KALINIĆ UTIŠAO MORAČU: Zvezda slavila u Podgorici

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost 80:76 u zaostalom meču ABA lige.

KOD DŽIKIĆA NEMA OPUŠTANJA PRED ZVEZDU: Energijom navijača do pobede

ZVEZDA U PODGORICI: Radonjić najavljuje najbolje moguće izdanje

HOĆU ZLATO NA EVROBASKETU: Ataman postavio visoke ciljeve

Odlično su u meč ušli gosti, posebno inspirativan je bio Nikola Kalinić, koji je nanizao nekoliko trojki i odveo svoj tim na dvocifrenu prednost u ranoj fazi utakmice.

Problem za domaćina u ovom meču jeste i to što su Podgoričani igrali sa samo devet igrača u rotaciji. Crveno-beli su u prvih 20 minuta postigli čak osam trojki, pa ni ne čudi što je vođstvo bilo ubedljivo.

ABA liga, 15. kolo

Budućnost – Crvena zvezda 76:80 (12:19, 24:27, 23:13, 17:21)

Sudije: Uroš Nikolić, Miloš Koljenšić, Josip Radojković

Hala: Morača

Budućnost: Kobs 8, Barović, Nikolić D 10, Sili 18, Tarolis 10, Nikolić Z 4, Jagodić-Kuridža 11, Drobnjak 6, Popović 9

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 14, Davidovac 5, Mitrović 12, Kalinić 18, Dobrić 8, Holins 6, Simonović, Ivanović 4, Marković, Vajt 11, Kuzmić 2

Budućnost je fenomenalno počela u trećoj četvrtini, pogotcima Marka Jagodića- Kuridže i Tarolisa Plavi su potpuno uhvatili priključak. Da bi potom i trojkom Silija preokrenuli rezultat.

Crveno-beli su se brzo oporavili od lošeg starta poluvremena ponovo došli do prednosti.

U poslednjoj deonici je viđena sjajna odbrana na obe strane parketa. U takvoj igri bolje su se snašli gosti i odneli pobedu koja im je donela prvu poziciju posle regularnog dela ABA lige.

Najefikasniji u redovima pobednika je bio Nikola Kalinić sa 18 poena, pratio ga je Volters sa 14. Kod domaćina bolji od ostalih je bio Di Džej Sili, koji je imao 18 poena.

Čitav tok meča možete pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

Završena je utakmica. Budućnost - Crvena zvezda

38. minut
Volters pogađa izuzetno bitnu trojku, 74:71.

35. minut
Sjajne odbrane u poslednjoj deonici. Teško se postižu poeni, vođstvo Zvezde 69:66.

32. minut
Drobnjak je imao dva od dva sa linije slobodnih bacanja. Kalinić je uzvartio trojkom, 61:64.

Završena je treća četvrtina, rezultat je 59:59.

27. minut
Dolazi Zvezda ponovo do svog ritma, nekoliko dobrih odbrana, evo gostiju u prednosti, 57:51.

25. minut
Period odlične igre domaćina. Prvo Jagodić-Kuridža, a potom i Tarolis poentiraju. Veliki preokret! Posle trojke Silija Budućnost vodi 51:49.

22. minut
Holins je popravio svoj promašaj, četiri poena Zvezdinog Amerikanca, 39:48.

Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme u Morači. Budućnost - Crvena zvezda 36:46

17. minut
Danilo Nikolić je bio precizan sa linije penala, 38:29 vodi Crvena zvezda.

15. minut
Kalinić dominira, ima već 13 poena, Zvezda je na maksimalnih plus 11.

13. minut
Nešto bolja energija domaćina, serija poena Drobnjaka, 20:25.

11. minut
Nastavljaju crveno-beli u istom ritmu, nova trojka. Dobrić je bio precizan, plus 10.

10. minut
Završena je prva deonica u Morači, vođstvo Crvene zvezde 19:12.

9. minut
Odlično je u meč ušao Nikola kalinić, novi poeni za njega. 19:10 za goste.

7. minut
Volters pogađa novu trojku, serija Crvene zvezde 10:0. Tajmaut Džikić.

5. minut
Prva trojka za ekipu Crvene zvezde, pogodio ju je Nejt Volters. 9:7 vode gosti.

2. minut
Posle trojke Danila Nikolića, sjajna akcija crveno-belih, zakucao je Kalinić. 4:4.