ABA LIGA: Krka odnela bodova iz Železnika posle produžetka

02.10.2023. 19:51
KK FMP
KK FMP / Izvor: Foto: ABA liga/FMP Soccerbet/Ivica Veselinov

Pokušaj Vokera za pobedu izblokiran.

Košarkaši FMP-a počeli su porazom sezonu u ABA ligi pošto ih je u Železniku, u meču prvog kola regionalnog takmičenja, savladala Krka posle produžetka rezultatom 99:97 (27:18, 26:26, 21:24, 9:15, 16:14).

VELIKA PROMENA U EVROLIGI: Od ove sezone važi NOVO pravilo

JOKIĆ PONOVO SVE NASMEJAO: Evo u čemu je došao na početak priprema (FOTO)

PROBLEMI ZA ARMANI: Maodo Lo propušta početak sezone u Evroligi

Krka, prošlosezonski ABA 2 ligaš, bolje je otvorila meč i stekla prednost od devet poena već u prvoj deonici, a pred finiš poluvremena imala je i plus 13 (50:37). Domaćin je od tad zaigrao mnogo bolje i stalno smanjivao prednost, da bi u finišu meča i poveo 83:81 na dva ipo minuta do kraja. Do kraja meča FMP nije poentirao, a Niko Bačvić je dve sekunde pre kraja meča promašio šut za pobedu. U produžetku je bilo neizvesno sve do poslednjih sekundi, a Džordan Voker je pokušao da donese pobedu domaćinu uz zvuk sirene, ali ga je izblokirao Marko Radovanović i bodovi su otišli u Sloveniju.

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bili su Jurij Macura sa 23, Jan Špan sa 18, Miha Cerkvenik sa 13 i Ajzeja Kazins sa 12 poena. Kod domaćina su najefikasniji bili Igo Beson sa 23, Nejt Votson sa 18, Bojan Subotić sa 14 i Voker sa 10 poena.