ABA LIGA: Zvezda NASTAVILA sa pobedama, Krka bez ŠANSE u Beogradu (FOTO)

13.10.2018. 18:41
Mohamed Faje
Mohamed Faje / Izvor: MN Press

Crveno-beli zabeležili treći trijumf u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u okviru trećeg kola ABA liga ekipu Krke iz Novog Mesta sa 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15) . Bez puno muke izabranici Milana Tomića ostvarili su i treći trijumf u regionalnom takmičenju iz isto toliko mečeva i nastavili niz nepodivosti u svim takmičenjima na startu ove sezone.

NOVI OŠTAR DEMANTI: Zvezda želi ISTINU, manipulatore i doušnike privesti licu PRAVDE! (FOTO)

MILOJEVIĆA ĆE OVO OBRADOVATI: Dobre vesti za Zvezdu, a šta kažu Delije? (FOTO)

Odmah na početku meča Zvezda je stavila do znanja gostima iz Slovenije da će teško nasputiti Beograd neporaženi. Posle prve deonice rezultat je glasio 27:17. Nastavila je Zvezda sa odličnom igrom i u nastavku, a razlika je rasla iz minuta u minut. Trener crveno-belih Milan Tomić, rotirao je sve igrače, u  nameri da pruži šansu i onima koji u dosadašnjem delu sezone nisu imali puno prilike za dokazivanje.

Ozbiljnom igrom u defanzivi domaći tim je pred kraj prvog poluvremena voodio i sa 19 raulike, pa su gosti iz Novog Mesta već tada znali da će otići poraženi iz Pionira. Posle prvih 20 minuta na semaforu je pisalo 46:32 u korist Crvene zvezde.

Poečtkom drugog poluvremena Krka je mini serijom 4:0 prišla na minus deset, pošto je iskoristila spori ulazak Zvezdinih košarkaša u nastavak meč. U natavku treće deonice Zvezda je ponovo pojačala defanzivu i ovaj period igre rešila u svoju korist sa 66:51!

U poslednjih deset minuta domaći tim je ušao rutinski. Zvezda je sredinom četvrte deonice ponov došla na plus 19, a šansu su dobili Ristić, Davidovac, Nenadić... Sigurnom igrom u samom finišu meča Zvezda je znalački sačuvala dvocifrenu prednost i rešili ovaj susret u svoju korist - 80:66!

CRVENA ZVEZDA - KRKA NOVO MESTO 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Pukl, Nikolić, Kralj.

Crvena zvezda: Regland, Čović, Perperoglu, Davidovac, Nenadić, Lazić, Faje, Beron, Ristić, Simanić, Cirbes, Odžo.

Krka Novo Mesto: Mahovič, Jančar, Marineli, Škedelj, Osolnik, Stipaničev, Cinac, Đapa, Fifolt, Balažić, Lalić, Lapornik.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.