ŽIVI SU REDSI: Liverpul preokretom u Birmingemu ostao u trci za titulu

10.05.2022. 22:56
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters

Važan trijumf.

Fudbaleri Liverpula slavili su na gostovanju u Birmingemu protiv Aston Vile u zaostaloj utakmici Premijer lige, bilo je 2:1.

NIKO NE VIDI JOVIĆA U MADRIDU: Španski mediji OSULI PALJBU po Srbinu!

VEĆ SE SVE ZNA: Evo gde će se igrati FINALE Evropskog prvenstva!

ZVANIČNO POTVRĐENO! Ovo je novi klub Erlinga Halanda

Veoma uzbudljivo je bilo na samom startu meča, domaći su već u trećem minutu stigli do prednosti. Daglas Luiz se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i doveo svoj tim do ranog vođstva.

Redsi nisu klonuli duhom i posle samo tri minuta rezultat je bio poravnat. Van Dajk je šutirao posle jednog prekida, Martinez je odlično intervenisao, ali na odbijenu loptu je naleteo drugi štoper gostiju, Džoel Matip i mirno je poslao u nebranjeni deo mreže.

Do kraja prvog dela igre nije bilo mnogo uzbuđenja, a treba istaći i povredu Fabinja, koji je igru napustio u na pola časa igre i čini se da će verovatno propustiti ostatak sezone.

U nastavku su gosti uspeli da dođu do potpunog preokreta, Luis Dijaz je centrirao sa leve strane, a Mane je bio najviši u skoku i glavom prevario Martineza.

Liverpul je sada na deobi prve pozicije sa Mančester sitijem, koji svoj zaostali meč igra u sredu protiv Vulverhemptona.

Do kraja prvenstva su ostala još dva kola.