ABA LIGA: Studentski centar pao u Čačku!

10.11.2023. 20:31
KK Borac
KK Borac / Izvor: MN Press

Nova pobeda Borca...

Sedmo kolo ABA lige počelo je večerašnjom utakmicom u Čačku, gde je domaći Borac savladao ekipu podgoričkog SC Derbija rezultatom 87:74.

MVP TRKA: Jokić ispred Embida!Nikola Jokić

MVP TRKA: Jokić ispred Embida!

DŽABALESKA: Barselona dala poseban popust za naredna tri meča u EvroligiTomaš Satoranski, Nemanja Nedović

DŽABALESKA: Barselona dala poseban popust za naredna tri meča u Evroligi

ZAISTA NEOBIČNO REŠENJE: Potpisao Džejms GistDžejms Gist

ZAISTA NEOBIČNO REŠENJE: Potpisao Džejms Gist

Tokom prvog poluvremena vodila se ravnopravna borba, pri čemu su i jedni i drugi bili efikasni u napadu. Gosti su na petnaestominutnu pauzu otišli sa poenom prednosti - 47:46, ali je u trećem kvartalu Borac mnogo bolje zaigrao u odbrani. Primili su Čačani samo devet poena u tom periodu i stekli dvocifrenu prednost koju su uspeli da održe i u poslednjoj četvrtini.

Ronaldo Segu je sa 17 poena i 6 asistencija bio najefikasniji u ekipi Borca, 16 je upisao Birts, a po 15 Tomašević i Aleksa Uskoković koji je dodao i 4 skoka i 6 asistencija, od kojih su neke bile u stilu Miloša Teodosića, a što možete da vidite u prilogu.

Kod gostiju izvanredna partija Kenana Kamenjaša koji je upisao 16 poena i čak 20 skokova, od čega 11 ofanzivnih. Pratili su ga i Mateo Drežnjak sa 16 poena i skokova i Doukins sa 15 poena.

Posle ovakvog epiloga, SC Derbi ima skor 4-3 na tabeli, a Borac sada ima tri pobede i četiri poraza.