12°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

ZASLUŽENO SLAVLJE: Bivši igrač Partizana GOLOM doneo TITULU saigračima ZVEZDAŠIMA (FOTO)

30.10.2016. 21:05
navijači
navijači / Izvor: Profimedia/ilustracija
Nastavljena dominacija.

Fudbaleri Žalgirisa odbranili su titulu prvaka Litvanije, a najveće zasluge za to imaju srpski fudbaleri Andrija Kaluđerović i Matija Ljujić, kao i Mamadu Mbođ, nekadašnji član Crvene zvezde. Posle osvojenog Kupa Litvanije, ekipa iz Viljnusa je stigla do titule šampiona države tri kola pre kraja, pošto je stekla nedostižnih 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Trakai.

CHAMPION MON FRÈRE #alhumdulillahforeverything

A photo posted by Papi Mbodj (@mamadou_mbodj) on

Utakmica odluke igrana je na LFF stadionu protiv Atlantasa, a Žalgiris je pobedio 2:0. Vodeći pogodak na utakmici postigao je u 34. minutu nekadašnji član Partizana Matija Ljujić, koji je prekjuče proslavio svoj 23. rođendan, da bi konačan rezultat bio postavljen u 71. minutu posle autogola koji je postigao Raziuskas.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Kaluđerović i Ljujić stigli su u Žalgiris u junu ove godine i vrlo brzo su postali nosioci igre litvanskog šampiona. Kaluđerović je sa 15 golova prvi strelac šampionata Litvanije, dok je Ljujić je odigrao 17 mečeva u tri takmičenja i postigao četiri gola. Veliku ulogu u osvajanju trofeja imao je i Mbođ, ljubimac navijača Zvezde. Žalgiris je četvrtu sezonu uzastopno osvajač duple krune u Litvaniji. Pre mesec dana, Kaluđerović i Ljujić su sa Žalgirisom stigli do trofeja u nacionalnom Kupu, što je srpskim fudbalerima bio prvi trofej u karijerama.