ALO DEČKO, KUD‘ SI POŠAO? Jokić izludeo Hardena, MALO mu je falilo za ČETVRTI tripl-dabl (VIDEO)

26.02.2018. 08:22
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters
Srpski košarkaš proveo 31 minut u igri.

Velika je šteta što košarkaš Denvera Nikola Jokić nije uspeo da upiše još dva precizna dodavanja za četvrti uzastopni tripl-dabl u NBA ligi! Za 31 minut, koliko je proveo u igri, Jokić je zabeležio 21 poen, 14 skokova i osam asistencija, odigrao je još jednu sjajnu partiju, ali je njegov Denver poražen od Hjustona rezultatom 119:114. Posebno se istakao sredinom treće četvrtine kada je izludeo Džejmsa Hardena, zatvorio prilaz košu i naterao asa Hjustona na težak promašaj.

ĐORĐEVIĆ: Neprihvatljiv pristup meču u Beču!

SA DVE REČI ZAPALIO TVITER! Reprezentativac koji NIJE mogao da igra čestitao pobedu u Beču (FOTO)

Imao je Denver priliku da stigne Hjuston koji se odlepio na početku poslednje deonice. Jokić je pogodio za 110:116 na dva minuta do kraja, a dobra odbrana Nagetsa omogućila je Herisu da trojkom uvede meč u neizvesnost ali je promašio.

Kao i sve tokom utakmice s obzirom na to da je ubacio samo šest poena za 32 minuta. Barton je sa 25 bio najefikasniji kod Denvera, a pored njega i Jokića istakao se još Marej sa 19 poena. Džejms Harden je sa 41 poenom, osam skokova i sedam asistencija bio najbolji u Hjustonu. Dvocifreni su još bili jedino Kris Pol sa 23 i Trevor Ariza sa 14 ubačenih poena.

Podsetimo, Jokić je na prethodna tri meča imao tripl-dabl učinak i na taj način je stao ''rame uz rame'' sa legendarnim Viltom Čejberlenom.