POKER NA MARAKANI: Zvezda srušila hrabri Radnički! Debitanti TRESLI mreže

10.07.2022. 19:32
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Prva tri boda za branioca titule.

Ekipa beogradske Crvene zvezde uspešno je startovala u domaćem prvenstvu. Izabranici Dejana Stankoviću su na svom stadionu u okviru prvog kola Mozzart Bet Superlige Srbije savladali Radnički iz Niša rezultatom 4:0.

GOTOVO JE: Potpisao Nikola Maksimović!

SKANDAL U PREMIJER LIGI: Optužen za SILOVANJE, klub znao i puštao ga da igra!

UEFA ZABRANJUJE: Srpski klub ne može da igra na svom stadionu!

Ofanzivno su krenuli igrači Zvezde, što je rezultiralo "evrogolom" Aleksandra Kataija već u drugom minutu meča. Međutim, taj gol je poništen jer je lopta u svojoj putanji udarila u ruku igrača gostiju te je sudija odlučio da je u pitanju kazneni udarac.

Katai je bio siguran sa bele tačke na samom startu meča za 1:0 za branioca titule.

Nije ovaj primljeni gol omeo Nišlije koji su odmah krenuli u napad. Imali su nekoliko sjajnih šansi ali sreća nije bila na njihovoj strani.

Radnički je pripretio u četvrtom minutu preko Pejovića, ali je Borjan odlično reagovao i izbio loptu u korner.

Nakon kornera crveno-belih ''sevnula'' kontra Radničkog preko Stefana Mitrovića, ali je šutirao pravo u Borjana. Na isteku desetog minuta nova lepa akcija Radničkog po levoj strani, na kraju centaršut za Petrova koji sa nekih sedam-osam metara pogađa stativu gola Crvene zvezde.

Samo tri minuta kasnije još dve velike prilike za Nišlije. Najpre je Mićibući iskosa sa desne strane sa desetak metara šutirao u Borjana, odbijenu loptu je zahvatio Petrov koji još jednom pogađa desnu stativu.

Nastavile su Nišlije sa napadima, pa je u 21. minutu sa desne strane pripretio i Jovanović, Borjan se okliznuo, ali je lopta otišla tik pored desne stative njegovog gola.

I kada se najviše činilo da je samo pitanje vremena kada će gosti zatresti mrežu, usledila je kazna za neiskorišćene prilike, a to je učinio Zvezdin novajlija Kings Kangva koji je na dodavanje Ivanića prihvatio loptu na oko 13 metara od gola i snažnim i preciznim udarcem savladao golmana Drobnjaka za 2:0.

Nastavila je Zvezda da napada nakon što je duplirala prednosti pa je u 31. minutu, Milan Pavkov natrčao na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu za 3:0.

Treba naglasiti i da je Zvezdina prednost mogla da bude još ubedljivija, ali je odličan šut Ivanića u finišu poluvremena zaustavila prečka.

Zvezda je furiozno krenula u drugom poluvremenu, već u 46. minutu Ivanić je sjajno prošao po desnoj strani, prevario golmana Drobnjaka i uposlio novajliju Osmana Bukarija koji postiže gol i na najbolji mogući način debituje u dresu Crvene zvezde!

Samo šest minuta kasnije Katai je probio po istoj strani, pratio je akciju Bukari koji je dobio loptu i zatresao mrežu ali je gol je poništen jer se Zvezdin Magiko nalazio u ofsajd poziciji prilikom dodavanja lopte.

U nastavku meča nije bilo viđenijih šansi, te je tim Dejana Stankovića rutinski priveo meč kraju.

Usledilo je slavlje igrača i navijača kojih je bilo nešto više od 16 hiljada, za prvu pobude i osvojena prva tri boda u ovogodišnjem izdanju Mozzart Bet Superlige Srbije.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI NIŠ 4:0

Drugo poluvreme

90. Minut
Nema nadoknade u ovom meču! KRAJ! Crvena zvezda dolazi do prva tri boda nakon pobede nad niškim Radničkim rezultatom 4:0
82. Minut
IZMENA U ZVEZDI! Stanković daje šansu mladima. U pitanju su Nikola Stanković, Vladimir Lučić i Stefan Leković koji menjaju Mirka Ivanića, Aleksandra Kataija i Marka Gobeljića.
71. Minut
Dvostruka izmena u timu Dejana Stankovića. Izašli su Milan Pavkov i Osman Bukari, a u igri su Seku Sanogo i Ibrahim Mustfa. Menja i Sivić koji je na teren poslao Aleksandra Mesarovića umesto Stefana Dimića

FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

64. Minut
Mirniji period igre. Crvena zvezda ima punu kontrolu lopte.
52. Minut
PONIŠTEN GOL ZVEZDE! Katai je primio loptu i dodao do Burakija koji je zatresao mrežu, međutim Zvezdin Magiko je bio u ofsajd poziciji prilikom dodavanja.
46. Minut
GOOL!!! Ivanić je sjajno prošao po desnoj strani, prevario golmana Drobnjaka i uposlio novajliju Osmana Bukarija koji postiže gol i na najbolji mogući način debituje u dresu Crvene zvezde!
45. Minut
Počelo je drugo poluvreme na "Marakani"!

Prvo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Zvezda je dominirala u prvih 45. minuta iako napadi gostiju nisu bili ni malo prijatni po gol Milana Borjana. Može se reći da je Radnički surovo kažnjen za svoje promašaje.
43. Minut
NOVA PREČKA! Ivanić je tražio prostor za udarac, našao ga je i silovito šutirao. Matiran je bio golman Radničkog ali lopta pogađa prečku.
41. Minut
Kombinovali su Jovanović i Petrov, koji je i šutirao ka golu Borjana. Na sreću po domaćine, neprecizan udarac.
39. Minut
Mirniji period igre na stadionu "Rajko Mitić"! Gosti imaju inicijativu i većinom su na polovini Zvezde koja kao da čeka grešku protivnika.
31. Minut
GOOL!!! Drobnjak je uspeo da odbrani udarac Ivanića ali je na odbitak naleteo Milan Pavkov koji postiže prvi gol ove sezone.
25. Minut
GOOL!!! Kangva postiže gol i na najbolji način debituje u dresu Zvezde!
22. Minut
IVANIĆ POGAĐA PREČKU! Konačno se malo razigrala i Zvezda.
20. Minut
Još jedna šansa gostiju. Mitrović je u šesnaestercu centrirao Jovanoviću koji je glavom gađao desni ugao Borjana, lopta prolazi tik pored stative. Radnički vrlo konkretan u prvom poluvremenu.
13. Minut
STATIVA SPASAVA ZVEZDU! Petrov je uputio udarac, prevarila je ta lopta Borjana, ali na sreću po domaćina pogađa stativu. Ofanzivan Radnički!
09. Minut
Drobnjak spasava Radnički! Bukari se odlučio na udarac, ali golman Nišlija siguran! Korner nakon svega...
03. Minut
GOOL!!! Precizan sa bele tačke bio je Aleksandar Katai!
02. Minut
PENAL ZA ZVEZDU!!! Katai je izveo slobodan udarac, lopta se prošetala kroz šesnaesterac pogodila mrežu ali je sudija pokazao na tačku za kaznene udarce jer je lopta nekoga od gostiju pogodila u ruku.