Vujović preskače ovo kolo, Mažić je u Surdulici a evo ko će suditi derbi u Novom Sadu (FOTO)

06.03.2017. 17:07
CRvena zvezda - Borac
CRvena zvezda - Borac / Izvor: MN Press

Vanredno kolo igra se u sredu.

Sudijska komisija Fudbalskog saveza Srbije delegirala je Danila Grujića za glavnog arbitra derbi meča 25. kola Superlige Srbije, između Vojvodine i Crvene zvezde, koji je na programu u Novom Sadu, u sredu od 18 časova.

Pažnja, pažnja, važna vest za Delije, pred gostovanje u Novom Sadu

Grujić je ove sezone dvaput vodio mečeve Lala (pobeda na gostovanju Čukaričkom 3:0 u Beogradu i remi sa Partizanom na „Karađorđu“ 0:0), dok je crveno-belima sa Marakane delio na pravdu u Surdulici, kad je lider prvenstva slavio 2:1. Na tom meču, u prvom poluvremenu dva puta dobro reagovao kada nije dosudio penal za goste pri rezultatu 0:0, kao i u 25. minutu kada je pokazao na belu tačku posle faula nad Plavšićem. No, glavni arbitar je napravio veliku grešku kada na početku drugog poluvremena nije dosudio čist penal za domaći tim.

Danilo Grujić
Danilo Grujić / Izvor: MN Press

Ovo će biti 11. meč Grujića u Superligi ove sezone. Svakako jedan od najzahtevnijih, u svetlu činjenice da se još nije slegla prašina podignuta posle arbitraže Maja Vujovića (preskače ovo kolo) i njegovog tima na 153. derbiju.

Šampion Engleske bio na Marakani, evo po koga su došli skauti Lestera! (FOTO)

Inače, za meč Partizan - Metalac delegiran je Zoran Široki, dok je najbolji srpski sudija Milorad Mažić određen da vodi meč Radnik - Radnički Niš.