ABA LIGA: Ročesti i Feldin VODILI Zvezdu do trijumfa (FOTO)

04.10.2017. 22:58
Tejlor Ročesti
Tejlor Ročesti / Izvor: MN Press

Drugo slavlje crveno-belih.

Košarkaški Crvene zvezde ostvarili su drugu pobedu u sezoni pošto su savladali Mega Bemaks sa 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19). Pitanje pobednika u ovom meču se gotovo nije ni postavljalo iako je Mega konstantno ''disala za vratom'' Zvezdi, ali su izabranici Dušana Alimpijevića umeli da sačuvaju prednost predvođeni Tejlorom Ročestijem i Džejsmom Feldinom, dok je odličan debi imao i Pero Antić koji je postigao tri trojke.

Zvezda je meč dobro otvoril pošto je Dangubić pogodio trojku, ali to ipak nije bio predznak da će meč biti efikasan, iako se igralo brzo. Počela je ubrzo serija promašaja da bi posle pet minuta palo tek 17 poena, a Zvezda vodila 9:8. Usledila je rezultatska klackalica, da bi dva minuta pre kraja prve četvrtine crveno-beli uspeli da dođu do veće prednost od dva poena, a zatim je prvi put u igru ušao Pero Antić pozdravljen ovacijama navijača na koje je uzvratio trojkom u prvom kontaktu sa loptom u poslednjim trenucima prve deonice za prednost Zvezde 26:19.

Istia slika viđena je i u drugoj četvrtini.  Nije promena u igri oba tima, igralo se brzo, a bolje se u tome snalazila Zvezda. Mega je gubila veliki broj lopti, ali je sve to nadoknađivao Bitadze sa čak četiri blokade u drugoj četvrtini. Domaćin je polovinom deonice uspeo da dođe do maksimalnih devet poena vođstva (32:23), a Pero Antić je nastavio da pogađa trojke. U poslednja dva minuta uspela je Zvezda prvi put da dođe i do 10 poena prednosti pogotkom Bjelice, da bi Mega ipak na veliki odmor otišla sa jednocifrenim zaostatkom.

U nastavku meča Zvezda je uspevala da čuva prednost, iako je mlada ekipa Mege pokušavala da smanji zaostatak. Crveno-beli su uspeli ponovo da dođu do dvocifrenog vođstva, ali nisu uspeli da prelome u tom trenutku meč. a Mega je uzvratila serijom 8-0 i prišla na samo dva poena zaostatka 54:52 u 26. minutu. Odreagovao je Ročesti sa pet vezanih poena, ali je Mega ponovo napravila seriju, sada 7-0, i došla do izjednačenja 59:59 u 28. minutu. To je uspeo da prekine Feldin trojkom, a zatim je Bjelica pogodio oba bacanja, a Zvezda je uspela da sa pet poena prednosti uđe u poslednju deonicu.

Sporiji početak poslednje četvrtine više je odgovarao Zvezdi koja je uspela da ponovo vrati dvocifrenu prednost 73:63 u 37. minutu, dok je za Megu u tim trenucima pogađao Bitadze. Ipak, Fundić i Rebić uspeli su da ostave Megu u igri za pobedu na četiri minuta pre kraja. Ipak, u samoj završnici Ročesti i Dangubić doneli su Zvezdi miran finiš i drugu pobedu u sezoni.

FMP - MZT 100:72

CRVENA ZVEDZA - MEGA BEMAKS 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Pukl, Arsenijević, Mrdak.

GLEDALACA: 3.500

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Radičević 2, Dangubić 9, Lazarević, Antić 10, Dobrić, Feldin 21, Janković, Ročesti 26, Lesor 6, Jovanović 6, Bjelica 10.

MEGA BEMAKS: Rebić 19, Sinovec 4, Marjanović, Čančar 4, Bitadze 19, Jovičić, Lazić 4, Koprivica, Samardžiski, Enis 21, Fundić 9, Kapetanović.

TABELA: Cedevita 2-0, Crvena zvezda 2-0, FMP 1-1, Mega Bemaks 1-1, Mornar 1-1, MZT 1-1, Olimpija 1-0, Budućnost 1-0, Partizan 0-2, Zadar 0-2, Igokea 0-1, Cibona 0-1.