ABA LIGA: Partizan pobedio Zadar na povratku Gagića, ali umalo prokockao plus 22 (VIDEO+FOTO)

04.01.2018. 18:50
Đorđe Gagić
Đorđe Gagić / Izvor: MN Press

Petnaesto kolo.

Partizan je u prvom meču 15. kola ABA lige pobedio Zadar 95:87 (20:18, 18:23, 39:22, 18:24) i tako sačuvao teoretske šanse da se bori za plasman u plej-of. Crno-belima je mnogo važno što su sad bolji od Zadra u međusobnom skoru. Za Partizan je ponovo debitovao Đorđe Gagić koji je prikazao solidnu partiju, postigao je 10 poena, mada se vidno mučio sa linije za slobodna bacanja.

NEMA VIŠE DILEME: Zvezdu i Partizan čekaju VELIKE promene u EVROPSKIM takmičenjima (FOTO)

U TORINU NE GUBE VREME: Promovisan naslednik Siniše Mihajlovića (FOTO)

MOŽE DA BIRA: Klub iz "lige petice" STIŽE po Zvezdinog junaka!

Prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj klackalici od prvog do 20. minuta. Nijedna ekipa nije uspela da se značajnije odlepi, a Zadar je na poluvreme otišao sa plus tri. Domaćin je mogao da ima mnogo povoljniji rezultat, ali su izabranici Nenada Čanka ponovo napravili nekoliko početničkih grešaka i promašili nekoliko čistih zicera, pa čak i jedno polaganje (Patrik Miler).

DIREKTNO: Čović o pojačanjima, paranoji i teorijama zavere!

NE PITAJU ZA CENU: Italijanski VELIKAN krade pojačanje crno-belima!

Partizan je drugo poluvreme otvorio serijom 9:2, preuzeo vođstvo, koje je od tog trenutka samo raslo do u trećem delu maksimalnih plus 18 (73:55). Čak šest trojki su postigli igrači Partizana u trećoj četvrtini u kojoj je dao 39 poena, više nego u celom prvom poluvremenu. Crno-bele su u trećoj deonici predvodili Vilijams-Gos i Veličković koji su bili najzaslužniji za konstantan rast prednosti izabranika Nenada Čanka, koja je na kraju treće četvrtine iznosila plus 14, zahvaljujući trojki Bostika u poslednjim sekundama.

Olimpijakos izabrao trenera

VENGER NAŠAO DEFANZIVCA: Arsenal dovodi momka iz desetoplasiranog tima prvenstva Grčke (FOTO)

Najveću prednost Partizan je imao početkom četvrte četvrtine, kad je poveo čak 22 razlike (85:63). Usledila je serija Zadra 8:0, zbog koje je trener crno-belih Nenad Čanak uzeo tajm-aut na nešto manje od šest minuta pre kraja. Zadar je uspeo da zadrži priključak u narednih nekoliko minuta, čak i smanjio na minus šest (91:85) na dva minuta i deset sekudni pre kraja. Lošim rešenjima u napadu i padom u odbrani domaći su dozvolili Zadru da se u potpunosti vrati u meč. Mogao je Partizan u narednom napadu da reši meč, ali je ponovo promašio čist zicer (2/10 šut iz igre).

LEGENDA OTKRILA: Barsa dovela ZAMENU za Maskerana! Reprezentativac STIGAO na Kamp Nou!

GODINA NIJE MOGLA BOLJE DA MU POČNE: Igrač Prestona odigrao loto i postao milioner!

Kod Partizana su blistali Najdžel Vilijams-Gos i Novica Veličković. Amerikanac je postigao 22, a pratio ga je i odlični kapiten sa 18 poena. Za Partizan je ponovo debitovao Đorđe Gagić, koga su navijači dočekali aplauzom iako je bilo strahovanja da bi mogao da dobije i zvižduke. Gagić je postigao 10 poena (3/4 dvojke, 4/8 slobodna bacanja), ali je imao ključan skok u napadu na 1,10 pre kraja meča. Kod Zadra je ubedljivo najbolji bio Džošua Bostik (27 poena, trojke 6/11), dok je odličan bio i Brzoja sa 14 poena, a po 10 su dali Krajina i Špralja. Izabranici Aramisa Naglića izgubili su čak 17 lopti, što je bio i ključni razlog ubedljivog poraza.

Budućnost – Crvena zvezda (17)

TABELA: Crvena zvezda 12-2, Budućnost 12-2, Cedevita 11-3, FMP 7-7, Mornar 7-7, Zadar 7-8, Partizan 7-8, Cibona 6-8, Igokea 5-9, Olimpija 5-9, Mega 4-10, MZT 2-12.