ABA LIGA: Neizvesnost u Pioniru ZAČINJENA produžetkom! Zvezda i FMP odigrali DRAMATIČAN meč!

08.12.2019. 20:04
Stefan Pot
Stefan Pot / Izvor: MN Press

Uzbudljivo u Pioniru.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u okviru 10. kola regularnog dela ABA lige ekipu FMP-a na svom terenu sa 95:89 (21:23, 17:18, 17:19, 22:17, 18:12). Gosti iz Železnika bili su nadomak pobede u dvorani "Aleksandar Nikilić", pošto su na pet minuta do kraja meča imali plus 10. Zvezda je uspela da se vrati i odvede duel u produžetak, gde je u dodatnih pet minuta tim Dragana Šakota zahvalujući većem iskustvu uspeo da ostvari šesti trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone.

ABA LIGA: Kako sad u Evroligu? Posle ISHODA meča Budućnost - Cedevita više ništa neće biti isto za VEČITE (VIDEO)

NA DANAŠNJI DAN: Crvena zvezda se popela na KROV SVETA! (VIDEO)

JOVIĆ ZAVRŠIO KARIJERU U MADRIDU? Real želi ubojitog napadača i u zamenu nudi Srbina (FOTO)

Gosti iz Železnika ušli su daleko agresivnije u mečod umorne Crvene zvezde koja je samo tri dana ranije ostvarila važan trijumf u Evroligi protiv Milana. To je dalo dodatna krila ekipi Vlade Jovanovića koji su tokom prvog poluvremena bili konkretniji u napadu i rešili prvu deonicu u svoju korist sa 23:21. Crveno-beli nisu imali odgovor na raspoložene Pantere, koji su čuvali stečenu prednost tokom cele druge četvrtine i rešili prve deo igre vođstvom od 41:38.

U nastavku igre košarkaši srpskog i regionalnog šampiona uspeli da u nekoliko navrata pre svega preko Lorenca Brauna povede minimalnom razlikom, ali je posle koša i dodatnog bacanja Pecarskog, FMP ponovo prešao u vođstvo. Tim iz Železnika je uspeo da i na kraju treće deonice sačuva nivo igre iz prvog dela meča i u poslednju četvrtinu uđe sa prednošću od 60:55!

Koševima Marka Tejića na startu četvrtog perioda igre FMP je otišao na maksimalnih plus devet, posle čega je Dragan Šakota posegao za novim tajm-autom. Rasplamala se borba sredinom poslednje četvrtine u dvorani "Aleksandar Nikolić", a FMP je i dalje imao prednost. Trojka Pecarskog, a zatim i ofanzivni skok Tejića doneli su Panteri prednost od plus 10 na pet minuta do kraja duela. Iako su bili na korak od prvog trijumfa nad Crvenom zvezdom još od meča u Superligi 2011. godine, košarkaši FMP-a potpuni su stali u samom finišu duela. Veliki broj grešaka na prenosu lopte i loša organizacija igre, pogodovala je Zvezda koja je za tili čas došla na minus dva - 69:67!

Viđena je prava drama u poslednjem minutu meča, pošto je Dženkins poenima za dva na minut do kraja doneo prednost svom timu od tri poena. To nije omelo igrače gostujućeg tima koji su preko trojke Ulubaja došli do 77:77! Lorenco Braun je promašio napada za pobedu, pa je duel otišao u produžetke.

FMP je i u produžetku sve do poslednjeg minuta bio u prednosti, ali je serija Davidovca donela crveno-belima plus pet u samom finišu meča. Zvezda je sačuvala stečenu prednost i uspela da zabeleži šestu pobedu u regionalnom takmičenju ove sezone.

CRVENA ZVEZDA - FMP 95:89 (21:23, 17:18, 17:19, 22:17, 18:12)

DVORANA: Aleksandar Nikolić (2657)

SUDIJE: Radović, Stefanović, Terlević

Crvena zvezda: Kuzmić 2, D. Braun 6, Čović 7, L. Braun 25, Davidovac 18, Faje, Beron 8, Dobrić 3, Gist 12, Dženkins 10, Simanić 2, Odžo 2.

FMP: Uskoković, Pecarski 15, Jeremić 5, Pot 2, Đoković 8, Radanov 8, Radovanović 9, Tejić 12, Šešlija, Ulubaj 19, Đorđević 11, Momirov.

Pogledajte kako izgleda Morana Mamić, jedna od najlepših hrvatskih manekenki.