19°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

ABA LIGA: Mega gazila Cedevitu, pa poklekla, gosti napravili čudesan preokret u finišu (FOTO)

28.10.2017. 19:03
Mega Bemaks
Mega Bemaks / Izvor: Foto: ABA liga/Mega Bemax

Neverovatna završnica utakmice u Sremskoj Mitrovici.

Atraktivan meč odigran je u Sremskoj Mitrovici, u kojoj je mladi tim Mega Bemaksa umalo nadigrao favorizovanu Cedevitu, ali je u neverovatnoj završnici, posle plus 17 poklekao - 77:81 (14:17, 26:26, 30:15, 21:40). Ovaj susret je privukao veliki broj ljubitelja košarke, ali i stručnjaka, pa su se u parteru mogli videti bivši treneri Partizana i Crvene zvezde, Duško Vujošević i Dejan Radonjić, u društvu Miodraga Ražnatović, prvog čoveka Mege i poznatog menadžera.

POTPUNO ZASLUŽENO: Košarkaš Zvezde u petorci kola Evrolige (VIDEO)

KAD NALJUTIŠ SRBINA: Obradović se iznervirao zbog prevodioca (VIDEO)

Početak druge deonice je bio u znaku obostrano neefikasne igre, tri i po minuta se igralo bez poena, što je prekinuo Rebić trojkom za izjednačenje. Razigrao se potom Bitadze (26:22, 19. minut), ali su gosti, ipak, izjednačili na 26:26 i postavili rezultat poluvremena.

Poluvreme! @kkmegabemax - @kkcedevitazg 26:26. Bitadze 9, Rebić 6 poena. #MegaBemax #malivelikiklub #MEGCED #ABALiga

A post shared by KK Mega Bemax (@kkmegabemax) on

U nastavku su domaći poenima Rebića i Enisa odmakli na plus 10 (46:36, 27. minut), a zatim i povećali prednost na 54:38 (28. minut). Proradili su i Sinovec i Čančar i favorizovani gosti nisu imali rešenja za povratak u igru i kod 56:41 se otišlo na polslednju mini pauzu. Zanimljivo je da je u toj četvrtini postignut skoro isti broj poena kao u celeom prvom poluvremenu.

Početkom poslednjeg kvartala domaći su pobegli i na plus 17 (60:43, 32. minut), ali su Zagrepčani ubrzo smanjili minus na 11 (62:51, 33. minut).

DRAMA NA NEBU: U avion Oklahome udarilo NEŠTO, MNOGO VELIKO (FOTO)

Iako se sredinom poslednjeg perioda činilo da će domaći lagano do trijumfa, ipak su iskusni gosti učinili ovu utakmicu zanimljivom u 37. minutu (71:67). Nikols je vezao pet poena i gosti su prišli na samo "pola koša"(71:70).

Ipak, uzvratila je Mega poenima Enisa, ali Čeri je trojkom uspostavio novu ravnotežu (73:73) , a Musa je doveo Cedevitu u vođstvo Posle poena pod faulom 73:76, 25 sekundi pre kraja meča.

Primakli su se domaći na 75:76 (Enis), da bi Musa iz penala dovela svoj tim u vođstvo od tri poena, a onda je Sinovec zaradio tehnički grešku ometajući Ukića, a gosti su rutinski iskoristili taj poklon i posle spektakularnog preokreta trijumfovali.

Crvena zvezda - MZT (18)

MEGA BEMAKS – CEDEVITA 77:81 (14:17, 12:9, 30:15, 21:40)

MEGA BEMAKS: Mušidi, Rebić 21, Sinovec 13, Čančar 6, Čarapić, Bitadze 9, Jovičić, Lazić 5, Koprivica 1, Enis 20, Fundić 2, Kapetanović.

CEDEVITA: Ukić 3, Krušlin 16, Džonson 1, Katić, Bajo, Nikols 18, Slavica, Žganec 1, Musa 16, Čeri 17, Stipanović 6, Marfi 3.

TABELA: Budućnost 4-1, Partizan 4-2, Cedevita 4-2, Crvena zvezda 3-2, FMP 3-2, Cibona 3-3, Mornar 3-3, Olimpija 2-3, Igokea 2-3, MZT 2-3, Mega Bemaks 2-4, Zadar 1-5.