je šutirao sa 17 metara, ali je golman Hansen bio na mestu.
7. minut
Ništa konkretno za sada u Humskoj. Nema prilika, iako Partizan ima blagu inicijativu od starta.