ABA LIGA: Simon POKVARIO BOŽIĆNO slavlje Hrvatima (FOTO)

25.12.2016. 20:45
Marko Simonović
Marko Simonović / Izvor: MN Press
Crveno-beli trijumfalno okončali 2016. u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda završila je 2016. neporažena u ABA Ligi pošto je u 15. kolu savladala Cedevitu u Zagrebu sa 95:91(13:22, 25:11, 30:28, 27:30) pa će sa prve pozicije ući u novu godinu. Najzaslužniji za trijumf crveno-belih bili su Marko Simonović i Ognjen Kuzmić, a Simonović je bio i najefikasniji u redovima crveno-belih.

Ти си непобедива!  #kkcz @nasacrvenazvezda

A photo posted by RedStarFamily (@redstarfamily) on

Početak meča prošao je potpuno u znaku Cedevite. Domaćin je nametnuo brz tempo igre i čvrstu odbranu odlučivši da iskoristi činjenicu da je Crvena zvezda znatno umornija zbog napornog rasporeda u reginalnom takmičenju i Evroligi. Bilan, Tomas i Žganec brzo su doneli Cedeviti vođstvo 12:4 u petom minutu, a Zvezda osim Kuzmića nije u tom trenutku imala raspoloženog igrača na parketu. Ulazak Simonovića donekle je promenio sliku, pošto je brzo pogodio trojku, ali je domaćin i dalje uspevao da održi šest do osam poena prednosti, da bi Krušlin sa penala doneo najveću prednost Cedeviti 22:13 na prvom malom odmoru.

IGRAO JE U PARTIZANU I ZVEZDI: Evo koja je omiljena BOJA Tarensa Kinsija (FOTO)

Slična slika bila je i tokom prvih šest minuta druge deonice, iako Cedevita nije pogodila mnogo šuteva. Sa druge strane, Simonović je pogađao za Zvezdu, a kada su mu se pridružili Dangubić i Dženkins, crveno-beli su u 16. minutu stigli do izjednačenja (26:26). Zvezda je od tog trenutka preuzela kontrolu, Simonović i Dženkins nastavili su da pogađaju i crveno-beli su na poluvremenu imali pet poena prednosti odigravši odličnu drugu deonicu.

LUDILO: EVO šta je SAČEKALO Zvezdu u Zagrebu (FOTO)

U prvih šest minuta nastavka meča Dangubić i Kuzmić terorisali su koš Cedevite, da bi Simonović trojkom doneo Zvezdi maksimalnu prednost 57:44 u 26. minutu. Uspela je Cedevita potom da se trgnepredvođena odličnim Botrajtom, ali je Zvezdina prednost konstantno bila između osam i 10 poena, s obzirom da branioca titule krenuo šut za tri poebna pošto su osim Simonovića pogodili Bjelica i dve Dangubić. Međutim, Boutrajt je bio najzaslužniji što je Cedevita i dalje bila uigri pošto je pogodio dve trojke, pa su Zagrebčani imali sedam poena prednosti pred četvrtu deonicu.

ITALIJANI UDARAJU BAŠ NISKO: RADULJICU niko NIKAD nije OVAKO ponizio (FOTO)

Odlučujućih 10 minuta otvoreno je revolveraškim obračunom. Šurna je započeo trojkom, uzvratio mu je Bjelica, ali je Šurna pogodio još jednu, da bi odmah stigao dogovor od Simonovića. Cedevita je u tim trenucima igrala bolje, pa je Bilan uspeo da približi domaćina na 74:72 u 33. minutu. Međutim, dobra odbrana i poeni iz kontre Dženkinsa kao i prodor Jovića, uz poene Dangubića u 35. minutu doneli su Zvezdi vođstvo 80:72. Simonović i Šurna nastavili su trojkaški obračun, ali je Zvezda uspevala da održi vođstvo i u poslednja dva minuta imapa prednost 89:81. Ipak je usledila drama u završnici kada je Jović izgubio loptu, a Cedevita pogodila trojku na 12 sekundi pre kraja. Simonović je sa penala bio precizan, ali je Boutrajt pogodio trojku sedam sekundi pre kraja i smanjio na 93:91, da bi Simonović još jednom bio oba puta precizan za linije penala i tako rešio pitanje pobednika.

CEDEVITA - CRVENA ZVEZDA 91:95 (22:13, 11:25, 28:30, 30:27)

DVORANA: Dom sportova

GLEDALACA: 2.800

SUDIJE: Boltauzer, Javor, Petek

CEDEVITA: Džejms 11, Krušlin 6, Boutrajt 30, Katić 4, Žganec 2, Bilan 12, Šurna 16, Hopson 3, Begić 2, Tomas 5, Arapović.

CRVENA ZVEZDA: Volters 2, Dangubić 13, Mitrović, Lazić, Dobrić, Simonović 27, Rakićević, Dženkins 16, Gudurić, Jović 10, Kuzmić 20, Bjelica 7.

Partizan - MZT 91:76

TABELA: Crvena zvezda 15-0, Partizan 12-3, Cedevita 10-5, Cibona 10-4, Budućnost 10-4, Igokea 8-7, Olimpija 6-8, Mega Leks 5-10, Zadar 5-9, Krka 5-9, Mornar 4-10, FMP 4-11, MZT 4-11, Karpoš Sokoli 4-11.