IDE IM U AUSTRIJI: Milićeva DVOJKA i Jevtovićev PRVENAC za novu POBEDU Zvezde (VIDEO)

30.06.2018. 18:47
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas
Trojka pred generalku.

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u novom kontrlonom meču u Austiji. Ovoga puta, izabranici Vladana Milojevića savladali su LASK sa 3:1. Odličnom igrom sa velikim brojem šansi, crveno-beli su pokazali da će i u narednoj sezoni biti na visokom nivou. Najbolji igrač na ovoj utakmici svakako je bio Nemanja Milić, koji je sa dva gola pokazao da strateg ekipe iz Ljutice Bogdana može ozbiljno da računa na njega u predstojećeoj sezoni. Milan Jevtović je takođe bio odličan na ovom meču i sa golom iz jedanaesterca uspeo da postigne prvenac u dresu Zvezde.

SVI GA ŽELE, ALI ON PORUČUJE: Lesor otkrio da li će ostati u BEOGRADU i iduće SEZONE (FOTO)

LUDNICA: Svi hoće da gledaju Zvezdu, a ovo su starteri za LASK (FOTO)

Na teren lokalne "Dana arene" na početku su istrčali: Borjan, Gobeljić, Stojković, Savić, Hajdin, Krstičić, Meleg, Srnić, Ben, Milić i Stojiljković. Kao što se vidi, štoperski tandem bio je Stojković - Savić, bekovi Gobeljić i Hajdin, a najistureniji je bio novajlija Stojiljković. Već u uvodnim trenucima, Milić je pokušao, ali bio neprecizan.Uzvratili su Austrijanci nedugo zatim, pa je početak nagoveštavao dobar meč. U 18. minutu, isplatila se inicijativa Zvezde. Prekršaj je iznudio Gobeljić, centrirao Ben, a Milić sa nekoliko metara glavom savladao golmana kluba iz Linca.

Video file

Već u narednim trenucima mogla je Zvezda do drugog gola, ali je golman LASK odlično odbranio šut Srnića. I Austrijanci su pokušavali, ali veće opasnosti po gol Borjana nije bilo. U 33. minutu, posle sudara Hajdina sa protivnikom obojici se ukazivala pomoć. Ubrzo je meč i nastavljen. U 37. minutu, LASK je bio veoma blizu izjednačenja, ali je Borjan u poslednjem trenutku uhvatio loptu ispred Santosa Se.

Video file

U 43. minutu, sreća za Zvezdu, pošto su igrači LASK prekombinovali na tri metra. Ipak, u sledećem minutu penal za tim iz Linca. Posle gužve u kaznenom, jedan igrač je oboren, a Ulman je bio siguran sa bele tačke, za 1:1. Zbog ove odluke, na poluvremenu je protestovao i šef struke Zvezde Vladan Milojević.

Video file

Na početku drugog poluvremena na golu je debitovao Popović, a umesto Krstičića na terenu je bio Jovičić. U 52. minutu, Milić je ponovo pokazao Milojeviću da može da računa na njega. Izašao je ispred golmana, rutinski ga zaobišao i ubacio loptu u mrežu. Novajlija u crveno-belom dresu Nikola Stojiljković, imao je fantastičnu priliku u 58. minutu meča,a li je golman Austrijanaca sjajno reagovao.

Kombinovao je Milojević tim na ovom meču, pa su u 59. minutu ušli Pešić i Jevtović, a izašli Milić i Meleg. Nešto kasnije u 66. minutu, Ben je napustio igru, a na teren je ušao iskusni Milijaš. Zvezda je vešto čuvla prednost na ovoj utakmici, a kako se bližio finiš meča bilo je sve više izmena u taboru Zvezde. Očigledno da Milojević ima nameru da svima da šansu i vidi koliko je ko spreman za teške izazove. U 70. minutu meča, Gobeljića je zamenio Terzić.

U 74. minutu, centaršut sa leve strane, lopta dolazi do Frizera, koji je šalje na pet metara, ali u poslednjem trenutku, Popović hvata. Međutim, ubrzo nakon toga penal za Zvezdu! Šut Milijaša izblokirali su defanzivci LASK-a, ali prema proceni glavnog arbitra rukom. Jevtović je sa bele tačke bio neumoljiv i postigao svoj prvenac u crveno-belom dresu za 3:1.

Video file

Zvezda je rutinski privodila meč kraju, a u samom finišu u 83. minutu Stojković je napustio teren, a umesto njega je ušao Eraković. Ubrzo usledila je nova izmena.. Srnića je zamenio Nikolić u 85. minutu. Do kraja meča nije bilo puno uzbuđenja, pa je utakmica završena pobedom Zvezde 3:1.

Sledeću proveru u Austriji, Zvezda će imati u ponedeljak, a protivnik je Bohemians.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.