13°C
15.05.2024.
117.1155
108.571

SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda mašila šanse, Partizan tražio penale, na kraju DUPLA NULA (VIDEO+GALERIJA)

27.08.2017. 18:50
Derbi1
Derbi1 / Izvor: MN Press

Utakmica se igra na stadionu Rajko Mitić.

Crvena zvezda i Partizan odigrali su bez golova 155. Večiti derbi na stadionu Rajko Mitić, pred više od 30 hiljada navijača. Crvena zvezda je imala mnogo bolje šanse i više će žaliti za dva boda, dok je Partizan očigledno došao po bod i osvojio ga. Napadači Crvene zvezde Boaći i Pešić mogli su da se proslave, ali nisu imali sreće, a i siguran na golu Partizana bio je Vladimir Stojković.

ŠOK POSLE DERBIJA! Boaći odigrao poslednju utakmicu za Crvenu zvezdu (FOTO)

GROM IZ VEDRA NEBA: Uprava Partizana pred meč na Marakani donela NEOČEKIVANU odluku! (FOTO)

Na drugoj strani, igrači Partizana su više obraćali pažnje na odluke sudije Danila Grujića nego na igru, pa izabranici Miroslava Đukića nisu pokazali ni delić onoga što su radili u revanšima protiv Olimpijakosa i Videotona. Zvezda je pokazala više od večitog rivala, ali ono što je za crveno-bele je da su zadržali tri boda prednosti u odnosu na večitog rivala.

GROBARI U NEVERICI: Da li je REALNO da ZVEZDA Serije A dođe u Partizan!? (FOTO)

KRAJ!

Dva minuta nadoknade

83. minut - smanjena vidljivost na terenu zbog bakljade Grobara, pa je sudija Grujić prekinuo igru.

82. minut - slobodan udarac za Zvezdu sa 18 metara, posle igranja Miroslava Vulićevića rukom, ali Mičel Donald pogađa živi zid.

77. minut - Nenad Milijaš menja debitanta Nenada Krstičića.

POTPIS POSLE DERBIJA! U Partizan stiže NAJVEĆE pojačanje! (FOTO)

75. minut - druga izmena u Partizanu, ušao je Petar Đuričković umesto Marka Jankovića.

71. minut - žuti kartoni za Gobeljića i Đurđevića zbog međusobnog koškanja.

69. minut - Uroš Đurđević šutira iznad gola iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

68. minut - ulazi rekorder po broju odgranih Večitih derbija Saša Ilić, izlazi debitant u derbijima Suma.

67. minut - prva izmena na utakmici, umesto Pešića ulazi Nemanja Radonjić, nekadašnji član Partizana.

63. minut - prva šansa u drugom poluvremenu, Srnić spušta loptu Kangi, ali Gabonac iskosa sa 10 metara šutira pored gola.

NOVI UDARAC ZA ĐORĐEVIĆA: Srbija bez još jednog STARTERA ide na EP (FOTO)

57. minut - kraći prekid, ukazivala se pomoć Marku Jankoviću, ali vezista Partizana se vratio na teren.

55. minut - Kanga šutira loše sa više od 25 metara, iako je mogao da uposli Slavoljuba Srnića.

52. minut - pomoćni sudija podiže zastavicu iako deluje da Boaći nije bio najbliži Stojkoviću.

49. minut - žuti karton za Milana Radina.

46. minut - bakljada Delija na severnoj tribini.

DOBRA I LOŠA VEST: Jedan hoće PEŠKE u Partizan, drugi ODBIO crno-bele (FOTO)

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minut - Nova šansa za Zvezdu, Slavoljub Srnić izlazi sam na golmana Partizana, ali Stojković brani.

38. minut - loš udarac levog beka Partizana Miletića, iskosa sa oko 15 metara.

DRUŠTVENE MREŽE GORE: Da li su OVO bili penali? (VIDEO)

36. minut - novi zicer za Zvezdu, Boaći je imao otvoren put ka golu, ali je lopta u presudnom trenutku odskočila od džombe i prevarila napadača iz gane, koji je nije uspeo da zahvati loptu onako kako je želeo.

34. minut - najbolja šansa na utakmici, Pešić pogađa prečku.

30. minut - Suma sa 25 metara šutira pored gola.

22. minut - Marko Janković pada posle kontakta sa Damijenom Le Talekom u šesnaestercu Zvezde, sudija Danilo Grujić pokazuje žuti karton vezisti Partizana jer je po njegovom mišljenju simulirao.

DemirJukic
DemirJukic / Izvor: Srbija Danas

PAO REKORD! Grobari u TRANSU, Dinamo OSTAO bez NAJBOLJEG igrača pred mečeve sa Partizanom!

18. minut - Grobari počinju sa navijanjem, prvih 18 minuta su ćutali u znak počasti preminulom Demiru Jukiću (pročitajte OVDE).

17. minut - opasnost pred golom golom Partizana, mala nesigurnost Stojkovića, ali se Pešić i Boaći nisu snašli.

15. minut - Marko Janković šutira preko goloa iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

14. minut - Donald obara Tavambu u kaznenom prostoru Crvene zvezde, ali sudija Danilo Grujić nije pokazao na belu tačku.

11. minut - Stojković brani udarac Boaćija iskosa, usledio je korner, iz kog je umalo Uroš Đurđević postigao autogol.

9. minut - prvi ozbiljniji napada Zvezde, ali Boaći nije centrirao precizno na drugu stativu gde se nalazio debitant u derbijima Aleksandar Pešić.

5. minut - faul Vujadina Savića nad Sejdubom Sumom, u blizini korner zastavice, ali nema žutog kartona, iako je štoper Zvezde sa obe ruke vukao Gvinejca.

NEZAPAMĆENO PONIŽENJE: Grujić i Liverpul POKAZALI Zvezdi kako se DEKLASIRA Arsenal! (VIDEO)

1. minut - odmah javna opomena za Evertona, koji je šutnuo u glavu debitanta Nenada Krstičića prilikom pokušaja da makazicama šutne loptu. Danilo Grujić je ekspresno izvadio žuti karton.

UTAKMICA JE POČELA

BRATSKI POZDRAV: Dva fudbalera Večitih rivala pre početka meča iznenadili sve (FOTO)

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 0:0

STADION: Rajko Mitić u Beogradu. GLEDALACA: 32.841. SUDIJA: Danilo Grujić. ŽUTI KARTONI: Boaći, Gobeljić (Crvena zvezda), Everton, Janković, Radin, Đurđević, N. G. Miletić (Partizan).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Gobeljić, Donald, Krstičić, Srnić (od 90. Adžić), Kanga, Pešić (od 67. Radonjić), Boaći.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, Ostojić, N. G. Miletić, Everton, Radin, Suma, Janković, Tavamba, Đurđević.

OTKRIVENO PRED DERBI: Pogledajte šta dres Zvezde prekriva na Mičelu Donaldu (FOTO)