ABA LIGA: Partizan se OBRUKAO protiv Zadra i pored ERUPCIJE Grobara u ARENI! (VIDEO+FOTO)

26.10.2018. 22:52
Vanja Marinković
Vanja Marinković / Izvor: MN Press

Peti uzastopni poraz crno-belih.

Košarkaši Partizana nastavili su sa serijom poraza, pošto su kao domaćini u prelepoj atmosferi Štark Arene kao poraženi od Zadra sa 85:95 (23:23, 17:25, 17:25, 28:22). Bleda i bezidejna igra crno-belih uprkos fenomenalnoj podršci navijača, koji nisu pomogli izabranicima Nenada Čanka da izbegnu i peti uzastopni poraz.

VUJOŠEVIĆ ISPLAĆEN: Predsednik Mijailović otkrio koliki je DUG Partizana (FOTO)

TRESE SE ARENA! Grobari su OČITALI još jedan ČAS LJUBAVI. Sve je ove noći u CRNO-BELOM (VIDEO)

- Imao je Partizan dosta problema u prvoj deonici, pošto je Zadar bio konstantno u vođstvu, naravno zahvaljujući greškama crno-belih u defanzivi. Teško je objasniti da domaći tim dozvoli protivniku da u dva navrata posle prvog pasa ima situaciju jedan na nula, iz koje su Zadrani postigli šest poena. Iazašao je Partizan iz bonusa na dva minuta do kraja, pa je gostujući tim sa linije penala povećavao prednost... Nošeni hukom Grobara, izabranici Nenada Čanka su podigli nivo igre i prvu deonicu završili nerešenim rezultatom - 23:23.

Zadrani su pali na startu drtuge četvrtine, pošto su u prva dva poena bili bez koša, što je Partizan znalački iskoristio i poveo sa maksimalnih 30:23! Umesto da nastave u istom ritmu, crno-beli su lošom selekcijom šuta dozvolili gostima iz Zadra da serijom 11:0 sredinom druge deonice dođu do nove prednosti 34:30! Mnogo oscilacija u igri crno-belih za razliku od poečtnih utakmica nove sezone. Bez protoka lopte u napade i selekcije šuta, uz mnoštvo grešaka u defanzivi u rotaciji kod preuzimanja igrača, Zadar je potpuno preokrenuo tok meča.

Želja i htenje se ne mogu osporiti igračima Partizana, ali je očigledno da je neuigranost najveći problem Partizana, kao i unutrašnja igra. Veliki broj skokova u napadu gostiju rezultirao je prednošću Zadra na poluvremenu - 40:48! Nedostaka Zagorca je evidentan, ali to ne amnestira ostale igrače Partizana da to i nadomeste, jer je dres koji nose decenijama unzad bio sinonim za pobede...

Dokaz da košarka nisu mišići i snaga pokazao je centar Zadrana Sime Špralja... U prvom poluvremenu hrvatski cenar je zatrpavao koš crno-belih, a naročito je bio efikasan u šutu za tri poena. Nastavio je sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, pa je sa pet vezanih koševa odveo svoj tim na maksimalnih plus 13. Bezidejni u napadu, crno-beli su bili u kontra ritmu, iako je publika navijala sve vreme, to očigledno nije bilo dovoljno da pokrene nekada ljutu i šampionsku mašineriju iz Humske!

Činilo se da će se Partizan predati bez borbe, ali to ipak nije bilo tako. Konačno su igrači višestrukog šampiona Srbije podigli agresivnost u odbrani, pre sveg na prvom pasu posle pika iu koga je Špralja bio neumoljiv. Ipak, to nije potrajalo zadugo, pa je Zadar ponovo otišao na dvocifrenu prednost. Lošim branjenjem pika, gde je Lendejl iskako na protivničkog spoljneg igrača, ostajao je prazan reket,što su centri gostiju dobro koristili i posle pravovremenog pasa podizala prednost do plus 17, na dva minuta do kraja trećeg perioda!

Nastavila se loša igra domaćeg tima i u poslednjoj deonici.. Zadar je povećavao prednost i sredinom poslednjih deset minuta otišao je i na plus 20! Nije bilo uzbuđenja do kraja utakmice, a Zadar je na kraju zasluženo slavio i ostvario prvi trijumf ove sezone u ABA ligi.

PARTIZAN - ZADAR 85:95 (23:23, 17:25, 17:25, 28:22)

DVORANA: Štark Arena (7.920)

SUDIJE: Marko Juras, Matej Špendl, Denis Hadžić

Partizan: Pejdž, Si, Aranitović, Marinković, Gegić, Veličković, Pecarski, Braun, Janković, Lendejl, Gagić, Nikolić.

Zadar: Grant, Bašić, Marić, MekGeti, Krajina, Vuković, Brzoja, Špralja, Tomas, Litl, Božić, Planinić.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.