PAZARCI SAMLEVENI NA MARAKANI: Gledaćemo "večiti derbi" u finalu Kupa!

11.05.2022. 17:53
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Silovita četa iz Ljutice Bogdana.

Ekipa Crvene zvezde drugi je finalista Kupa Srbije. Crveno-beli su na svom stadionu u meču polufinala savladali tim Novog Pazara rezultatom 8:0.

Pogodi najveću kvotu i Mozzart te vodi u Katar na duel Brazila i Srbije

UEFA IZ KORENA PROMENILA LIGU ŠAMPIONA! Šta ovo znači za Zvezdu i Partizan?

Izabranicima Dejan Stankovića je za pravu "petardu" na beogradskoj "Marakani" bilo potrebno, verovali ili ne, samo 23. minuta.

Pazarce je najpre načeo Ben u 6. minutu meča kada je nakon sjajnog prodora prevario golmana gostiju.

Samo šest minuta kasnije oglasila se sudijska pištaljka i dosuđen je jedanaesterac za Zvezdu, koji je realizovao Ohi za 2:0.

Samo tri minuta kasnije usledila je prava "bomba" Milana Pavkova, golman Vujanac je bio nemoćan.

U 20. minutu usledila je veliki nesporazum golmana gostiju i defanzivca koji su se sudarili prilikom intervencije, lopta je isklizla iz ruku golmanu a kraj nje se našao Ohi koji postiže svoj drugi gol na meču, za 4:0.

Ni tu se nije zaustavila ekipa Crvene zvezde, samo tri minuta kasnije, tačnije u 23. minutu, Mirko Ivanić je uputio udarac sa nešto više od dvadeset metara. Vujanac nije mogao ništa. Pitanje pobednika na ovom meču ali i finaliste Kupa Srbije bilo je rešeno.

Bez uzbuđenja se nastavila utakmica a sa istim rezultatom se otišlo i na odmor.

Malo ofanzivnija igra ekipe gostiju viđena je početkom drugog dela meča. Međutim, i to je bilo nedovoljno da Novi Pazar i priđe golu Milana Borjana.

U 57. minutu meća Pićinijev prodor je zaustavljem grubim startom odbrane Pazara, što je donelo novi kazneni udarac za crveno-bele. Ono što je bilo posebno kod ovog penala je što ga izveo mladi i talentovani Nikola Stanković, koji je zatresao mrežu i tako postigao gol "prvenac" u dresu kluba iz Ljutice Bogdana.

Želeli su crveno-beli i sedmi gol na ovom meči i uspeli su u tome preko mladog Petra Stanić koji je "bombom" sa više od dvadeset metara "matirao" golmana Vujanca i tako je pored Stankovića i on postigao prvi gol u crveno-belom dresu.

Međutim, ni tu se Crvena zvezda nije zaustavila! U samom finišu meča, na sjajnu asistenciju Motike odreagovao je Nikola Stanković koji je uz sjajan prodor, odmah nakon prvog, postigao i svoj drugi gol za Zvezdu.

Jasno je da su crveno-beli pri ovakvom rezultatu lagano priveli ovaj meč kraju i zakazali duel sa večitim rivalom - Partizanom u finalu Kupa Srbije. Ujedno će to biti i repriza prošlogodišnjeg finala.

Finale Kupa Srbije je na programu 26. maja, u kom gradu i na kojem stadionu još uvek nije poznato.

Detaljniji tok meča možete pročitati ispod ovog teksta.

Crvena zvezda - Novi Pazar 8:0

Drugo poluvreme

90+
KRAJ MEČA!!! U finalu Kupa Srbije gledaćemo "večiti derbi"!
89. Minut
GOOL!!! Mladi Nikola Stanković nakon prvenca postiže i drugi gol u dresu Zvezde! Sjajno se snašao na asistenciju Motike.
81. Minut
GOOOL!!!! Stanić je matirao golmana Vujanca sa više od 20. metara!
76. Minut
Novi naleti Zvezde! Žele crveno-beli do sedmog gola na ovom meču. Svi igrači osim Milana Borjana su na protivničkoj polovini. Ali "bunker" gostiju odoleva.
65. Minut
Solidan prodor Kange po desnoj strani, pokušao je da uposli Radulovića na petercu - međutim blokiraju taj centaršut defanzivci gostiju!
58. Minut
GOOL!!! Precizan je mladi Nikola Stanković, njegov prvi gol u dresu Crvene zvezde.
57. Minut
PENAL ZA ZVEZDU!!! Oštar start nad Pićinijem u prodoru. Drugi penal za crveno-bele na utakmici, izvešće ga mladi Stanković!
19:40
Počelo drugo poluvreme Sivić napravio trostruku izmenu. Menjao je i Stanković, koji je mladog prezimenjaka Nikolu ubacio umesto Srnića, a u igri je i Andrija Radulović, koji je zamenio Rodića. Takođe, Nemanja Motika je ušao umesto Ohija.

Prvo poluvreme

45+
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Petarda Zvezde u prvih 45. minuta
40. Minut
Oštar start! Pavkov je dobio udarac od Rubežića, koji je pomalo neoprezno startovao.
36. Minut
Miran period utakmice! Bez inicijative i jednih i drugih. Kao da oba tima čekaju da se što pre završi prvo poluvreme.
23. Minut
GOOL!!! Mirko ivanić je sa skoro 20 metara uputio udarac i savladao golmana gostiju! Neverovatan start Zvezde! Već se sada može reći da će u finalu Kupa Srbije igrati Crvena zvezda i Partizan.
20. Minut
GOOOL!!! Ohi stiže do drugog pogotka na ovom meču za samo 20 minuta! Nespretno je odreagovao golman Novog Pazara kome je ispala lopta iz ruku, tu se našao Ohi koji je rutinski smestio loptu u mrežu.
15. Minut
GOOOL!!! Milan Pavkov je strelac! Kakav silovit start Crvene zvezde!
12. minut
Ohi sa penala duplira prednost Zvezde (2:0)
6. minut
Gol! Ben dovodi crveno-bele u prednost, svojim 83. pogotkom u dresu šampiona Srbije. Asistirao mu je Pavkov, a Ben maestralno prebacio golmana gostiju.
2. minut
Već posle 90 sekundi igre Zvezda je imala prvu priliku. Posle centaršuta Kange glavom je pokušao Dragović, ali iz neugodne pozicije šutirao je preko gola.