ABA LIGA: Zvezda pregazila Mornar za lakih 1:0 (FOTO)

18.03.2018. 20:43
Džejms Feldin
Džejms Feldin / Izvor: MN Press

Crveno-beli se pred punom dvoranom ''Aleksandar Nikolić'' poigravali sa gostima iz Bara.

Košarkaši Crvene zvezde odlično su počeli plej-of ABA lige, pošto su u prvom polufinalnom meču savladali Mornar iz Bara sa 91:63 (22:14, 19:8, 23:27, 21:14) i tako poveli sa 1:0. Crveno-beli su već krajem prve četvrtine imali osam poena prednosti koje su samo uvećavali u nastavku i na kraju, uz odličan šut za tri poena, lako došli do prednosti 1:0 u polufinalnoj seriji protiv Barana.

Uvodni minuti meča bili su i jedini kada je Mornar držao egal sa Crvenom zvezdom. Od rezultata 13:11 Zvezda je počela da povećava prednost i na prvom malom odmor uimala osam poena prednosti. Bilo je jasno da su gosti u problemu jer ih nije služio šut za tri poena, njihovo glavno oružje. Tek što je krenula druga deonica Zvezda je već imala i prvu dvocifrenu prednost 24:14 i više povratka nije bilo. Razigrani su biliizabranici Dušana Alimpievića dok se njihov rival mučio i dalje sa šutem za tri poena. Vođstvo crveno-belih nastavilo je da raste i na poluvremenu je iznosilo 19 poena (41:22).

Drugo poluvreme nije donelo promenu situacije na terenu. Zvezda je preko Ročestija brzo došla prvi put i do 20 poena prednosti (44:24), a u 23. minutu su crveno-beli stigli i do maksimalnih 23 poena viška 51:28. Ipak, u narednih četiri minuta Mornar je uspeo da konačno zaigra malo bolje i napravi seriju 12-1 i priđe na 52:40. Alimpijević je odmah zatražio tajm-aut i prekinuo seriju gostiju, a Zvezdino vođstvo se stabilizovalo na 16 poena prednosti 58:42. Međutim, namerna Jankovića dala je krila Mornaru koji je prišao ponovo na 12 poena razlike, ali je Feldin pogodio još jednu trojku pred poslednji mali odmor.

U poslednjih 10 minuta Zvezda je ponovo dodala gas, Antić i Feldin su pogađali trojke, a Enis je iz kontre sjajnim zakucavanjem dodatno zapalio atmosferu u dvorani, iako je meč već bio rešen pošto su crveno-beli poveli 79:53 u 35. minutu. Poslednjih pet minuta igrači Dušana Alimpijevića su u laganom ritmu priveli meč kraju za vođstvo u polufinalnoj seriji 1:0.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 91:63 (22:14, 19:8, 23:27, 21:14)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Pukl, Hordov, Nedović.

GLEDALACA: 6.000.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj 8, Davidovac 2, Lazić 3, Antić 5, Dobrić 7, Feldin 23, Janković 2, Ročesti 10, Omić 10, Lesor 2, Enis 2, Bjelica 17.

MORNAR: Pavićević, Ćalić 1, Mićović 6, Nidam 16, Mijović, Pavić 12, Vujošević 10, Mugoša, Rajli-Ros 12, Vranješ 4, Bakić 2.