light rain
23.05.2024.
117.1138
107.8893

ABA LIGA: Zmajevi trojkama ŠOKIRALI Partizan, DRUGI poraz Obradovićevog tima (VIDEO)

11.12.2021. 18:19
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Iznenađenje u 11. kolu.

Košarkaši Partizana poraženi su od Cedevita Olimpije u 11. kolu ABA lige rezultatom 89:96 (27:26, 22:23, 19:22, 21:25).

JOVANOVIĆ: Čeka nas zahtevna utakmica

NEĆU DA IDEM KOD NJEGA! Pešić nikad ISKRENIJE o Nikoli Jokiću

IZNERVIRAO GA NAVIJAČ: Postigao trojku pa mu pokazao srednji prst (VIDEO)

Meč u „Štark areni“ bio je neizvestan do poslednje četvrtine, koju su Slovenci prelomili trojkama Blažiča i Pulena i na taj način došli do zaslužene pobede.

Cedevita Olimpija je odlično počela utakmicu. Preko raspoloženih Edžima i Blažiča bolje su otvorili meč (12:16), a onda je KK Partizan uzvratio. Razigrali su se Madar, Lidej i Avramović, pa su crno-beli preokrenuli rezultat u svoju korist i u 8. minutu prvi put poveli sa 22:21.

Do kraja prvog poluvremena, Partizan je pojačao odbranu, što je rezultiralo najvećom prednosti od početka meča 38:30 na isteku 15. minuta, dozvolivši gostima da do tog trenutka u drugom periodu ubace samo četiri koša.

Nisu se predavali gosti, uzvratila je Cedevita Olimpija na isti način, čvrstom defanzivom i efikasnošću u napadu, pre svih preko Murića i trojkama Pulena uspela u potpunosti da se izdigne i na veliki odmor ode sa nerešenim rezultatom (49:49).

U nastavku je viđena ista slika, ni posle tri četvrtine nijedna ekipa nije imala opipljiviju prednost. Čak su crno-beli dozvolili Ljubljančanima da načine preokret i ponovo preko „rafalne paljbe“ Pulena za tri poena uđu u poslednji kvartal sa prednošću od tri poena (68:71).

Tu šansu nisu ispustili i kako se meč bližio kraju, rasla je i prednost Slovenaca, za novi trijumf u ABA ligi.

Partizan je posle ovog meča na skoru 9-2, dok Cedevita Olimpija ima 6-5.

Crno-beli u sledeće subote u 12. kolu gostuju u Baru ekipi Mornara, dok Zmajevi dočekuju SC Derbi.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

KK Partizan u derbiju 11. kola ABA lige dočekuje Cedevita Olimpiju, sa željom da nastavi pobedničku seriju.

Crno-beli su prethodne nedelje savladali na gostovanju Metropolitan u okviru Evrokupa i u duelu sa Zmajevima jure 10. trijumf.

Sa druge strane, Cedevita Olimpija je u vezala dva poraza: deklasirana je od Mege u Beogradu (103:74) i, pomalo neočekivano, izgubila kod kuće protiv Zadra (93:94), pa četa Jurice Golemca ima imperativ da se prekine nastavak neprijatne serije.

Sva dešavanja sa meča Partizan - Cedevita Olimpija iz minuta u minut možete da pratite na sajtu Srbija Danas.

PARTIZAN – CEDEVITA OLIMPIJA 89:96 (27:26, 22:23, 19:22, 21:25)

Dvorana: Štark arena.

Sudije: Ilija Belošević, Miloš Kolješnić, Milan Nedović.

Partizan: Lidej 17, Zagorac 4, Avramović 15, Koprivica 1, Dangubić 5, Smailagić 5, Miletić, Mur 15, Glas 3, Trifunović 8, Madar 16.

Cedevita Olimpija: Pulen 19, Ferel 15, Edžim 6, Dušćak, Murić 14, Ogust 6, Blažič 19, Hodžić 3, Ščuka, Omić 2, Radovanović 12.

40. minut
KRAJ UTAKMICE. Cedevita Olimpija je pobedila rezultatom 89:96.

39. minut
Ledej pogađa bacanja za 89:96.

39. minut
Mur pogađa pod faulom i koristi bacanje za 87:94.

39. minut
Madar oba puta precizan sa bacanja 84:94.

38. minut
Trojka Blažiča za 80:92. Smailagić koristi bacanja smanjuje na 82:92.

36. minut
Uzvraćaju Pulen i Ferel za ogromnih 78:89.

36. minut
Tehnička greška Pulenu. Madar je promašio bacanje, a onda u novom napadu crno-belih Lidej pogodio trojku 78:85.

35. minut
Ledej jedno od dva bacanja pogađa, na drugoj strani trojka Blažiča za ogromnih 75:85. Prvi put neko ima dvocifrenu prednost na utakmici.

34. minut
Mogli su gosti prvi put na dvocifreno vođstvo, ali je sjajnom blokadom Madar zaustavio Pulena u kontri.

34. minut
Mur oba puta sa slobodnih bacanja precizan 74:79. Na drugoj strani Pulen sam na trojci za 74:82.

34. minut
Seriju grešaka i promašaja na obe strane, prekinuo je Ferel sa slobodnih bacanja - 72:79.

