MUNDIJAL - DAN 4: Belgijanci kaznili promašaje Kanade, Furija uništila Kostarikance, Asano presudio Nemcima, Remi Hrvatske protiv Maroka (UŽIVO)

23.11.2022. 10:26 17:13
Katar
Katar / Izvor: Profimedia

Japanci šokirali.

Završen je četvrti dan Svetskog prvenstva u Kataru. Igrale su se četiri utakmice, a iznenađenje dana je definitivno bila pobeda Japana nad Nemačkom 2:1. Španci su briljirali protiv Kostarike, slavili su sa 7:0. Belgijanci su se provukli u meču sa Kanadom, dok je meč Maroka i Hrvatske završen bez golova.

Događaje sa fudbalskih terena u Kataru mogli ste pratiti UŽIVO uz live blog portala SrbijaDanas

ISPLIVALI DOKAZI: Argentini poništen ČIST GOL (FOTO)

ZA NJEGA JE MUNDIJAL ZAVRŠEN: Francuska ostala bez još jednog igrača!

SPREMA SE TERORISTIČKI NAPAD U KATARU? Ozbiljno upozorenje iz Izraela čim je počeo Mundijal

22:00 Nije bilo pogodaka u nastavku meča i Belgija je slavila 1:0.

KAZNA ZA SVE PROMAŠAJE: Minimalac Belgijanaca protiv Borjanove Kanade

20:50 Kaznili su Belgijanci sve promašaje Kanade. Batšuaji je umakao odbrani protivnika, iskoristio odličan pas Alderverelda i prevario Borjana, pa je posle prvih 45 minuta 1:o za ekipu selektora Roberta Martineza.

20:10 Mogli su Kanađani da povedu u desetom minutu, ali je Dejvis loše šutirao i Kurtoa je zaustavio njegov udarac.

20:00 Počeo je poslednji meč dana, sastaju se Belgija i Kanada u okviru grupe F.

19:00 Definitivno najbolju partiju za sada na šampionatu pružili su Španci, na kraju je bilo čak 7:0 za Furiju, a golove su još postizali Gavi, Soler i Morata.

NEMILOSRDNI ŠPANCI: Furija sedmicom protiv Kostarike otvorila Mundijal

18:15 Nezaustavljivi su Španci i u nastavku meča, Feran Tores je postigao još jedan gol. Pogodio je i u 54. minutu za ubedljivih 4:0.

17:50 Poluvreme: Španija - Kostarika 3:0.

17:30 Na svakih 10 minuta, po receptu - Španci daju gol. Ovoga puta sa penala, strelac je Feran Tores.

SPA CRC
SPA CRC / Izvor: Profimedia

17:21 Svega 10 minuta kasnije Španija duplira prednost. Đordi Alba je centrirao sa levog boka, a po lopti je raspalio Marko Asensio i to je 2:0 na semaforu.

17:11 Crvena furija od 11. minuta vodi protiv latinoameričke zemlje, a gol je postigao Dani Olmo.

17:00 Počinje susret Španije i Kostarike. Podsećamo, u toj grupi nešto ranije Nemačka je poražena od Japana (1:2).

ŠPANIJA (4-3-3): Simon – Aspilikueta, Rodri, Laport, Alba – Gavi, Buskets, Pedri – Tores, Asensio, Olmo.

KOSTARIKA (5-4-1): Navas – Martinez, Fuler, Duarte, Kalvo, Ovijedo – Kampbel, Borges, Teheda, Benete – Kontreras.

16:45 Prognoza jednog mališana će se nadamo se sutra obistiniti.

"NEJMAR ĆE PASTI I PLAKATI KAO BEBA..." Brazilski novinar ostao u šoku! Unikatna prognoza meča Srbije sa Kariokama (VIDEO)

NOVA SENZACIJA NA MUNDIJALU: Japan golom Asana SRUŠIO Nemačku

15:45 Bivši igrač Partizana, Takuma Asano postiže pogodak i dovodi Japan u prednost protiv Nemačke (2:1). Igra se 84. minut.

15:35 Japan stiže do izjednačenja (1:1) protiv favorizovanog rivala Nemačke. Strelac je Ritsu Doan.

14:50 Završeno je prvo poluvreme na drugoj utakmici dana. Nemci pogotkom Gundogana vode sa 1:0 protiv Japana.

14:33 Nemačka je povela sa 1:0 pogotkom Ilkaja Gundogana, sa bele tačke. Nesmotren je u svom kaznenom bio golman Japana, skrivio je penal, a Nemac je to realizovao i doveo Panere u vođstvo.

GER JAP
GER JAP / Izvor: Profimedia

14:07 Japan je na iznenađenje svih u sedmom minutu poveo protiv Nemaca, ali je njihov gol poništen zbog ofsajda.

14:00 Počinje susret Nemačke i Japana.

Stadion: Kalifa Internešnl (Al Rajan)

Sudija: Ivan Sinseros (El Salvador)

NEMAČKA (4-2-3-1): Nojer; Raum, Zile, Ridiger, Šloterbek; Gundogan, Kimih; Musijala, Gnabri, Miler; Haverc.

JAPAN (4-2-3-1): Gonda; Nagatomo, Itakura, Jošida, Sakai; Tanaka, Endo; Kamada, Ito, Kubo; Maeda.

