26°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

ARGENTINA JE PRVI FINALISTA: Gaučosi rutinski sa Hrvatima, Mesi će igrati za titulu, Vatreni za utešno treće mesto

13.12.2022. 21:46
ARGCRO
ARGCRO / Izvor: Profimedia

Bez šanse bili Kockasti.

Fudbalska reprezentacija Argentine prvi je finalista Mundijala u Kataru, pošto je savladala Hrvatsku sa 3:0.

MAROKANCI IH DOBRO ZNAJU: Određene sudije za drugo polufinale SP

NIJE SAMO DOMINIK LIVAKOVIĆ SLAVAN U FAMILIJI: On je blizak ROĐAK golmana Hrvatske

PINKOVA ZVEZDA NAPRAVILA HAOS U KATARU: Bio je u dresu Srbije okružen navijačima druge reprezentacije, uzviknuo je JEDNU rečenicu, a onda su se svi okrenuli ka njemu (VIDEO)

ARGENTINA – HRVATSKA 3:0

(Mesi 34pen, Alvarez 39, 70)

Doha

Stadion: Lusail

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

ARGENTINA (4-4-2): E. Martinez – Molina (od 87. Korea), Romero, Otamendi, Taljafiko – De Pol, Paredes (od 62. Lis. Martines), E. Fernandez, Mekalister (od 86. Fojt) – Mesi, Alvarez

HRVATSKA (4-3-3): Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa (od 46. Oršić) – Brozović (od 50. Petković) , Kovačić , Modrić (od 81. Majer) – Pašalić (od 46. Vlašić), Kramarić (od 72. Livaja), Perišić

Početak samog susreta nije tako nagovestio, Vatreni su držali loptu u svom posedu, aili bez prave šanse, međutim sve se zbilo ispred gola Livakovića u svega nekoliko minuta. Niotkuda, Alvarez se našao ispred čuvara mreže Kockastih, Livaković je skrivio penal, a precizan sa bele tačke bio je Lionel Mesi u 34. minutu.

Samo pet minuta kasnije, Alvarez je ponovo iskoristio kiks hrvatskih defanzivaca i povisio na 2:0. Od tog momenta do kraja poluvremena kao da je totalno bio uzdrman tim Zlatka Dalića, ali se konsolidovao posle pauze.

Krenuli su na sve ili ništa, i dobili ništa. Umesto datog gola dobili su jedan u svoj mreži. Bez prave šanse Hrvatska do kraja meča, a Alvarez je bio taj koji je stavio tačku na ovaj susret i odveo Gaučose u finale.

U njemu će ekipa Lionela Skalonija igrati sa boljim iz drugog polufinala, u kom se sastaju Maroko i Francuska. Naravno, poraženi iz tog duela će na megdan Hrvatskoj, u meču za treće mesto.

21:55
Kraj meča: Argentina - Hrvatska 3:0
21:46
Igra se 86. minut, deluje kao da je sve svima na terenu već jasno.
21:29
Argentina vodi sa 3:0. Posle čarolije Lionela Mesija mrežu je pogodio Alvarez.
21:25
U toku je 66. minut. Ostala je samo trećina susreta za Hrvate da uspeju da stignu veliki zaostatak. Argentina igra izuzetno pametno, troši vreme, Kockasti bez ikakve prilike.
21:16
Veliku priliku za Argentinu imao je Leo Mesi u 57. minutu, ali je Livaković maestralno intervenisao.
21:05
Počelo je drugo poluvreme.
20:45
Završeno je prvo poluvreme. Argentina - Hrvatska 2:0
20:42
Deluju fudbaleri Hrvatske totalno razbijeno posle primljenih golova.

20:39
Alvarez duplira prednost Argentine. Hrvatska na kolenima

20:34
Argentina je povela sa 1:0 protiv Hrvatske. Strelac je bio Lionel Mesi sa bele tačke, a penal je napravio golman Vatrenih Dominik Livaković

20:15
Hrvatska deluje bolje na samom početku meča

20:00
Počeo je polufinalni susret između Argentine i Hrvatske

Hrvati su priredili pravu senzaciju u četvrtfinalu eliminacijom Brazila u prošloj rundi i prema rečima selektora Dalića neće se zadovoljiti time.

- Imamo volje, snage i energije da pobedimo Argentinu i da se plasiramo u finale Svetskog prvenstva u Kataru. Ušli smo među četiri najbolje reprezentacije sveta. Želimo još više. Veći je pritisak na njima, pošto znamo kako igraju i u kom smeru žele da odvedu utakmicu. Optimista sam i verujem igračima, pokazali su kvalitet i karakter. Bez toga ne bismo došli do polufinala. Nećemo da se prilagođavamo rivalu, igraćemo svoju igru i na rezultat - istakao je selektor.

Sa druge strane, Argentina je posle startnog poraza od Saudijske Arabije zaigrala bolje i evo ih, domogli su se polufinala nakon trijumfa posle boljeg izvođenja penala od Holandije u četvrfinalu. Nezaobilazna tema kada se spomenu Gaučosi jeste Lionel Mesi i priča o tome da će njemu ovo biti poslednje prvenstvo i ujedno poslednja prilika da dođe do titule svetskog šampiona na reprezentativnom nivou, što je i jedini trofej koji mu nedostaje.

Argentina i Hrvatska su se sastale poslednji put pre četiri godine na Mundijalu u Kataru i tada su Vatreni bili bolji, 3:0.

Duel je zakazan za 20 časova, dok drugi polufinalni par čine Francuska i Maroko, taj meč se igra u sredu takođe od 20 časova.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.