ABA SUPERKUP: Slatka OSVETA Budućnosti, Zvezda ubedljivo do prvog trofeja u sezoni! (FOTO)

23.09.2018. 22:46
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Nije bilo dileme oko pobednika.

Košarkaši Crvene zvezde novi su osvajači ABA Superkupa. U dovorani u Laktašima, crveno-beli su pregazli aktuelnog šampiona ABA lige ekipu Budućnosti sa 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20). Ekipa Milana Tomića bila je bolji rival tokom celog meča, a svoju prednost su uvećavali iz minuta u minut. Odlična uverira Zvezde pred start nove sezone u kojoj će pokušati da ostvare plasman u Evroligu.

ZVEZDIN IGRAČ IMA SVOJ RITUAL: Primenio ga je i pred početak derbija! (FOTO)

SEVER JE KRCAT! Zvezda će protiv Partizana imati OGROMNU podršku! (FOTO)

Crvena Zvezda je počistila Budućnnost sa parketa još u prvoj četvrtini. Individualno, strateški, Zvezda je bila za pola koplja ispred aktuelnog šampiona ABA lige. Milan Tomić je odlično postavio igru, nateravši Podgroričane na individualna rešenja. Reglend je sjano dirigovao igru Zvezde u napadu, a Dobrić je eksplodirao.. Sa nekoliko sjajnih šuteva povećavao je prednost svogg tima. Zvezda je imala u jednom trenutku tokom druge deonice i 17 poena prednosti, na pet minuta do kraja poluvremena rezultat je iznosio 41:21 za ekipu Milana Tomića.

Rasla je Zvezdina prednost iz minuta u minut, a vrhunac dominacije bio je sam finiš prvih 20 minuta, kada sucrveno-beli imali prednost od 27 poena razlike! Na kraju prvog dela rezultat na semaforu je glasio 57:32 u korist Zvezde.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već sredinom treće deonice... Zvezda je suvereno držala prednost od preko 20 poena razlike, dok su na drugoj strani Podgoričani pokušavali sve, ali ipak bez uspeha. Trener Džikić je u nekoliko navrata tražio minut odmora u nameri da razmrda svoje igrače na parketu, međutim bezuspešno. Pred odlučujuću četvrtu deonicu Zvezda je vodila sa 78:55!

Da je Budućnost neuigrana i raštoimovana na startu ove sezone potvrdio je i početak poslednje deonice. Indolentno i bez ikakve reakcije na raspoložene Z_vezdine igrače, bili su na granici prave katastrofe. Faje i Perperoglu su primakli Zvedu na korak od plus 30.. Ipak, Podgoričani su smogli snage da spuste minus na "podnošljivih" 14 razlike i tako ublaže ovaj ubedljiv trijumf Zvezde.

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20)

DVORANA: Sportska dvorana u Laktašima

SUDIJE: Pukl, Hordov, Majkić

Crvena zvezda: Regland 10 (7as), Čović, Perperoglu 12, Nenadić 8, Lazić 3, Faje 14, Beron 4, Dobrić 12, Ristić 5, Simanić, Cirbes 13, Odžo 8.

Budućnost: Džekson 7, Ivanović, Šehović, E. Klark 11, Barović 19, K. Klark 9, Gordić 7, Ilić, Kraft 2, Z. Nikolić, Popović 4, D. Nikolić 16.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.