ŽALI BOŽE OČIJU: Novi kiks bezidejnog Partizana, TSC bez problema do boda u Humskoj

23.07.2022. 20:25 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Još jedna loša predstava tima Ilije Stolice.

Fudbaleri Partizana odigrali su bez golova protiv TSC-a u meču trećeg kola Mozzartbet Superlige Srbije.

NULTA TOLERANCIJA: Zvezda i Partizan moraju u kasu FSS da uplate po 500.000

BIO JE NA SPISKU REPREZENTACIJE: Partizan naciljao novo pojačanje

DOBRE VESTI ZA PARTIZAN: Mitjiland igra OČAJNO! Još su bez pobede u ovoj sezoni

Nezanimljivo prvo poluvreme u Humskoj. Partizan je imao terensku inicijativu, ali nije uspeo da to sprovede u makar jedan pogodak. Najagilniji su bili bekovi domaćeg tima. Lutovac u nekoliko navrata, zatim i Urošević koji je odlično šutirao u 40. minutu meča, ipak Ilić je njegov pokušaj zaustavio, lopta je zakačila i stativu u toj situaciji. Gosti su najozbiljniju priliku imali u 24. minutu, kada je Ćalušić glavom bio za malo neprecizan.

Mozzartbet Superliga Srbije, 3. kolo

Partizan – TSC 0:0

Stadion: Humska

Sudije: Mitić, Andrejić, Milićević

Partizan: Stevanović – Lutovac (od 79. Živković), Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Andrade (od 89. Baždar), Natho (od 57. Menig) – Terzić (od 57. Dijabate), Belić (od 79. Petković), Rikardo

TSC: Ilić - Antonić, Ćalušić, Cvetković, Jovanović, Kuveljić, Ratkov, Stojić, Stojković, Vukić, Đakovac

Ako prvi deo igre nije obilovao dešavanjima, šta tek reći za nastavak meča. Partizan je za 45 minuta uspeo da stvori svega jednu izglednu priliku i to u poslednjem minutu preko Baždara, kada je mladi fudbaler slabo šutirao posle prodora Meniga. Sve se svodilo na individualne akcije bočnih igrača.

Možda je i najzanimljiviji detalj bio debi Dijabatea u crno-belom dresu. Bio je agilan bivši fudbaler Lestera, pokušavao prodorima, ali nije bilo reakcije saigrača. O igri tima Ilije Stolice dovoljno govori podatak da je pokušaj Uroševića sa kraja prvog poluvremena jedini udarac u okvir gola golmana Ilića. Kvinsi Menig je imao priliku na samom kraju meča da donese pobedu svojoj ekipi, ali je bio izblokiran.

Čitav tok meča mogli ste pratiti ovde.

Kraj meča. Partizan - TSC 0:0.

96. minut
Kvinsi Menig je bio u kolosalnoj prilici, izblokiran je i to je bila poslednja prilika za domaće.

90. minut
Utakmica je produžena šest minuta.

90. minut
Imao je Partizan sada priliku da dođe do pobede. Menig je prošao, vratio povratnu do Baždara, koji je jako slabo šutirao i od svega samo korner za domaće.

89. minut
Nova promena. Baždar menja Andradea.

87. minut
Vreme protiče bez prilika, što apsolutno odgovara gostima, koji bez problema čuvaju stečenih 0:0.

79. minut
Lutovac je završio ovaj meč, Živković ga menja, dok je i mladi petković na terenu umesto Belića.

76. minut
Zaista pravo čudo treba da se desi da Partizan dođe do pogotka. Po ko zna koji put Lutovčev centaršut završava u rukama golmana gostiju.

71. minut
Bezidejni Partizan! Gotovo svaki napad crno-belih se svodi na minijature krilnih igrača, koje se završavaju lošim centaršutom ili izgubljenom loptom.

65. minut
Ponovo Lutovac u prilici. Bio je u prodoru bočni igrač, stuštio se u šesnaesterac, šutirao, ali kao i mnogo puta ranije pored gola.

60. minut
Kombinovali su rezervisti domaće ekipe. Dijabate je proigrao Meniga, a ovaj je plasirao loptu iskosa sa leve strane, međutim daleko pored gola.

57. minut
Dijabate će imati priliku da debituje u dresu Partizana, ulazi u igru umesto Terića. Takođe je i Kvinsi Menig na terenu, a on će zameniti Bibrasa Natha.

52. minut
Rastrzana igra na startu ovog dela igre.

Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog dela igre. Partizan - TSC 0:0.
45. minut
Prvo poluvreme je produženo dva minuta.

45. minut
Natho je pošao sa distance, poslao je loptu iznad gola Ilića.

40. minut
Stativa! Sjajno je Urošević zahvatio loptu volejom, Ilić se izvio koliko je dug i poslao je u okvir gola.

38. minut
Rikardo je još jednom bio u prilici, atraktivno je pokušao makazicama, ali se spetlja, da bi potom Vujačić poslao loptu van granica igrališta.

30. minut
Nešto mirniji deo meča. Partizan ima inicijativu, ali ne uspeva da materijalizuje tu nadmoć.

24. minut
Uhh, ovo je bilo blizu. Ćalušić je bio najviši posle kornera kada je zapretio glavom, njegov pokušaj je završio pored gola. Imao je sreće Partizan.

20. minut
Najbolja šansa za Partizan. Kombinovali su crno-beli na levoj strani, Rikardo je dodao na drugu stranu, Lutovac je natrčao na loptu, ali je bio izblokiran.

16. minut
Bolji protivnik je Partizan na početku ovog duela. Rikardo je zapretio, iskosa sa leve strane, šutirao je malo pored leve stative Ilića.

14. minut
Nova pretnja crno-belih, Terzić je bio u prodoru, ušao je u šesnaesterac mladi fudbaler, šutirao, ipak njegov pokušaj je izblokiran. Potom je Belić bio u ofsajd poziciji.

8. minut
Prvo uzbuđenje pred golom TSC-a. Lutovac je sa desnog boka ušao u sredinu, šutirao levom nogom sa nekih 20 metara, ali je bio za malo neprecizan.