29.04.2024.
117.1527
109.2537

ZAŠTO NEMA STOJKETA? Savo progovorio o PRVOM golmanu Partizana i pecnuo Zvezdu poređenjem o problemima

26.07.2020. 19:36
Savo Milošević
Savo Milošević / Izvor: Srbija Danas

Nakon ubedljivog trijumfa.

Fudbaleri Partizana su na svom terenu igrali "generalku" pred početak sezone, a protivnik je bio ekipa Proletera iz Novog Sada. Četvrta prijateljska u okviru priprema i četvrta pobeda - ovoga puta rezultatom 4:0.

OLGA DANILOVIĆ O SMRTNOM SLUČAJU U PORODICI: Umro je 2 meseca nakon što me je zvao i plakao od sreće

SKROMAN DEČKO, SVE PARE ŠALJE KEVI: Verovali ili ne, OVAKO danas izgleda legendarni Batistuta! (FOTO)

SRBIN U NEMAČKOJ - I ŽIVI KAO BEG: Zavirite u LUKSUZNU kuću bivšeg fudbalskog reprezentativca! (FOTO)

Trener crno-belih Savo Milošević je za duel sa Proleterom izabrao ovaj sastav: Popović, Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević, Zdjelar, Natho, Suma, Stevanović, Asano, Sadik.

Posle prvog Partizan ima minimalnu prednost od 1:0 i to majstorskim golom iz slobodnjaka Bibrasa Natha u 45. minutu igre iako je i do tada imao veliku nadmoć u posedu lopte i šansama.

Više golova viđeno je u drugom polu. Na 2:0 je u 52. minutu povisio Lazar Marković, dok je treći gol za Partizan postigao Sejduba Suma u 60. minutu na asistenciju upravo Markovića. Četvrti gol pao je u 87. minuto, asistent je još jednom bio Marković, a strelac ovoga puta Saša Zdjelar.

Milošević je posle utakmice rekao da je delimično zadovoljan izdanjem svojih izabranika.

- Morali smo da vidimo šta smo imali u pripremama, zato smo imali veći takmičarski pristup. Ne mogu da budem zadovoljan početkom, ali je posle bilo znatno bolje - započeo je Milošević i potom prokomentarisao činjenicu da je na golu bio Aleksandar Popović, a ne standardni Vladimir Stojković.

Savo Milošević / Izvor: MN Press

- Stojke je propustio dosta treninga, odgovaralo nam je da Popović danas brani jer će u nekim utakmicama on sigurno biti na golu zbog novih pravila i bonus igrača, jer moraju da u startnih 11 budu bar dva igrača mlađa od 21 godinu - jasan je bio Savo.

Crno-beli u prvom kolu Superlige gostuje Napretku u Kruševcu, utakmica se igra prvog avgusta od 17 i 30 sati, a strateg kluba iz Humske je svog narednog protivnika uporedio sa Crvenom zvezdom i uporedio koliko im je ko problema pravio u prethodnoj sezoni.

- Napredak nam je od kada sam ja na klupi zadao najviše problema, više nego Zvezda. Ipak, ako budemo ozbiljno pristupili utakmici nema sumnje da će i rezultat biti dobar - zaključio je Milošević.

Partizan je, podsetimo, do sada već odigrao tri pripremne utakmice. Najpre su savladali Trepču sa 2:0, zatim je usledio remi sa Lučanima (2:2), kao i pobeda protiv Zlatibora (2:1).