SUPERLIGA SRBIJE: Pešić VEOMA uspešno zamenio Boaćija, ali sada svi misle o Jovičiću (VIDEO+GALERIJA)

06.08.2017. 21:56
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Naredno kolo na programu je u sredu i četvratk.

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su treću pobedu u sezoni u Superligi Srbije. Ekipa Vladana Milojevića je u poslednjem meču 3. kola savladala Čukarički (3:0), golovima Aleksandra Pešića i Filipa Stojkovića, ali je trijumf na stadionu "Rajko Mitić" ostao u senci povrede Branka Jovičića (više pročitajte OVDE). Novajliju u redovima Zvezde sada očekuje duža pauza. Tako, posle tri kola, Zvezda ima devet bodova, kao i Partizan i Vojvodina, dok je Čukarički na tri.

ZVEZDA ČEKA ČUKARIČKI: Milojević napravio nekoliko izmena (SASTAVI)

MEČ REŠEN U NADOKNADI: Krasnodar igrao protiv kluba u kom je i bivši član Partizana (VIDEO+FOTO)

Milojević je napravio nekoliko promena u odnosu na prethodne mečeve, pa među starterima nije bilo Milana Rodića, Damijena le Taleka, Slavoljuba Srnića i najboljeg strelca Ričmonda Boaćija. Šansu od početka su dobili Srđan Babić, Nemanja Radonjić i pomenuti Pešić koji je opravdao ukazano poverenje, golovima u 20. i 74. minutu.

Uvodni trenuci na stadionu "Rajko Mitić" pripali su domaćinu, a u prvih desetak minuta pokušali su Branko Jovičić i Luka Adžić. U nastavku meča bilo je prilično zanimljivo, tačnije bilo je i dobrih i loših vesti za navijače crveno-belih. Prvo je u 19. minutu dosuđen penal za domaćina. U kaznenom prostoru je pao Nemanja Radonjić, a sudija Milorad Mažić je pokazao na belu tačku. Realizator je bio Aleksandar Pešić, ali iz "popravnog".

A onda, samo dva minuta kasnije iz igre je morao Jovičić, posle starta Nikole Drinčića. Zvezdin vezista je odvezen kolima hitne pomoći. U narednim trenucima, na "udaru" je bio i golman domaćina Milan Borjan, a pokušavali su Bojić, Drinčić i Kajević. Zvezda je mogla da duplira prednost u 40. minutu, ali je Luka Adžić promašio veliku priliku. To je prilično iznerviralo Vladana Milojevića, a o tome više pročitajte OVDE

Na poluvremenu nije bilo promena, prvi su pripretili gosti. Puškarić je pokušao u 46. minutu, ali je bio neprecizan. Na drugoj strani pokušavali su i Savić i Pešić, ali su njihovi pokušaji bili osujećeni. U 65. minutu, na "muke" je Borjana bacio Drinčić, ali je Borjan bio koncentrisan. Nenad Lalatović je pokušao novim "napadačkim" izmenama (Jovanović i Mudrinski) pokušao nešto da promeni, ali je njegov tim u nastavku primio dva gola. Strelci su bili Pešić i Filip Stojković. U prvoj situaciji asistent je bio Kanga, a u drugoj lavovski deo posla odradio je Nenad Milijaš koji je ušao nekoliko minuta ranije.

U sledećem, kolu, Zvezda će u četvrtak gostovati Radniku, dok će u sredu Čukarički biti domaćin ekipi Mladosti.

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI 3:0

STRELCI: Pešić u 20. i 74, Stojković u 80. minutu

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Milorad Mažić

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Babić, Savić, Anđelković, Jovičić (od 22. Račić), Donald, Adžić (od 64. Milić), Kanga (od 77. Milijaš), Radonjić, Pešić.

ČUKARIČKI: Kirovski, Crnomarković, Đurić, Puškarić, Bogosavac, Drinčić, Lagator, Kajević (od 77. Zorić), Bojić (od 73. Jovanović), Obradović, Ožegović (od 73. Mudrinski).

SUPERLIGA SRBIJE: Radničkom dovoljno SAMO 2 minuta, Vojvodina MAKSIMALNA (GALERIJA)