16°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

ABA LIGA: Zvezda nokautirana u Zagrebu, prvi poraz crveno-belih u sezoni (VIDEO)

26.01.2019. 18:39
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Cedevita trijumfovala u derbiju.

U Zagrebu je odigran derbi 17. kola ABA lige između Cedevite i Crvene zvezde, a domaća ekipa je ubedljivo slavila rezultatom 84:68 (21:20, 28:13, 21:12, 14:23). To je šampionu Srbije prvi poraz ove sezone u regionalnoj ligi, ali bez obzira na današnji rezultat crveno-beli i dalje čvrsto drže prvu poziciju na tabeli sa četiri pobede više u odnosu na današnjeg rivala.

TRAGEDIJA: Ubio se bivši rukometni reprezentativac (FOTO)

IN MEMORIAM: Boško Đokić

Košarkaši Crvene zvezde su poveli odmah na početku meča i gotovo tokom cele prve četvrtine su bili u vođstvu. Ipak, u poslednjih pola minuta Cedevita je trojkom Pulena došla u vođstvo i posle prve deonice rezultat je bio 21:20 za domaću ekipu. Hrvatski tim je u drugoj četvrtini postepeno povećavao prednost, a prvo poluvreme je završeno serijom Cedevite 10:1, pa se na odmor otišlo sa prednošću Zagrepčana 49:33.

Dvocifren broj poena u prvih 20 minuta utakmice su postigli Džejkob Pulen (13) i Džastin Kobs (11) za Cedevitu, dok je kod crveno-belih najefikasniji bio Dušan Ristić sa deset poena.

Cedevita je sa sjajnom igrom nastavila i u trećoj četvrtini, pa je vođstvo domaćina ubrzo iznosilo preko 20 poena razlike. Od tog trenutka tim sa Malog Kalemegdana nije uspeo da smanji prednost Hrvata, a posle pola sata igre razlika je bila maksimalnih 25 poena (70:45). Domaći košarkaši su odlično otvorili i poslednjih deset minuta, a jednom momentu su imali čak 29 poena viška (77:48). Međutim, tada je usledila serija gostiju 20:3, kojom su crveno-beli uspeli da ublaže poraz.

U pobednočkoj ekipi čak pet košarkaša je postiglo dvocifren broj poena, a najefikasniji je bio Džejkob Pulen sa 15 poena. Pratili su ga Džastin Kobs sa 14, Filip Krušlin sa 13, a po 12 poena su ubacili Andrija Stipanović i Eldžin Kuk. Crveno-bele je predvodio Ognjen Dobrić sa 17 poena, a dvocifreni su bili i Dušan Ristić sa 12 i Majkl Odžo sa deset poena.

CEDEVITA - CRVENA ZVEZDA 84:68 (21:20, 28:13, 21:12, 14:23)

DVORANA: Dom sportova

SUDIJE: Matej Boltauzer, Damir Javor, Matej Špendl

CEDEVITA: Pulen 15, Kobs 14, Krušlin 13, Katić 4, Žganec 4, Stipanović 12, Bošnjak, Kuk 12, Ramljak 4, Mustapić, Murić 6.

CRVENA ZVEZDA: Regland 2, Čović, Kešelj 5, Perperoglu 5, Davidovac 8, Nenadić, Faje 1, Beron 5, Dobrić 17, Ristić 12, Simanić 3, Odžo 10.

21.00 Olimpija - Budućnost

TABELA: Crvena zvezda 16-1, Cedevita 12-5, Budućnost 11-5, Partizan 11-6, Mega 9-8, Cibona 7-9, FMP 7-10, Mornar 6-10, Igokea 6-11, Olimpija 5-11, Zadar 5-11, Krka 4-12.

Pogledajte kako izgleda Kristina Štrbac, devojka novog fudbalera Crvene zvezde Alekse Vukanovića.