ABA LIGA: Zvezda PREOKRETOM Baru do pobede i prvog mesta! (VIDEO)

17.12.2017. 20:53
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Izabranici Dušana Alimpijevića već u utorak gostuju Fenerbahčeu.

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su sa pobedama u ABA ligi. Posle velikog trijumfa u Španiji nad Valensijom, i dva dana pred gostovanje Fenerbahčeu u 13. kolu Evrolige, izabranici Dušana Alimpijevića savladali su Mornar u pretposlednjem meču 12. kola regionalnog takmičenja sa 74:82 (29:19, 15:28, 12:9, 18:16).

BIO JE NAJBOLJI MLADI IGRAČ EVROPE: Preminuo bivši fudbaler Partizana (FOTO)

ABA LIGA: Cedevita lako savladala FMP

Šampion Srbije loše je otvorio utakmicu i dozvolio Baranima da na kraju prve četvrtine stekne 10 poena prednosti. Tada je na videlo počeo da izlazi kvalitet Alimpijevićevog tima, koji je dodao gas i već do odmora preokrenuo rezultat u svoju korist.

Nastavak je predstavljao rutinsko odrađivanje posla, pa je prednost crveno-belih na kraju treće četvrtine dostigla rekordnih 10 poena viška. Uspeo je, međutim, Mornar u finišu meča da prepolovi prednost i stigne na -5, ali je posle tajm-auta, Zvezda zaigrala čvršće i sačuvala bodove.

Ni izlazak Tejlora Ročestija zbog pet faulova na tri minuta do kraja, nije poljuljao Zvezdu. Luković je sa slobodnih bacanja smanjio na 77:72, a posle tehničke Pavićeviću i promašaja Nidama za tri poena, kapiten Branko Lazić vratio goste na +7 (79:72). Džejms Feldin je imao priliku sve da reši, ali je promašio dva otvorena šuta iz igre, da bi Milko Bjelica sa "penala" rešio sve dileme i doneo nedostižnih 81:72.

TEODOSIĆ UVEREN: Da smo bili kompletni, uzeli bi zlato na EP

Goste su do pobede predvodili najefikasniji Stefan Janković i Džejms Feldin sa po 18 poena, dvocifreni su bili još Ročesti (13p) i Davidovac sa 10 koševa, dok se u sastavu domaćina izdvojio trio: Luković (18 poena) - Nidam (15 koševa) - Rajli Ros (14 p).

Za Zvezdu nema odmora, pošto već u utorak gostuje šampionu Evrope Fenerbahčeu, dok tri dana posle Istanbula, pred Delijama dočekuje Panatinaikos u 14. rundi evroligaškog takmičenja.

MORNAR - CRVENA ZVEZDA 74:82 (29:19, 15:28, 12:9, 18:16)

MORNAR: Pavićević, Ćalić, Mićović 8, Nidam 15, Mijović 1, Pavić 2, Vujošević 1, Mugoša 8, Rajli-Ros 14, Vranješ, Bakić 7, Luković 18.

CRVENA ZVEZDA: Dangubić 5, Davidovac 10, Lazić 4, Antić, Dobrić, Feldin 18, Janković 18, Ročesti 13, Lesor 3, Enis 1, Jovanović 2, Bjelica 8.

TABELA: Crvena zvezda 10-2, Budućnost 10-2, Cedevita 9-3, Partizan 6-6, Zadar 6-6, FMP 5-7, Igokea 5-7, Olimpija 5-7, Mornar 5-7, Mega Bemaks 4-7, Cibona 4-7, MZT Skoplje 2-10.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.