20°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

ABA LIGA: Igrali su Cedevita i Budućnost, a rezultat će zanimati sve zvezdaše (FOTO)

25.03.2018. 19:52
KK Cedevita
KK Cedevita / Izvor: Foto: Cedevita/Marin Šušić

Uzbudljiv meč u Zagrebu.

Košarkaši Cedevite savladali su u Zagrebu Budućnost 82:75 (23:17, 21:16, 17:19, 21:23) i tako izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji i izborili treći meč koji će se igrati u Podgorici 1. aprila. Domaćin je do pobede došao fantastičnom serijom 22-0 koja se protegla na završnicu prve i početak druge deonice, a ispostavilo se da tu razliku Budućnost nije uspela da ugrozi, iako je do rkaja u par navrata usepvala da priđe na manje od deset razlike.

Raspoloženija je bila Cedevita početkom meča, ali su gosti iz Podgorice brzo preokrenuli rezultat i došli do vođstva 17:10. Međutim, usledila je fantastičan serija Cedevite, prvo 13-0 do kraja prve četvrtine, a zatim su Sokići nastavii u drugoj deonici sve dok nisu poveli sa 32:17 u 13. minutu. Dvocifrenu prednost domaćin je uspešno čuvao preko Nikolsa i uz odličnu odbranu Čerija, dok se Budućnost mučila u napadu, pa je na poluvremenu Cedevita vodil 44:33.

Dobro je domaćin počeo treću deonicu i brzo poveo 49:33, a uskoro i 53:35. Uspela je konačno da se probudi Budućnost, pa su izabranici Aleksandra Džikića uspeli da priđu na 55:45 u 28. minutu, a nadu Podgoričanima trojkom u poslednjoj sekundi treće četvrtine doneo je Gibson za rezultat 61:52. Taj nalet je Cedevita uspela da odbije na startu poslednjih deset minuta meča i uspela da dođe još jednom do 15 poena prednosti 67:52. Budućnost je pet minuta pre kraja meča uspela da smanji na osam poena prednosti, domaćin je ponovo uspeo da odbije taj nalet, ali su uproni Podgoričani tri minuta pre kraja još jednom došli na samo osam poena zaostatka 71:63.

Podgoričani su poenima Lendrija sa penala i trojkom smanjili na 73:68 dva minuta pre kraja, a pet razolike bilo je i 30 sekundi kasnije. Međutim, iskusni Ukić i Krušlin uspeli su da uvedu Cedevitu u mirnu završnicu koja je uspela da izbori majstoricu koja će se igrati u Podgorici.

CEDEVITA - BUDUĆNOST 82:75 (23:17, 21:16, 17:19, 21:23)

DVORANA: Dom sportova.

SUDIJE: Javor, Majkić, Petek.

GLEDALACA: 2.200.

CEDEVITA: Ukić 10, Krušlin 13, Perković, Džonson 2, Nikols 25, Slavica, Žganec 2, Musa 5, Čeri 10, Markota 7, Ramljak 4, Stipanović 4.

BUDUĆNOST: Ivanović 13, Šehović 3, Doelman 10, S. Šehović, Starovlah, Gordić 12, Ilić, Z. Nikolić 2, Gibson 20, Popović, Lendri 12, D. Nikolić.