ABA LIGA: FMP poražen u Zadru, presudila treća četvrtina

15.01.2018. 23:13
KK FMP
KK FMP / Izvor: MN Press

Panteri doživeli deveti neuspeh.

Košarkaši Zadra savladali su u poslednjem meču 16. kola ABA lige FMP sa 83:77 (22:25, 19:19, 25:12, 17:21) i tako ostvarili osmi trijumf u sezoni. U meču koji je obeležio veliki broj bacanja, čak 73, ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Zadar uspeo da prelomi meč posle rezultatskog zaostatka na poluvremenu.

NBA: Poraz Detroita, Marjanoviću ni minut (VIDEO)

ALIMPIJEVIĆ NE RAZMIŠLJA O PRVOM MEČU: Šved najopasniji, a ove dvojice igrača moramo da se pripazimo

FMP je bio bolji rival od Zadra tokom prvog poluvremena, pre svega u prvih 10 minuta meča kada su i stekli prednost od tri poena koju su uspeli da sačuvaju do odlaska na veliki odmor. Međutim, Zadrani su odigrali sjajnu treću četvrtinu i sa mnogo agresivnijom igrom u odbrani uspeli da reše taj period igre sa dvocifrenom predošći u pređu u vođstvo. U poslednjih 10 minuta Panteri su pripretili u jednom momentu i došli na 73:69, ali je Zadar uspeo da odbije taj nalet gostiju i zasluženo dođe do trijumfa.

Zadar su do pobede predvodili Ivanov sa 17 i Božić sa 17 poena, dok su u FMP-u bolji od ostalih bili Čović sa 17 i Nenadić sa 15 poena.

Zadar - FMP 83:77

TABELA: Budućnost 14-2, Crvena zvezda 13-3, Cedevita 12-4, Mornar 9-7, Partizan 8-8, Zadar 8-8, FMP 7-9, Igokea 6-10, Cibona 6-10, Mega 5-11, Olimpija 5-11, MZT 3-13.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.