Prosečna Alba držala čas košarke šampionu Srbije, ali na kraju je moglo opasno da se "zakuva"

25.01.2024. 18:59
Alba - Crvena zvezda
Alba - Crvena zvezda / Izvor: Foto: euroleaguebasketball.net

Meč 23. kola.

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi u meču 23. kola Evrolige na gostovanju Albi u Berlinu. Na kraju je bilo 89:80 (18:16, 33:20, 21:18, 17:26), ali kako je meč tekao mogao je šampion Srbije da izgubi i daleko ubedljivije. Mogao je i da se vidi neverovatan preokret, ali nije Zvezda zaslužila da bolje prođe pogotovo ako se pogledaju druga i treće četvrtina.

ZVANIČNO: Trofej MVP ABA lige nosiće ime po Dejanu MilojevićuDejan Milojević

ZVANIČNO: Trofej MVP ABA lige nosiće ime po Dejanu Milojeviću

Avramović: Krećemo od slova Ž, svaka utakmica je finaleAleksa Avramović

Avramović: Krećemo od slova Ž, svaka utakmica je finale

POVREDIO SKOČNI ZGLOB: Vezenkova čeka pauzaSaša Vezenkov

POVREDIO SKOČNI ZGLOB: Vezenkova čeka pauza

Izuzetno slabo je Zvezda igrala u prvih deset minuta. U napadu potpuno bezidejno, ali srećom nisu mnogo bolji bili ni domaći, pa je posle prve četvrtine bilo 18:16.

Ako je prva deonica bila slaba za Zvezdu, šta reći za drugu gde je svakako šampion Srbije bio daleko od nivoa i lošeg tima u Evroligi.

Uz zvuk sirene na kraju poluvremena Majk Tobi je pogodio trojku i tako je smanjio na 15 razlike (51:36). To dovoljno govori o svemu.

Evroliga, 23. kolo:

ALBA – CRVENA ZVEZDA 89:80 (18:16, 33:20, 21:18, 17:26)

Sudije: Karlos Peruđa, Mikele Rosi, Dragan Porobić.

Hala: "Mercedes-Benc", Berlin.

ALBA: Braun 8, Proćida 10, Spanjolo 3, Vecel 7, Delou 4, Matisek, Šnajder, Tomas 19, Hermason 7, Kumađe 6, Timan 2, Bin 6. Trener: Gonzales.

CRVENA ZVEZDA: Smart 14, Lazarević, Hanga 10, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi 3, Bolomboj 9, Nedović 7, Giedraitis 15, Gilespi 2, Jago dos Santos 20. Trener: Sferopulos.

Činilo se početkom treće deonice da možda i može da se vrati Zvezda, ali u 27. minutu su domaći otišli na plus 21 (65:44). Opet je Zvezda poentirala uz zvuk sirene na kraju treće deonice, ali to je bilo dovoljno samo da se smanji na 18 razlike.

Zvezda je odigrala odličnu poslednju deonicu, da je Smart pogodio trojku moglo je biti samo minus dva na nešto malo manje od pola minuta pre kraja. Nije ušao taj šut i Alba je došla do svakako zaslužene pobede.

Uživo tok meča možete pratiti ovde

KRAJ UTAKMICE

40. minut
Zvezda ima napad na 47,9 sekundi pre kraja i minus pet. Smart ne pogađa otvoren šut za tri i meč je završen, a moglo je da se zakuva. Na kraju je bilo 89:80 za domaće.
39. minut
Hermanson pogađa dva bacanja - 85:78. Bolomboj dobija rampu. Greši i Hermanson. Jago dolazi na liniju bacanja i pogađa oba - 85:80.
38. minut
Jago pogađa za tri - 83:78. Ima Zvezda sada i neke šanse.
38. minut
Pogađa sada Jago uz dodatno bacanje - 83:75.
37. minut
Bolomboj poentira uz dodatno bacanje i sada je jednocifrena razlika - 81:72. Zatim u kontri Smart propušta novu priliku da se uhvati priključak.
36. minut
Već treći prekršaj u napadu Zvezde u poslednjoj deonici. Prosečna Alba se nudi da dođe interesantijeg meča, ali Beograđani kao da to ne žele.
34. minut
Smanjuje Zvezda na minus 11 (78:67).
33. minut
U napadu Zvezde tu je Hanga sa četiri posmatrača. Pogađa Mađar (2+1) - 74:61.
31. minut
Zvezda otvara sa dva poena, ali Mitrović zatim pravi faul u napadu. Spanjolo pogađa - 74:56.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut
Imala je Zvezda priliku da malo smanjin trazliku, ali promašena su tri bacanja, a zatim je Proćida poentirao - 72:52. Smart uz zvuk sirene polaže - 72:54.
28. minut
Proćida pogađa za tri - 70:48.
26. minut
Alba ima verovatno nedostižnu prednost - 65:44.
25. minut
Jago nema nikakve ideje u napadu, a Vecel podiže na 17 razlike - 61:44. Nedović promašuje oba bacanja.
23. minut
Opet trojka na trojku. Prvo Tomas, a onda vraća Geidraitis - 57:44.
21. minut
Trojka Nedovića za start - 51:39. Tomas uzvraća istom merom - 54:39.

KRAJ POLUVREMENA

20. minut
Jago dolazi do 10. poena. Proćida pogađa dva bacanja, a zatim i iz kontre isti igrač poentira. Tobi pogađa trojku uz zvuk sirene - 51:36.
19. minut
Hermanson je siguran i pogađa za tri - 45:31. Zatim i uspešan čelendž domaćih. Imaće nov napad. Povećavaju prednost - 47:31.
18. minut
Zvezda je uspelošno iskoristila i drugi čelendž. Jagu su priznata dva poena i pogodio je dodatno bacanje - 40:31.
17. minut
Braun pogađa za tri - 35:26. Sferopulos zove tajm-aut. Ništa ne pomaže i Tomas trojku pogađa - 38:26.
16. minut
Potpuno dekoncentrisani igrači Zvezde kod takozvanih "ničijih lopti". Domaći dolaze do plus šest - 32:26.
14. minut
Zvezda je prišla na poen zaostatka (25:24), ali domaći posle toga opet podižu prednost - 29:24.
13. minut
Smart pogađa trojku - 25:21, a zatim Proćida dobija tehničku zbog simuliranja faula.
12. minut
Konačno posle 108 sekundi i Zvezda poentira u drugoj deonici. I to preko Smarta sa linije bacanja posle ofanzivnog skoka - 22:18.
12. minut
Sferopulos nije mogao da izdrži i posle nedosuđenog faula na Gilespijem dobio je tehničku grešku - 21:16.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut
Nedović uzima prvi šut, ali promašuje. Spanjolo pogađa 18:14. Gilespi pogađa prvi put - 18:16. Spanjolo je poentirao, ali je malo zakasnio.
9. minut
Zvezda igra verovatno jednu od najslabijih deonica ove sezone, ali rezultat nije toliko loš - 16:14.
7. minut
Uspešan čelendž trenera Zvezda i aut je za Beograđane. Bolomboj zakucava u tom napadu - 12:12.