STOJKOVIĆ JUNAK: Odbranio penal, ali neće igrati protiv Ronalda u finalu

26.01.2023. 22:04
Vladimir Stojković
Vladimir Stojković / Izvor: MN Press

Al Faiha napravila senzaciju, Al Nasr Portuglaca ispao.

Al Faiha za koju brani Vladimir Stojković i igra Milan Pavkov, a sa klupe predvodi Vuk Ršaović napravila je senzaciju u polufinalu Superkupa Saudijske Arabije i minimalnom pobedom je eliminisala favorizovani Al Hilal. U finalu će Al Faiha igrati protiv Al Itihada koji je sa 3:1 uspeo da eliminiše Al Nasr Kristijana Ronalda.

OKRENI PRAVI BROJ I POKRENI NEVIĐENU ZABAVU: Novo Meridianovo takmičenje ti donosi iPhone 14 i „brdo“ poklon BONUSA!

KONAČNO NA TERENU: Vlahović spreman (VIDEO)

TERZIĆ OTKLONIO SVE DILEME: Dragović ostaje u Crvenoj zvezdi

Pobedonosni gol za Al Faihu postigao je Paulinjo već u 21. minutu, a u junaka meča izrastao je Stojković pošto je šest minuta kasnije odbranio penal Al Davsariju. Do kraja je Al Faih uspeo da sačuva prednost i zasluženo se plasira u finale.

Tamo će igrati protiv Al Hilala koji je sa 3:1 savladao Al Nasr u kojem igra Kristijano Ronaldo. Očekivali su mnogo vlasnici Al Nasra dolaskom Portugalca, ali je stigao prvi neuspeh i Ronaldo neće imati priliku da se već u prvom msecu boravka u onvom klubu bori za trofej. Al Hilala je već do poluvremena stekao prednost 2:0 golovima. Romarinjo je u 15. minutu doveo domačina u vođstvo, da bi Hamdalah duplirao prednost Al Hilala na asistenciju Romarinja. Krenuo je Al Nasr na sve ili ništa i Taliska je uspeo da u 67. minutu smanji na 2:1, ali iako su do kraja imali inicijativu, gosti nisu uspeli da stignu makar do izjendačenja. Čak su i primili gol u sudijskoj nadoknadi posle kontre Al Hilala koju j uspešno završio Šanketi.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca