OBRT SITUACIJE: Ipak, sledi DOČEK za Francuze! Moraju pred narod

Kilijan Mbape, Antoan Grizman / Izvor: Profimedia

Iako je predsednik Francuskog fudbalskog saveza, Noel Le Gre, prvobitne tokom dana izjavio dočeka neće biti desio se obrt, ali još nije poznato ko ga je kreirao.

OGLASIO SE MBAPE: Sa DVE REČI ulio Francuzima novu nadu!

POSLE SREBRA U KATARU - OČEKIVANO ILI NE? Najbolji francuski igrač neće više igrati za nacionalni tim

SRAMNO: Lovren i Brozović skandirali „za dom spremni“ i pokazivali na klanje Srba

Fudbalski savez Francuske je saopštio da se Le Gre vratio u Pariz pre ekipe i da nije bio obavešten o odluci igrača i stručnog štaba da izađu pred navijače i proslave osvajanje drugog mesta na Mundijalu u Kataru, nešto posle 20 časova.

Francuzi nisu odbranili titulu u Kataru, nakon veoma uzbudljive utakmice. Uspeli su "Trikolori" da se vrate u meč i nadoknade dva gola zaostatka u poslednjih deset minuta, a pošto je nakon 90 minuta na semaforu stajalo 2:2, igrali su se produžeci. Nakon dodatnih 30 minuta, obe ekipe su postigle po gol, te je rezultat bio 3:3, a posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, Argentina je stigla do trofeja.

Naravno, da igračima nije bilo do dočeka, ali neko ih je očigledno "ubedio". Zvuči kao da je to stvar politike, ali jasno je da to nikada verovatno nećemo saznati.