PAVKOV PONOVO HEROJ ZVEZDE: Šampion u finišu slavio u Novom Sadu (VIDEO)

20.02.2022. 12:37
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Ostali u trci sa Partizanom

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Proletera u Novom Sadu sa 2:1 u utakmici 23. kola Superlige Srbije.

SRPSKI NIŽELIGAŠI KAO ČUVARI TRADICIJE - FUDBAL SE U OVIM MESTIMA IGRA VEĆ STO GODINA!

PROGOVORIO O DERBIJU: Stanković jasan - Poklon ćemo prihvatiti

Sjajno su izabranici Dejana Stankovića počeli meč. Stvorili su nekoliko prilika već u prvih deset minuta, a onda je Pićini skrivio penal. Odgovornost je preuzeo bivši igrač Partizana, Nikola Niković, čiji udarac je zaustavio Milan Borjan.

Ubrzo je Zvezda stigla do gola, i to preko Bena. Kanga je sjajno centrirao, a ovaj se lepo snašao u kaznenom prostoru protivnika.

Nije bilo promene do odlaska na pauzu, a u nastavku je nastavljen presing na gol Petrića. Ipak, umesto dupliranja prednosti, svedočili smo izjednačenju. Previše prostora ostavljeno je Tomoviću koji je lepo loptu plasirao u mrežu Borjana.

Krenula je navala gostiju, krunisana pogotkom Milana Pavkova u 86. minutu.  Bio je ovo veoma važan trijumf Zvezde koja je ovim ostala u trci sa Partizanom, svega sedam dana pred Večiti derbi.

Meč uživo mogli ste pratiti na SrbijaDanas.

Kraj meča. Proleter - Crvena zvezda 1:2
86. minut
GOOOOL! Pavkov postiže gol, vodi Zvezda. Ponovo je Pavkov heroj šampiona Srbije
83. minut
Raspalio je Pavkov sa 30 metara. Odbranio je Petrić
80. minut
Pritiska Zvezda sa svih strana, ali ne uspeva da stigne do gola. Kanga je raspalio, ponovo Petrić briljira
73. minut
Blista golman Proletera, Petrić. Novi pokušaj Zvezde, Pavkov je šutirao, a uz male poteškoće sačuvao je mrežu golman Novosađana
67. minut
Trostruka izmena u Zvezdi. Pičini, Ben i Ivanić su izašli, umesto njih na terenu su Gajić, Pavkov i Falko.
61. minut
GOL! Stefan Tomović donosi izjednačenje. Loša reakcija odbrane crveno-belih, imao je mnogo prostora u šesnaestercu. Namestio se i precizno pogodio gol Borjana.

56. minut
Ninković je šutirao iz slobodnog udarca, ali nije ozbiljnije ugrozio gol Borjana.
53. minut
Menja Dušan Bajić na startu drugog dela. Miloševića će zbog povrede u nastavku meča zameniti Tanasin, dok je umesto Mladenovića na terenu Stojanović.
51. minut
Prva prilika u nastavku. Ivanić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Petrić odbranio
48. minut
Povreda za igrače oba tima. Kod domaćih se požalio Milošević, dok je sa druge strane bolove osetio Eraković
46. minut
Počelo je drugo poluvreme
Završeno je prvo poluvreme. Proleter - Crvena zvezda 0:1
39. minut
Tomović je iz voleja sjajno zahvatio loptu, ali je ona završila pored gola Borjana. Delovalo je opasno!
34. minut
GOL! Vodi Zvezda. Seriju napada krunisao je pogodak Bena. Kanga je fantastično ubacio loptu u peterac domaćih, a Ben sjajno loptu poslao u gol

30. minut
Odlična prilika za Bena, ostao je sam na 10 metara, ali je šutirao pored gola.
25. minut
I Ohi je bio u prilici, ali se istakao čuvar mreže domaćina, Petrić
22. minut
Trener domaćih bio je prinuđen da izvrši promenu, zbog povrede je izašao Jovanović. Umesto njega na terenu je Skopljak
20. minut
Opao je ritam utakmice posle penala koji nisu iskoristili Novosađani.
15. minut
Borjan brani penal! Golman crveno-belih zaustavio je Ninkovića sa bele tačke

13. minut
Penal za Proleter. Pićini je faulirao Tomovića.

12. minut
Još jednom su kombinovali Katai i Ivanić, a šutirao Kanga. Zaista nezapamćen presing šampiona Srbije na početku meča.
9. minut
Oprobao je svoj šut i Katai. Bio je to snažan udarac, koji je završio u spoljnom delu mreže. Ne prestaje presing gostiju.
7. minut
Navala Zvezde. Već treća situacija u kaznenom Proletera. Izuzetan prsing izabranika Crvene zvezde
4. minut
Prva prilika na meču bila je za goste. Ben se našao na kapici peterca i pokušao da lobuje golmana domaćih, ali je lopta završila preko gola