ABA LIGA: Odlični Borac promašio šut za produžetak, Budućnost se namučila za pobedu (VIDEO)

17.10.2020. 21:12
KK Budućnost
KK Budućnost / Izvor: Foto: Budućnost VOLI
Čačani skupo prodali kožu u Podgorici.

Košarkaši Budućnost savladali su u Podgorici u okviru trećeg kola ABA lige Borac iz Čačaka u veoma borbenom meču sa 86:83 (19:26, 29:18, 12:11, 26:28) i tako ostali na maksimalnom učinku sa sve tri pobede.

Evo zašto ovog vikenda niko neće morati da apeluje na ljude da ostanu kod kuće

ABA LIGA: Igokea lako sa Primorskom

PRIZNANJE ZA SRBINA: Lučič MVP Evrolige!

Pokazao je Borac već u prvom kolu pobedom protiv Partizana da će biti veoma teško savladati ih ove sezone u regionalnom takmičenju, a u to se uverila i Budućnost u Podgorici. Gosti iz Čačka su odlično krenuli i bili u prednosti u prvoj četvtini da bi na malom odmoru vodili 26:19. Ipak, Podgoričani su u drugoj četvrtini zaigrali znatno bolje i uspeli da je reše u svoju korist dvocifrenom razlikom pa su na velikom odmoru imali prednost 48:44.

Veoma tvrda utakmica viđena je u trećoj četvrtini, sa malo poena, a timovi nisu bili ni baš šuterski rapoloženi, a domaćin je i dalje imao prednost. U poslednjih 10 minuta Budućnost je dobro ušla i u 32. minutu stigla i do dvocifrene prednosti 68:58, ali je Boirac uspeo brzo da prepolovi zaostatak i vrati neizvesnost u meč. Podgoričani su tri minuta pre kraja imali vođstvo 80:68, ali su gosti serijom 8-0 prišli na 80:76 minut i po pre kraja. U dramatičnoj završnici imao je Borac šut za produžetak, ali je trojku promašio Smit.