ZVANIČNO: Olimpik ima novog trenera! Šta to znači za Radonjića?

Nemanja Radonjić
Nemanja Radonjić / Izvor: Profimedia

Iskusni stručnjak stigao na Velodrom.

Olimpik iz Marseja obelodanio je na svom Tviter nalogu da je novi trener tima Portugalac Andre Viljaš-Boaš. Novi Murinjo, kako su ga zvali evropski mediji kada se pojavio, je preuzeo dirigentsku palicu na Velodromu i tako se vratio trenerskom poslu posle skoro dve godine.

POSLE ČUDA U BOLONJI: Slatke muke Siniše Mihajlovića! OVI italijanski VELIKANI se utrkuju za njegov potpis

Krstičić dobio novog trenera

ĆAVI DOBIO POSAO: Evo gde započinje trenersku karijeru

Marsej je prethodnu sezonu završio na petom mestu na tabeli i nije izborio ulazak u Evropu, pa je uprava odlučila da dovede novo lice na klupu.

Viljaš-Boaš je karijeru započeo u Akademici, a zatim je preuzeo Porto sa kojim je 2011. godine osvojio triplu krunu (prvenstvo i Kup Portugalije, kao i Ligu Evrope). Posle Porta je vodio londonske rivale Čelsi i Totenhem, a kasnije se preselio u Zenit sa kojim je osvojio prvenstvo, Kup i Superkup Rusije. Poslednji klub koji je vodio je bio Šangaj SIPG u kom je proveo godinu dana, do novembra 2017. godine.

Posle toga okušao se u reli trkama, koje su mu velika ljubav, ali je sada odlučio da se vrati fudbalu.

Igrač Olimpika je srpski reprezentativac Nemanja Radonjić koji se nije naigrao prethodne sezone kod Rudija Garsije, pa ostaje da se vidi da li ga Boaš ima u planovima za budućnost.

Pogledajte kako izgleda Julijana Trigubčak, poznata hokejaška navijačica.