ABA LIGA: Čudesan preokret Partizana i Tomasov koš za pobedu, Megini klinci nisu izdržali (VIDEO)

12.12.2020. 20:56
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli ostvarili peti trijumf.

Košarkaši Partizana uspeli su da posle velike borbe i preokreta savladaju Mega Sokerbet sa 79:77 (16:27, 24:23, 16:15, 23:12) i tako dođu do pete pobede u sezoni. Imali su crno-beli tokom prvog poluvremena i 19 poena zaostatka za gostima, ali su znatno boljom igrom u drugih 20 minuta uspeli da se potpuno vrate u meč, a zatim u neizvesnoj završnici poenima Tomasa dođu i do pobede.

IDEALNO REŠENJE: Ponuda iz Španije za Gordića, Partizanov igrač NIJE ČASIO ČASA sa odlukom

SJAJNE VESTI ZA SRBIJU: Albanija IZBAČENA i overen ODLAZAK na Prvenstvo Evrope

OTIŠO SI HARISE, OSTALA JE TUGA: Prošle su dve decenije od ubistva kapitena Partizana (FOTO)

Uvodnih par minuta meča prošli su u neefikasnoj igri, a Mega je bila prva koja je uspela da podesi nišanske sprave pa su gosti sa dve trojke Petruševa i Cerovine stigli do vođstva 9:2 u 4.minutu. Gordić je uspeo da vrati jednu trojku, ali je odmah trojkom odgovorio Simonović, dok je Petrušev nastavio da muči odbranu Partizana i doneo Megi dvocifrenu prednost već u 6. minutu (17:7). Petrušev je nastavio simultanku protiv odbrane crno-belih koji nisu nikako mogli da zaustave najboljeg igrača gostiju, a Mega je već vodila 22:19 tri minuta pre prvog malog odmora. Crno-beli nisu uspeval ida uspostave svoj ritam, nedostajalo je izabranicima trenera Saše Filipovskog energije, a Mega je sve to koristila i posle prve četvrtine vodila 27:16.

Kazalon je trojkom otvorio drugu četvrtinu, a muke Partizana nastavljene su i u tih deset minuta. Novak je takođe pogodio trojku, a Mega je u 12. minutu imala velikih 15poena prednosti (33:18). Jedini raspoloženi u redovima Partizana u tim trenucima bio je Kodi MilerMekintajer koji je pokušavao koliko je mogao, ali definitivno nije mogao sam protiv raspoloženih klinaca Vlade Jovanovića. Simobović je preuzeo ulogu glavnog poentera od Petruševa u tim trenucima, da bi mu se pridružili Cerovina i upravo Petrušev, pa je Mega u 17. minutu imala maksimalnih 19 poena prednosti (47:28). U završnici prvog poluvremena kao da je Mega malo ostala bez snage, pa su crno-beli uspeli da to iskoriste i na veliki odmor odu sa, posle svega viđenog, zadovoljavajući 10 poena zaostatak u odnosu na goste 50:40.

Mnogo tvrđa košarka igrala se u trećoj četvrtini, mada su gosti uspeli da još jednom dođu do 14 poena prednosti preko Petruševa i Simonovića u 23. minutu (56:42). Međutim, nekoliko neiskorišćenih napada Mege pružilo je Partizanu šansu da se približi, a crno-beli su to iskoristili preko Gordića, Veličkovića i Mozlija prvi put posle prve četvrtine prišli na jednocifren zaostatak u 26. minutu (58:51). Jovanović je reagovao tajm-autom i to se isplatilo pošto je Mega napravila seriju 7-0 i ponovo imala dvocifrenu prednost 65:51 u 28. minutu. Seriju gostiju je prekinuo sa pet uzastopnih poena Miler-Mekintajer, da bi Kazalon pogodio uz zvuk sirene, ali nije trojka priznata i ostalo je pred odlučujuću četvrtinu 65:56 za Megu.

Četvrtu deonicu otvorio je Markus Pejdž sa dve uzastopne trojke i crno-beli su se potpuno vratili u meč 65:62. Imao je Miler-Mekintajer tri bacanja posle nesportske greške Cerovine, ali je Amerikanac pogodio samo jedno bacanje i zatim izgubio loptu. Međutim, faul u napadu sviran je Petruševu, a zatim je dosuđena i tehnička greška. Posle promeđenog bacanja Pejdža, Janković je uspeo da ubaci dva poena i donese prvi izjednačenje još od prve četvrtine, a zatim je Veličković trojkom doneo crno-belima i prvu prednost na meču 68:65 u 33. minutu. Usledili su promašaji na obe strane, da bi Novak postigao poene uz faul i uz iskorišećno dodatno slobodno bacanje doneo izjednačenje 68:68 u 35. minutu. Novak je u tim trenucima održavao Megu pošto je pogodio za izjednačenje i posle poena Mozlija, da bi Jaramaz postigao trojku za 73:70 četiri minuta pre kraja. U poslednjadva minuta Partizan je ušao sa vođstvom 75:73. Posle promašaja Pejdža za tri, Smit je sa penala poravnao na 75:75, da bi neprecizan bio i Jaramaz, a Mega uspela da ponovo stigne do vođstva preko Momirova 77:75 na 55 sekundi do kraja. Zagorac jd pormašio trojku, ali je na njegovu sreću Mozli uhvatio skok u napadu i pogodio za izjednačenje 77:77. Tomas je sjajno blokirao Petruševa na zakucavanju, da bi Smit promašio za tri. Partizn je imao poslednji napad, ali je Tomas promašio. Ipak, crno-beli su imali ofanzivni skok, a Tomas uspeo da pogodi. Momirov je promašio uz zvuk sirene za tri, a crno-beli uspeli da da posle mnogo muke stignu do pobede.

PARTIZAN - MEGA SOKERBET 79:77 (16:27, 24:23, 16:15, 23:12)

DVORANA: Ranko Žeravica.

SUDIJE: Obrknežević, Juras, Vesković.

PARTIZAN: Mika, Miler-Mekintajer 22, Zagorac 4, Pejdž 15, Dangubić 2, Gordić 7, Jaramaz 5, Veličković 8, N. Janković 3, Tomas 3, Trifunović, Mozli 10.

MEGA SOKERBET: Mišković 2, Smit 8, Petrušev 23, Tepić 4, Klajević, Momirov 6, Novak 10, Simonović 14, Jovičić, Cerovina 5, Kazalon 3, Langović 2.