19°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

VAR IZBACIO SITI IZ LIGE ŠAMPIONA: Ove sudijske odluke ulaze u ISTORIJU fudbala (VIDEO)

17.04.2019. 23:06
Liga šampiona
Liga šampiona / Izvor: Reuters

Ludilo.

Kompletirano je četvrtfinale Lige šampiona, a Barseloni i Ajaksu koji su se sinoć plasirali u polufinale pridružili su se Totenhem i Liverpul. Pevci su zahvaljujući tome što je VAR tehnologija dva puta bila na njihovoj strani izbacili Mančester siti, dok su Redsi rutinski slavili protiv Porta.

LUDNICA U MANČESTERU: Čak pet golova za prvih 20 minuta (VIDEO)

NAPOLITANCI ISMEVALI RONALDA: Pogledajte urnebesnu PROZIVKU Portugalca u centru grada (FOTO)

Na Etihadu je viđen pravi spektakl u režiji fudbalera Mančester sitija i Totenhema na kome je palo čak sedam golova. Posle minimalne pobede Pevaca u prvom meču, Građani su danas trijumfovali rezultatom 4:3, ali taj rezultat je obezbedio prolaz Totenhemu u polufinale.

Građane je u vođstvo doveo Sterling u 4. minutu, a već u 7. i 10. je Son sa dva pogotka preokrenuo rezultat. Međutim, Bernardo Silva je samo minut kasnije doneo izjednačenje Sitiju, a u 21. minutu je Sterling ponovo pogodio i to je bio konačan rezultat prvog dela.

Kun Aguero je u 59. minutu pogodio za 4:2, što je bio rezultat koji je dalje vodio Građane, ali je 14 minuta kasnije Fernando Ljorente doneo Totenhemu prolaz dalje diskutabilnim golom. Naime, sudija Čakir ni uz pomoć VAR tehnologije nije uspeo da se uveri da li je Španac igrao rukom pre nego što je dao gol, pa je na snazi ostala prvobitna odluka i pogodak je priznat. Ipak, to nije bilo sve, u 93. minutu je Aguero postigao gol kojim bi Građani prošli dalje, ali je posle gledanja VAR-a Čakir poništio gol zbog ofsajda i tako je po drugi put video tehnologija uništila Siti.

MANČESTER SITI - TOTENHEM 4:3

STADION: Etihad

SUDIJA: Čunejt Čakir (Truska)

STRELCI: Sterling 4', 21', B. Silva 11', Aguero 59' - Son 7', 10', Ljorente 73'

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Kompani, Laport, Mendi (od 84. Sane) - De Brujne, Gindogan, D. Silva (od 63. Fernandinjo) - Sterling, Aguero, B. Silva.

TOTENHEM: Ljoris - Tripije, Aldervejreld, Fertongen, Rouz - Sisoko (od 41. Ljorente), Vanjama - Eriksen, Ali, Moura (od 81. Dejvis) - Ali

U drugom meču dana, Liverpul je posle sigurnih 2:0 na Enfildu slavio i u Portugaliji protiv Porta rezultatom 4:1. U strelce su se upisali Sadio Mane, Mohamed Salah, Roberto Firmino i Van Dajk za Redse, dok je jedini gol za Zmajeve postigao Eder Militao.

PORTO - LIVERPUL 1:4

STADION: Dragao

SUDIJA: Dani Makeli (Holandija)

STRELCI: Militao 69' - Mane 26', Salah 65', Firmino 77', Van Dajk 84'

PORTO: Kasiljas - Militao, Feipe, Pepe, Teljes - Otavio (od 46. Soareš), Danilo, Erera - Korona, Marega, Brahimi.

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Fabinjo, Kejta, Vajnaldum - Salah, Origi (od 46. Firmino), Mane.

U polufinalima će se sastati Barselona i Liverpul, odnosno Totenhem i Ajaks.

Pogledajte kako izgleda italijanska odbojkašica Sara Bonifacio.