33. minut
Veliki promašaj Zagorca za tri poena, lopta je za Cedevita Olimpiju.

32. minut
Avramović prekida seriju gostiju 72:77.

31. minut
Radovanović pogađa devetu trojku za Cedevita Olimpiju 70:74, a zatim i Hodžić sada je to velikih +7 za goste (70:77).

31. minut
Počela je poslednja četvrtina. Slobodna bacanja imaće Rade Zagorac. Dva od dva ima Zagorac sa penala 70:71.

IV ČETVRTINA

KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

30. minut
Avramović pogađa jedno od dva bacanja za 68:71.

30. minut
Blažič precizan za novo vođstvo gostiju 67:68, a onda dalekometna trojka Pulena vodi Cedevita Olimpiju na +4 (67:71).

29. minut
Jam Madar zaustavljen pod faulom. Imaće dva bacanja. Pogađa oba "penala" Izraelac za 67:66.

28. minut
Trojka Murića, Madar odgovara istom merom 65:66.

27. minut
Ferel oba puta precizan sa bacanja za 61:61, a zatim Smailagić pogađa jedno od dva 62:61

26. minut
Nova druga vezana trojka za Trifunovića 61:59.

25. minut
Trojka Trifunovića, na drugoj strani Ferel uzvraća istom merom, gosti vode 58:59

25. minut
Faul Dangubića nad Radovanovićem, košarkaš gostiju je sa slobodnih bacanja bio polovičan 55:56.

24. minut
Treća trojka Ledeja, za izjednačenje 55:55

23. minut
Blažič u solo prodoru pod faulom pogađa za preokret 52:53. Bacanje je promašio, ali Radovanović je iskoristio grešku Partizana za 52:55.

23. minut
Radovanović ubacuje za Cedevita Olimpiju i smanjuje 52:51.

22. minut
Prve poene u nastavku meča za Partizan postiže Ledej, pogodio je trojku 52:49

21. minut
Promašaj Farela za tri, na drugoj strani nije bio precizan Smailagić.

21. minut
Počelo je drugo poluvreme.

III ČETVRTINA

ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME.

20. minut
Trojka Dalasa Mura "iz kornera" za 49:46, uzvraća na isti način Pulen za izjednačenje 49:49.

20. minut
Reaguje Obradović i traži tajm-aut.

20. minut
Bivši igrač Partizana oba puta precizan, Cedevita Olimpija je prišla na 47:46.

20. minut
Serija promašaja na obe strane, najpre Blažič, pa Mur nisu bili precizni. Sada je napravio i faul nad Murićem.

19. minut
Ferel ponovo precizan sa bacanja, samo je tri razlike za Partizan 47:44.

18. minut
Murić smanjuje na 47:42.

17. minut
Blažič polaže za 44:40, a na drugoj strani Avramović uzvraća trojkom za svoj 12 poen i Partizan ide na 47:40.

17. minut
Murić je imao tri bacanja, jedno je promašio 41:36. Avramović kao na treningu povećava na 43:38.

16. minut
Mur pogađa pod faulom i vraća domaćina na +7 (41:34) sa tri vezana poena.

16. minut
Ferel prekida post Cedevite sa slobodnih bacanja i smanjuje na 38:32. Sada i Murić koristi grešku igrača Partizana za 38:34, Obradović reaguje tajm-autom.

15. minut
Glas pogađa jedno od dva bacanja za 36:30, a onda Zagorac ubacuje iz igre pod faulom 38:30. Dodatno bacanje nije iskoristio.

14. minut
Trojka Glasa za najveće vođstvo Partizana od +7 (35:28).

13. minut
Sjajno zakucavanje Smailagića, raste prednost crno-belih 33:28.

12. minut
Kakav potez Avramovića za 31:28.

11. minut
Madar u nastavku postiže prve nove poene za Partizan 29:26, uzvraća Pulen i smanjuje na 29:28

11. minut
Počela je druga četvrtina

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Partizan ima vođstvo 27:26.

9. minut
Dalekometna trojka Pulena za 27:26

9. minut
Sada i Madar pogađa za +4, vodi Partizan 27:23.

9. minut
Radovanović od tablu prekida seriju Partizana 22:23, a onda Avramović petim vezanim poenom sa trojkom vraća vođstvo crno-belima 25:23.

8. minut
Tajm aut traži Jurica Golemac.

8. minut
Pet vezanih poena za Madara, pa polaganje Avramovića za preokret Partizana koji prvi put vodi na utakmici 22:21.

7. minut
Zek Ledej pogađa trojku, posle poena Radovanovića i Omića, 15:18.

6. minut
Dangubić prelepo zakucava posle poena Edžima za 10:12

4. minut
Blažič siguran sa "penala" za svoj peti poen, 8:10.

3. minut
Revanširao se Dalas Mur na drugoj strani, ponovo trojka za 8:8.

2. minut
Serija trojki se nastavlja, sada je pogodio Edo Murić, bivši igrač Partizana donosi vođstvo gostima 5:8.

1. minut
Uzvraća na isti način Dangubić, preciznim šutem za tri poena 5:5.

1. minut
2:5 vodi Cedevita. Posle poentiranja Edžima, Lidej je bio precizan sa slobodnhi bacanja, da bi Blažič trojkom doneo vođstvo Zmajevima.