BAJERN PAO U TRILERU: Žalgiris slavio protiv Bavaraca sa pola koša razlike!

17.11.2023. 21:10
KK Žalgiris
KK Žalgiris / Izvor: Foto: Euroleague

Sjajna košarka u Kaunasu.

Košarkaši Žalgirisa su savladali Bajern u Kaunasu posle velike drame, rezultatom 74:73, u okviru devetog kola Evrolige. Litvanska ekipa je novom pobedom došla do skora 4-5, dok Bavarci imaju tri trijumfa i šest poraza.

AGENT SVE OTKRIO: Sve je bilo dogovoreno ali Zvezda se predomislila oko dolaska Šveda! Aleksej Šved

VRAĆA SE: Milutinov na terenu čeka PetruševaNikola Milutinov

VRAĆA SE: Milutinov na terenu čeka Petruševa

PROBLEMI: Partizan drastično oslabljen protiv AlbeŽeljko Obradović, KK Partizan

PROBLEMI: Partizan drastično oslabljen protiv Albe

Ekipe su dosta izjednačeno ušle u meč, ali je Žalgiris nešto bolje odigrao u završnici prve četvrtine i došao do +7 (25:18).

Žalgiris je na startu drugog kvartala došao do dvocifrene prednosti, ali nije uspeo da je održi. Bajern je dobrom igrom u nastavku i 10:0 serijom došao do vođstva 37:39, a potom poluvreme završio sa posedom prednosti (41:43).

Gosti iz Minhena su mnogo bolje otvorili drugo poluvreme. Došli su do +9, ali nisu uspeli da prelome meč.

Žalgiris je zaigrao dosta bolje i došao do prednosti pred poslednjih deset minuta - 62:61.

U poslednjoj deonici su obe ekipe odigrale katastrofalno u ofanzivi, svega 19 poena viđeno je na obe strane uz dosta promašaja.

Usledilo je pet minuta praznog hoda, za obe ekipe. Žalgiris je imao dva poena prednosti (72:70), ali je usledila trojka Serža Ibake za minimalno vođstvo Bajerna, ali na dve sekunde do kraja je pogodio Kinan Evans za dva poena i doneo minimalnu pobedu Litvancima – 74:73.

Najraspoloženiji, u pobedničkoj ekipi bio je Rolands Šmits sa 16 poena, Tomaš Dimša je upisao 14 poena, a dvocifreni su bili Evans i Lukas Lekavičius sa po 11 poena, kao i Laurinas Birutis sa 10 poena i devet skokova.

Кod Bajerna, Ibaka sa 20 poena i sedam skokova, pratio ga je Leandro Bolmaro sa 12 poena šest skokova i četiri asistencije. Dvocifren je bio još i Nik Vajler-Beb sa 11 poena, šest skokova i pet asistencija.

Žalgiris u narednom kolu gostuje Olimpijakosu, dok Bajern putuje u Francusku na noge Asvelu.