ABA LIGA: Zvezda protiv Pantera do pobede teže nego što se očekivalo (FOTO)

27.10.2018. 20:18
Mohamed Faje
Mohamed Faje / Izvor: Foto: FMP

Crveno-beli i dalje neporaženi u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde teže nego što se očekivalo došli su do pobede u petom kolu ABA lige i ostali neporaženi u regionalnom takmičenju. Crveno-beli su savladali FMP sa 81:72 (25:12, 20:20, 15:17, 21:23) i tako ostali usamljeni na čelu tabele makar na jedan dan pošto Mega Bemaks sutra igra svoj meč. Izabranici Milana Tomića imali su u dva navrata 19 i 18 poena prednosti, ali nisu uspeli da tada prelome meč, pa su tek u poslednjih pet minuta utakmice definitivno rešili pitanje pobednika.

Početni minuti meča u Železniku prošli su u izjednačenoj borbi, ali je odlični Faje inicirao Zvezdinu seriju od 14-0 posle čega su crveno-beli stigli do prednosti 18:5 u 6. minutu. Zatečeni Panteri nisu uspeli da se oporave od toga i na prvi mali odmor se otišlo sa 13 poena prednosti za Zvezdu. Istim ritmom su nastavili da igraju igrači Milana Tomića i na početku druge deonice, a zaostatak Pantera je rastao. Sredinom te deonice stigla je Zvezda i do tog trenutka maksimalnih 19 poena prednosti (37:18) i delovalo je da je već tada sve odlučeno u Železniku. Ipak, Zvezda se malo opustila što je FMP iskoristio i za tri minuta serijom 14-3 smanjio na 40:32. Do poluvremena je Zvezda ipak uspela da se vrati na dvocifreno vođstvo.

Nešto sporije su oba tima krenula u treću četvrtinu, ali zatišje nije dugo trajalo. Razigrao se Beron i Zvezda je u 23. minutu došla do 18 poena prednosti (52:34). Crveno-beli nisu ni drugu priliku da definitivno prelome meč iskoristili i ponovo je usledila serija grešaka crveno-belih, što je FMP iskoristio i znatno smanjio razliku do poslednjeg malog odmora. Od vođstva 52:34 Zvezda je postigla samo osam poena do kraja treće deonice i pred poslednjih 10 minuta vodila je 60:49. Crveno-beli us loše počeli poslednju četvrtinu, dok je FMP sa tri postignute trojke prišao na samo pet poena zaostatka 67:62 u 34. minutu. Panteri nisu uspeli da ostanu u naletu, pošto su Reglend, Perperoglu i Dobrić odveli crveno-bele još jednom na dvocifrenu prednost 76:62 u 37. minutu. Pokušali su Panteri poslednji put da izbore neizvesnu završnicu, ali je Zvezda sačuvala prednost i došla do trijumfa.

FMP - CRVENA ZVEZDA  72:81 (12:25, 20:20, 17:15, 23:21)

DVORANA: U Železniku.

SUDIJE: Obrknežević, Radojković, Trelević.

GLEDALACA: 200.

FMP: Rebec 12, Rit 15, Jeremić 5, Momirov, Apić 22, Pot 3, Stojačić 8, Bursać 2, Radovanović 3, Šešlija, Nikolić, Đorđević 2.

CRVENA ZVEZDA: Reglend 9, Radanov, Čović 5, Perperoglu 10, Lazić 7, Faje 18, Beron 7, Dobrić 13, Ristić, Simanić 6, Cirbes 2, Odžo 4.

Partizan - Zadar 85:95

Tabela: Crvena zvezda 5-0, Mega Bemaks 5-0, Budućnost 3-2, Olimpija 2-3, Igokea 2-3, Partizan 2-3, Cibona 2-3, Krka 2-3, Cedevita 2-3, FMP 2-3 Mornar 2-3, Zadar 1-4.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.