ABA: Kraj košmarne godine, Partizan 2017. godinu završio porazom u Železniku

30.12.2017. 20:46
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Odigrana utakmica 14. kola regionalne lige.

U malom gradskom derbiju, u okviru 14. kola ABA lige, snage su odmerili domaćin FMP i Partizan. Uspešniji su bili Panteri rezultatom 83:71 (17:17, 24:24, 27:21, 15:9). Crno-beli su kalendarsku i veoma turbulentnu godinu okončali porazom, osmim u regionalnoj ligi. Na drugoj strani, FMP je napredovao na tabeli, a učinak je 7-7.

PONOVO JE KRVARIO ZA PARTIZAN: Novica Veličković posle udarca Odža morao van terena (FOTO

EVROLIGA ZNA DA CENI: Veliko PRIZNANJE za Milka Bjelicu (FOTO)

Najefikasniji u redovima FMP bio je Marko Jeremić sa 14 poena (četiri trojke), dok su u Partizanu prednjačili Najdžel Vilijams-Gos sa 14, i Novica Veličković sa 13 poena.

Uvodna četvrtina završena je nerešenim rezultatom (17:17), a u prvih deset minuta Panteri su ubacili dve trojke. Zanimljivo je da je nerešeno bilo i na poluvremenu (41:41), s tim da su ovaj period obeležile trojke domaćina (Jeremić), kao i crno-belih (Andrić i Marinković). Takođe, polovinom ove deonice, Veličkoviću je ponovo raskrvavljena glava, pa mu je na kratko ukazivana lekarska pomoć.

U nastavku meča Panteri su poveli sa 49:43, a ubrzo su Jeremić i Bursać trojkama doneli novu prednost - 55:48. Miler i Vilijams-Gos su dvojkama uspeli da smanje na "minus" pet, za 57:52.

Poenima Šalića, Partizan je stigao i do "minus" dva - 60:58, ali je Lazarević povećao na 62:58, sa linije slobodnih bacanja. U poslednju deonicu se ušlo sa prednošću domaćina od osam poena. Rezultat je bio 68:60, posle trojke Uskokovića i dvojke Andrića. Prve poene u poslednjoj četvrtini postigao je Radanov za 70:62. Pri rezultatu 72:67 bilo je nekoliko pokušaja na obe strane, ali lopta nije htela kroz obruč. U šestom minutu poslednje četvrtine, Simanić je ubacio trojku za 75:67.

Do "plus" deset Panteri su došli posle slobodnih bacanja Čovića, za 78:68. U poslednji minut se ušlo sa 81:71 za FMP, a Lazarević je sa linije slobodnih bacanja bio precizan, za konačnih 83:71.

FMP - PARTIZAN 83:71

FMP: Lazarević 9, Uskoković 6, Čović 9 (14 as), Jeremić 14 (4/8 za tri), Apić 13 (3 sk, 2 as), Pot, Nenadić, Radanov 5, Bursać 8, Šešlija 4, Simanić 8 (7 sk), Odžo 7. Trener: Vladimir Jovanović

PARTIZAN: Miler 3 (5 as), Vilijams-Gos 14 (5 as), Tadić, Aranitović, Marinković 6, Jovanović, Tanasković 2, Veličković 13, Pecarski 5, Gavrilović 5, Andrić 16 (4/8 za tri), Šalić 7. Trener: Nenad Čanak

Crvena zvezda - Olimpija 19.00

TABELA: Cedevita 11-3, C. zvezda 11-2, Budućnost 11-2, FMP 7-7, Zadar 7-7, Mornar 7-7, Partizan 6-8, Cibona 6-7, Igokea 5-9, Mega Bemaks 4-10, Olimpija 5-8, MZT 2-12.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.