ABA LIGA: Zvezda se NAMUČILA dok nije BACILA Megu na kolena! (VIDEO+FOTO)

25.12.2017. 20:12
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Mega Bemaks/Ivica Veselinov

Crveno-beli se pobedom u poslednjem meču 13. kola oprostili od regionalnog takmičenja za 2017. godinu.

Košarkaši Crvene zvezde uspešno su završili 2017. godinu u Regionalnom takmičenju. Crveno-beli su stigli do 11. trijumfa i pridružili se podgoričkoj Budućnosti na čelu tabele. Izabranici trenera Dušana Alimpijevića zbog čestih padova u igri, teškom mukom su u poslednjem meču 13. kola slavili protiv Mege u Sremskoj Mitrovici. Borbeni tim Dejana Milojevića pružio je jak otpor šampionu Srbije, osim u drugoj četvrtini što se ispostavilo kao presudno za krajnji ishod utakmice: Mega Bemaks - Crvena zvezda 85:90 (25:24, 13:27, 21:15, 26:24). Pored činjenice da je meč trajao dva sata i 12 minuta, obeležio ga je i neverovatan broj slobodnih bacanja - 77!

FINTA, PA KUCANJE: Antić potezom oduševio navijače Zvezde (VIDEO)

U SAMO TRI REČENICE: Vujošević imao šta da poruči Grboviću

DOTAK'O JE DNO: Bio je selektor Srbije, a sada je PAO na NAJNIŽE grane!

Zvezda je furiozno otvorila meč i u 4. minutu stigla do prve dvocifrene prednosti (13:3), a zatim i rekordnih 19:7 nekoliko trenutaka kasnije. Usledio je odgovor Mege od 12-0 i izjednačenje 19:19 u 8. minutu, da bi na kraju prvu četvrtinu rešila u svoju korist.

Stvar u svoje ruke na početku drugog perioda, preuzeo je Dilan Enis. Zvezdin novajlija ubacio je osam poena zaredom u koš dojučerašnjeg kluba, i serijom od 10:4 vratio rezultatsku prednost Alimpijevićevom timu (34:29).

Usledila je ponovo dominacija crveno-belih, pa su na tri minuta pred odlazak na veliki odmor stekli velikih 12 poena (47:35), a nekoliko sekundi pre kraja poluvremena stekli rekordnih +14 (51:37).

Mega je izgubljenom loptom počela treću četvrtinu, što je Zvezda kaznila i povećala vođstvo na 17 koševa razlike (55:38). Kako je vreme odmicalo, rasla je i prednost gostiju, razigrani Feldin zatrpavao je obruč Mitrovčana, a posle 22 razlike (66:38) izgledalo je da je pobednik rešen.

SAMO U AMERICI: Služi zatvorsku kaznu i igra utakmice (FOTO)

Trgao se domaćin i u finišu treće četvrtine uspeo da priđe samo na "minus pet" (64:59), međutim, to je bilo sve što su uspeli Milojevićevi izabranici da urade. Seriju od 21:4 za Megu, prekinuo je Ročesti košem na 10 sekundi do pauze i u poslednji period odveo Zvezdu sa sedam poena viška.

U trenucima kada je Mega pokušavala da dođe do izjednačenja, "trojka" Bjelice utišala je domaću publiku. Usledio je potom koš i dodatno bacanje Feldina, za novi odlazak Zvezde na "plus osam" (74:66). To se ispostavilo odlučujućim momentom, pošto su posle nove trojke, ovog puta Ročestija (77:68) i nade Mitrovčana da mogu do podviga pale u vodu.

Domaćin je na 90 sekundi pre kraja trojkom Lazića uspeo da smanji na pet razlike (85:80), a zatim je na ulasku u poslednji minut trener Milojević zaradio tehničku grešku, koja je i rešila sve dileme.

Video file

Četvrti period obeležile su čarke igrača i članova stručnog štaba dva tima posle prekršaja Goge Bitadzea nad Matijasom Lesorom. Do tuče nije došlo, mada je kuvalo na parketu, a sve je završeno tehničkim greškama za klupe dva tima, Stefana Sinoveca, Matijasa Lesora i isključenjem Neše Ilića.

MEGA BEMAKS - CRVENA ZVEZDA 85:90 (25:24, 13:27, 21:15, 26:24)

DVORANA: "Pinki" u Sremskoj Mitrovici.

GLEDALACA: 1.500.

SUDIJE: Milija Vojinović, Vladan Šundić, Dragan Porobić.

MEGA BEMAKS: Mušidi 11, Rebić 6, Sinovec 11, Marjanović, Čančar 9, Bitadze 7, Jovičić 4, Lazić 17, Koprivica 9, Samardžijski, Fundić 11, Kapetanović.

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 4, Davidovac 2, Lazić 3, Antić 12, Feldin 24, Janković 1, Ročesti 15, Lesor 2, Enis 10, Jovanović 5, Bjelica 12.

Budućnost - Igokea 81:59

TABELA: Budućnost 11-2, Crvena zvezda 11-2, Cedevita 10-3, Partizan 6-7, FMP 6-7, Cibona 6-7, Zadar 6-7, Mornar 6-7, Igokea 5-8, Olimpija 5-8, Mega Bemaks 4-8, MZT 2-11.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.