ABA LIGA: Oslabljeni Partizan skupo prodao kožu u Zagrebu (FOTO)

10.03.2018. 20:38
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: Cedevita/Marin Sušić

Cedevita slavila posle velike borbe.

Košarkaši Cedevite uspeli su da savladaju Partizan u Draženovom domu sa 85:75 (20:21, 18:18, 25:19, 22:17) u poslednjem 22. kolu ABA lige. Zagrebčani su ovim trijumfom došli do druge pozicije, ali će pasti na treću ukoliko Budućnost u ponedeljak savlada FMP. Crno-beli su zadali mnogo muka Cedeviti iako su bili bez povređenog kapitena Novice Veličkovića i Najdžela-Vilijamsa Gosa, kao i Đoke Šalića koji je oporavlja od operacije. Ipak, Zagrepčani su uspeli da pobede najviše zahvaljujući odličnom šutu za tri poena pošto su pogodili 14 od 32 upućena šuta.

Početak u Draženovom domu bio je prilično tvrd, pa je posle prvih pet minuta postignuto tek 15 poena, a Cedevita je vodila 8:7. Ubrzo je domaćin zaigrao još bolje i uspeo da dođe do sedam poena prednosti u 8. minutu (17:10). Međutim, do kraja prve četvrtine i u prvoj polovini druge crno-beli su imali zastrašujući seriju 21-3. Uspeo je Partizan prvo da ode na mali odmor sa prednošću 21:20, da bi u u tri minuta igre u drugoj deonici postigao još 10 poena i poveo 31:20. Partizan je uspevao da odražva vođstvo, ali je Cedevita malo po malo počela da kruni prednost crno-belih na krilima Muse, Stišanovića i Nikolsa pa je domaćim čak i poveo u jednom trenutku da bi na poluvremenu Partizan ipak imao poen prednosti zahvaljujući minijaturi Aranitovića koji je postigao pet poiena, od čega jednu trojku.

Drugo poluvreme dobro je počelo za Partizan koji je povećavao vođstvo i imao šest poena prednosti, ali je veoma brzo Cedevita vratila meč u egal, pa je u 25. minutu bilo 50:50. Ubrzo je domaćin i stigao do vođstva, a za sve je bio zaslužan u tim trenucima odličan šut za tri poena Cedevite koja je za tri četvrtine pogodila 11 trojki iz 22 pokušaja. Zahvaljujući tome Cedevita je minut pre kraja treeće deonice imala ponovo sedam poena prednosti (61:54) koje je Partizan neznatno uspeo da smanji pred ulazak u odlučujuću deonicu.

Poslednjih 10 minuta nije dobro počelo za crno-bele pošto je Musa doneo devet poena prednosti Cedeviti, ali je Andrić pokrenuo Partizan i uspeo da isprovocira nesportsku grešku Muse, pa su crno-beli na polovini deonice imali samo poen zaostatka 69:68, a ni pun minut kasnije bilo je nerešeno 71:71. Međutim, trojke Krušlina i Ukića udaljili su Cedevitu na 77:71 u 37. minutu. Pokušao je Partizan da se vrati, ali su nova trojke Markote i Stipanovića uz pogođena bacanja Muse i definitivno rešili pitanje pobednika 70 sekundi pre kraja.

CEDEVITA - PARTIZAN 85:75 (20:21, 18:18, 25:19, 22:17)

DVORANA: Dražen Petrović.

SUDIJE: Hordov, Stefanović, Porobić.

GLEDALACA: 1.200.

CEDEVITA: Ukić 14, Krušlin 9, Perković, Džonson, Nikols 13, Slavica 4, Žganec, Musa 14, Čeri 6, Markota 15, Ramljak, Stipanović 10.

PARTIZAN: Von 20, Si 9, Tadić, Aranitović 10, Marinković 2, Pecarski 7, Gavrilović 2, Andrić 8, Čakarević 3, Gagić 14.

Budućnost - FMP (21)

Tabela: Crvena zvezda 18-3, Cedevita 17-5, Budućnost 16-5, Mornar 13-8, Partizan 11-11, Zadar 10-11, FMP 9-12, Olimpija 9-12, Mega Bemaks 7-14, Igokea 7-14, Cibona 7-14, MZT 3-18.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.