19°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

BUKARI POGODIO ZA UZALUDNU NADU GANE: Portugalija spornim penalom Ronalda i blickrigom srušila Afrikance

24.11.2022. 18:59
Portugalija
Portugalija / Izvor: Profimedia

Umalo da prokockaju sve.

Fudbaleri Portugalije savladali su selekciju Gane rezultatom 3:2 u poslednjem meču grupe H Svetskog prvenstva u Kataru.

(SASTAVI) OVOME SE NIKO NIJE NADAO: Velika iznenađenja u postavi Piksija za meč sa Brazilom

SPREČEN JE: Ronaldo neće moći uživo da gleda Srbiju i Brazil

Čak pet golova viđeno je na izuzetno dinamičnom susretu, a Kristijano Ronaldo nije dozvolio da se njegovom timu desi sudbina Mesijeve Argentine, koja je poražena na startu Munijala.

U prvih 45 minuta nije bilo uzbuđenja, nije bilo gotovo ni jedne prilike, ali zato su nas akteri počastili uzbudljivim drugim poluvremenom.

Najpre je Ronaldo doveo Portugalce u vođstvo pogotkom sa penala u 65. minutu. Jedan od najvećih igrača svih vremena je oboren u kaznenom Gane, doduše posle izuzetno blagog kontakta, te su se igrači Gane pobunili, ali sudija je pokazao na belu tačku ni ne gledajući var.

Osam minuta kasnije Andre Aju je poravnao na 1:1, ali je usledio blickrig Portugalaca. Najpre u 78. Žoao Feliks, a dva minuta kasnije i Rafael Leao za 3:1. Kod oba pogotka asistent je bio Bruno Fernandeš.

Nadu Ganjanima vratio je igrač Crvene zveze Osman Bukari u 89. minutu, ali tim iz Afrike nije uspeo da stigne do izjednačenja.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.