VRATILA SE SERIJA A: Milan se kockao u Salernu, velika pobeda Sampdorije

04.01.2023. 15:05
FK Sampdorija
FK Sampdorija / Izvor: Profimedia

Trijumf čete Dejana Stankovića.

Posle nešto manje od dva meseca pauze zbog Svetskog prvenstva u Kataru nastavljena je Serija A utakmicama 16 kola. U prve dve utakmice gosti su se gostili, jer je Milan slavio u Salernitani, a Sampdorija u Sasuolu. Na oba meča rezultat je bio 1:2.

POSLE DRAGOVIĆA: Stanković želi SRPSKOG GOLMANA! Ima vezu da ga dovede i NEĆE ODUSTATI

MILOJEVIĆ GA ŽELI U TIMU: Zvezda SPREMA PONUDU za bisera CRNO-BELIH!

TERZIĆ NAJAVIO REVOLUCIJU: Zvezda će imati DVA TIMA, odbili smo MILIONE za Erakovića i Mitrovića

Aktuelni prvak Italije Milan učvrstio se na drugoj poziciji trijumfom u Salernu. Činilo se da je pitanje pobednika  je već bilo rešeno u prvih 15. minuta utakmice, alije ipak došlo da drame u finišu susreta

"Rosoneri" su došli do prednosti u 10 minutu posle odlične akcije Tonalija i Rafaela Lea. Samo pet minuta kasnije u listu strelaca upisao se i Sandro Tonali. Imao je Milan dosta prilika u nastavku meča da dođe do trećeg gola i reši dve dileme, ali je na golu gostiju blistao debitant, iskusni Meksikanac Očoa.

Salernitana je stigla do gola koji je pružio nadu u 83. posle centaršuta Kulibalija koji je u pogodak pretvorio Federimo Bonacoli, međutim više od toga tim iz Salerna nije mogao

Samdorija je na gostovanju kod Sasuola došla do zlatna vredna boda i tek druge pobede u sezoni.

Ekipa srpskog trenera Dejana Stankovića stigla je do vođstva u 25. minutu kada je pogodio Manolo Gabijadini . Tri minuta kasnije,  Tomazo Auđeli je sa oko 20 metara sjajnim udarcem savladao Konsiljija.

Zaigrao je Sasuolo mnogo bolje u drugom poluvremenu, pa je rezultat toga bio i pogodak Domenika Berardija sa penala u 64. minutu. Ipak, izabranici Dejana Stankovića izdržali su do kraja meča i osvojili svoj deveti bod u aktuelnoj sezoni, čime su preskočili Kremoneze i našli se na 18. poziciji Serije A.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda britanska atletičarka Dina Ašer Smit.