BAVARCI UGASILI PARNI VALJAK: Treći uzastopni poraz Partizana!

24.09.2023. 17:59
Željko Obradović, KK Partizan
Željko Obradović, KK Partizan / Izvor: MN Press

Uzbudljivo veče košarke...

Košarkaši Partizana poraženi su od Bajerna iz Minhena rezultatom 99:95 u utakmici za treće mesto na memorijalnom turniru Pavlos Janakopulos u Atini.

”MI NISMO KLUB KOJI NAPUŠTA DOMAĆE PRVENSTVO, A UZIMA PARE”: Teške reči predsednika Crvene zvezde!

ŽOC GA SILNO ŽELEO: Ratoborni NBA centar debitovao protiv Real Madrida i - ODIGRAO VRHUNSKI! (VIDEO)

FRANCUZI NESTRPLJIVI: Embid mora da odluči

Ovo je treći uzastopni poraz Partizana u ovih nedelju dana, računajući i duel sa SC Derbijem u ABA Superkupu.

Partizan je i danas dobro započeo utakmicu, poveo je sa 10:2 posle trojke Avramovića, ali je brzo ispustio prednost i do kraja prvog kvartala vodila se ravnopravna borba, pa je posle prvih deset minuta igre bilo 22:22.

Francisko i Edvards su u ekipi Bajerna bili šuterski najviše raspoloženi, održavali su svoj tim rezultatski u igri, ali je Partizan uglavnom imao prednost i na poluvreme je odneo pet poena prednosti - 51:46.

Početak trećeg kvartala obeležio je Bonga sa dve trojke, ali je i Partizan uzvraćao, preko Vukčevića, Trifunovića. Novu trojku za Bajern pogodio je Obst, ali mu je uzvratio Doužer za 63:55.

Ipak, ponovo se dešavaju velike oscilacije u igri Partizana koji je do kraja trećeg kvartala ponovo ispustio stečenu prednost. Crno-beli su do kraja ovog dela igre primili 28 poena, a Bajern je u posldnju deonicu ušao vođstvom rezultatom 74:72.

Posle nepuna dva minuta igre u poslednjoj deonici, ta prednost Bajerna je porasla na ''plus šest'' - 78:72.

Trener Obradović je reagovao tajm-autom, a Smailagić je prekinuo tu seriju Bajerna svojim trinaestim poenom. Međutim, Zek Ledej ni danas ne pogađa svoje karakteristične šuteve, a Bajern se vraća na šest poena prednosti.

Džejms Naneli je tu prednost prepolovio košem uz faul, ali onda probleme Partizanu počinje da pravi doskorašnji centar Mege Danko Branković koji je iznudio peti prekršaj Smailagića na šest minuta pre kraja.

Minut kasnije, kapiten Partizana Kevin Panter je sa linije penala smanjio na 87:86 i polako su crno-beli ulazili u još jednu neizvesnu završnicu.

Bez Smailagića na terenu, Branković je sve više dolazio do izražaja, pogodio je za ''plus tri'', a na drugoj strani Kaminski uzvraća sa linije slobodnih bacanja.

Na tri minuta do kraja Ledej ne pogađa šut za tri poena, što na drugoj strani kažnjava Edvards svojom trojkom za 92:88 u korist Bajerna.

Posle novog tajm-auta, crno-beli vezuju pet poena preko Nanelija, za vođstvo 93:92 na dva minuta do kraja.

Međutim, Zek Ledej nikako ne uspeva da pronađe svoj napadački ritam, zatim i Anđušić pravi faul u napadu, a Edvards na minut do kraja pogađa svoju novu trojku i poništava ono što je Naneli minut ranije doneo Partizanu - 97:93 za Bajern.

Naneli je sa linije penala smanjio na ''minus dva'', a u poslednjim sekundama trojke nisu pogodili ni Panter, ni Naneli, posle čega je Bon ga fauliran i tu je Partizanovim nadama u ovom meču bio kraj.