ŠAMAR ZA CRNO-BELE: Belgijanci ZASLUŽENO slavili u Beogradu

21.10.2021. 20:06
Partizan - Gent
Partizan - Gent / Izvor: MN Press

Meč trećeg kola.

Fudbaleri Partizana su izgubili od belgijskog Genta sa 1:0 u Beogradu u meču trećeg kola Lige konferencija. Ako se izuzme sam kraj utakmice bila je ovo igra mačke i miša, gde su Belgijanci držali čas fudbala iako nisu baš tim iz samog evropskog vrha, Posle tri kola Gent i dalje ima stoprocentan učinak, dok su crno-beli iza sa šest bodova.

PRIDRUŽI SE NAJBOLJEM ONLINE KAZINU I POKUPI 30.000 RSD + 500 RSD ODMAH

BARSA KRADE REALU NAJVEĆE POJAČANJE: Sprema se BOMBA na Nou Kampu (FOTO)

SJAJAN JUBILEJ: Partizanov fudbaler večeras igra 100. meč u crno-belom dresu (FOTO)

Nije bilo kvalitetno prvo poluvreme. Jasno je da Gent nije došao da se brani, ali nije viđeno ništa zanimljivo. Belgijanci su možda bili i za nijansu bolji, ali nije bio nijedan udarac u okvir gola u 45 minuta.

Liga konferencija, 3. kolo

Grupa B

Partizan – Gent

Stadion: Partizana, Beograd

Strelac: Kums 59.

Sudija: Bobi Maden, Škotska

Partizan: Popović, Obradović (od 63. Urošević), Vujačić, Saničanin, Živković, Zdjelar, Šćekić (od 76. Lutovac), Natho (od 63. Urošević), Marković (od 58. Holender), Menig (od 63. Jojić), Rikardo.

Gent: Bolat, Fortuna, Okumu, Ngadeu-Ngađui, Olsen, Kums (od 76. De Sar), Ovusu, Čakvetaze (od 80. Mbo), Ođiđa-Ofoe (od 76. Bezus), Samoa, Depoitr.

Belgijanci su izašli u drugom poluvremenu sa željom da materijaliziju konačno bolju igru. To se i dogodilo u 59. minutu kada je najmanji igrač na terenu Kums glavom matirao odličnog Aleksandra Popovića.

Partizan je tek pred sam kraj krenuo jako, ali to nije bilo dovoljno da se osvojio bod. Ipak, ukoliko se izuzme poslednjih desetak minuta crno-beli su stvarno bili slabi i zasluženo su poraženi.

Gent oscilira ove sezone. Tek je na 12. poziciji šampionata Belgije gde je doživeo nekoliko neočekivanih poraza. Partizan je u Srbiji pobedio sve osim šampiona Crvenu zvezdu.

Uživo tok meča možete pratiti ovde.

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Novi korner za Partizan. Opet je Vujačić bio blizu gola. Igraće se još pet minuta.
88. minut
Nije se snašao Holender u šesnaestercu i ostaje 0:1.
87. minut
Bomba Vujačića je završila na prečk. Golamn je malo dokačio i šut sa nekih 25 metara nije završio u golu.
86. minut
Saničanin je napucao Jojića i tako su gosti izborili korner. Ovakj potez je pokazatelj u kakvom su stanju domaći igrači.
79. minut
Sada i Popović greši. Prošio je loptu, ali srećom po crno-bele otišla je u korner.
76. minut
Popović fenomenalnim klizećim startom spašava svoj gol.
73. minut
Crno-beli su preuzeli inicijatu. Vidljivo je da su promene donele malo pobljšanje u igri.
65. minut
Prilika za Partizan, ali izblokiran je Pantić.
64. minut
Trostruka izmena u Partizanu. Jojić, Pantić i Urošević, menjaju Natha, Meniga i Obradovića.
62. minut
Popović brani Foirtuni stoprocentnu šansu. Gosti apsolutno dominiraju.
61. minut
Slobodan udarac za Gent sa nekih 20 metara. Ofeo puca sjajno bliže sredini gola i Popović izbacuje loptu u korner.
59. minut
0:1!!! Gent vodi. Kums je bio poptuno sam i najmanji igrač na terenu glavom je zatresao mrežu sa pet metara.
57. minut
Velika šansa za Ofea. Popović je dobro odbranio
53. minut
Natho nije mogao da se odluči da li da puca levom ili desnom i onda je to utradio loše.
50. minut
Čakvetadze je tražio loptu u prostor i dobio je, a onda je iz izgledne pozicije, sa nekih 18 metara, neometan šutiro očajno.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG DELA

45, minut
Igraće se još 60 sekundi.
44. minut
Menig se nije dobnro snašao u šesnaestercu gostiju.
42. minut
Gosti opet uspostavljaju inicijativu.
36. minut
Opet je Rikardo komplikovao i propala je dobra polukontra koju je povukao Marković.
28. minut
Opao je tempo na utakmici.

Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: MN Press

21. minut
Rikardo je bio sebičan i nije upolsio Ntaha. Pucao je pored gola, a da je asistirao bilo bi daleko opasnije.
17. minut
Ofoe puca, ali daleko od Popovićevog gola. Ipak, gosti stavljaju do znanja da su došli po pobedu.
11. minut
Prošao Lazar Marković po boku, ali ga je zaustavio Nurio Fortuna.
5. minut
Pokušao je Ođiđa Ofoje da iznudi penal, pa je zbog simuliranja veoma rano zaradio javnu opomenu.
4. minut
Natho je pucao. Okumu glavom, pa rukom brani taj udarac. Naravno zbog redosleda nema penala.