13:30 Golman Crvene zvezde i Kanade, Milan Borjan imaće podršku legende Real Madrida.

Milan Borjan
Milan Borjan / Izvor: Profimedia

13:15 Poznati srpski biciklista Zoran Zivlak je zbog "Orlova" proputovao na svom biciku ceo svet u poslednjih nekoliko godina. Prvo je išao u Rusiju, ali i na Olimpijske igre u Japan, gde mu se nije dalo da uživa usled pandemije koronavirusa. Sada je na dva točka stigao i do Katara.

DO KATARA NA DVA TOČKA: Neverovatan podvig Srbina! Dočekao ga kapiten Tadić (VIDEO)

13:00 Neverovatne opužbe stigle su na račun jednog od najboljih fudbalera svih vremena, Lionela Mesija, da je učestvovao u nameštanju poraza Argentine od Saudijske Arabije (1:2). O čemu se tu radi, pročitajte klikom OVDE.

Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Profimedia

12:55 Završen je susret Hrvatske i Maroka, i to bez golova (0:0). Na celom meču nije bilo prave prilike, iako su Vatreni u samoj završnici krenuli po sva tri boda. Na kraju, onaj "slađi" osvajaju Lavovi sa Atlasa.

VICEŠAMPION SVETA BLED NA STARTU: Strah od "nule" jači, Lavovi sa Atlasa nepremostiva prepreka za Hrvate

12:00 - Odavno dresovi naše selekcije nisu privukli ovoliko pažnje.

SVE TAJNE NOVOG DRESA "ORLOVA": Težak 72 grama, MISTERIJA slova "B" i aluzija na svetsko zlato!

11:45 Završeno je prvo poluvreme između Maroka i Hrvaske. Rezultat posle prvih 45 minuta je 0:0.

CRO MAR
CRO MAR / Izvor: Profimedia

11:20 Loša vest za fanove Gordog Albiona

PANIKA NA OSTRVU: Kejn mora na snimanje!

11:05 - Početak meča je protekao mirno, a jedna navijačica Vatrenih je pokazala koliko je vatrena kao i to da pravila u Kataru za nju ne važe.

11:00 - Počinje susret Maroka i Hrvatske, prvog meča dana i prvog susreta grupe F.

MAROKO - HRVATSKA

Stadion: Al Bajt (Al Kor)

Sudija: Fernando Rapalini (Argentina)

Maroko (4-3-3): Bono - Hakimi, Agerd, Sajs, Mazraui - Unahi, Amrabat, Amala - Zijeh, En Nesiri, Bufal.

Hrvatska (4-3-3): Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Vlašić, Kramarić, Perišić.

Dan otvaraju Hrvatska i Maroko od 11 časova, po srednjeevropskom vremenu, i po svim predviđanjima apsolutni favoriti su izabranici Zlatka Dalića.

Verovatno će i biti daleko ozbiljni nego što bi bili da se nije desio slučaj Argentina. Ključna figura bi mogao biti Luka Modrić, na svom  poslednjem Mundijalu, ali on je možda i "rak rana" Hrvata, jer ga je praktično nemoguće poslati na klupu, a pitanje je koliko je to sada onaj Modrić od pre četiri godine.

10:20 - Težak maler "poterao" je aktuelnog šampiona sveta, Francusku, koja je ostala bez još jednog startera.

10:15 - Čitav svet je šokirala pobeda Saudijske Arabije nad Argentinom, a dan kasnije je dokazano da je Gaučosima poništen čist gol.

10:00 - Iako je Hari Megvajer često na meti kritičara, njegova prelepa supruga je uvek uz njega.

09:45 - Prva veća pretnja bezbednosti Mundijala u Kataru stigla je iz OVE zemlje, koja je upozorila domaćina šta se sprema.

Od 14 časova očekuje nas duel Nemačke i Japana.

Novi selektor Nemačke Hans Flik ima teški zadatak probuditi uspavanog fudbalskog velikana, ali uspeo je sa Bajernom da se popne na krov sveta pa se tome nada i sa nacinalnmim timom.

Nemačka više nema istinskih zvezda u svojim redovima, jer od strane garde tu su još tek Tomas Miler i Manuel Nojer, koji će pokušati da ožive staru slavu koja je kulminirala osvajanjem svetske titule 2014. godine u Brazilu. Od 14 časova će imati za protivnike uporne Japance koji im kvalitetom ne mogu parirati, ali borbenošću bivši igrač Partizana Takuma Asano i društvo svakako mogu.

U grupi E ove srede od 17 časova na Svetskom prvenstvu igra se još jedna zanimljiva utakmica, u kojoj će u Dohi snage odmeriti Španija i Kostarika.

Dan zatvara drugi meč u Grupi F  (20), a sastaju se Belgija i Kanada. Mnogi nosioci belgijske igre sada su ipak pomalo prošli svoj zenit. Eden Azar više ne predstavlja svetsku klasu, a i Romelu Lukaku muku muči sa povredama ove jeseni pa je pitanje koliko će biti koristan svojoj selekciji.

Međutim, Belgija ima Kevina de Brujnea, koji je sigurno jedan od najboljih veznjaka današnjice i teško je poverovati da će ekipa Kanade koju sa kapitenskom trakom predvodi Milan Borjan može izbeći poraz.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.