16°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

BOGDANOVIĆ ZASENIO AMERE: Srbin uz OVACIJE debitovao u NBA! Na startu je ODUŠEVIO publiku! (VIDEO)

24.10.2017. 08:07
bogdan
bogdan / Izvor: Profimedia

Srpski as zaigrao za Sakramento.

Promena trenera urodila je plodom. Feniks je samo dan, pošto se zahvalio Erlu Votsonu na saradnju, upisao prvu pobedu u NBA. Pred Sansima pali su Sakramento Kingsi (117:115), a meč je obeležio debi Bogdana Bogdanovića u najjačoj ligi na svetu.

TRENER HIMKIJA U STRAHU: Kako znamo i umemo MORAMO da zaustavimo ova DVA igrača Zvezde (FOTO)

ABA LIGA: Cibona u finišu slomila MZT (VIDEO+FOTO)

Reprezentativac Srbije nije bio u sastavu Kraljeva na prethodne tri utakmice kluba, koji ga je 2014. godine izabrao kao 27. pika, zbog povrede zgloba. Priliku da zaigra dobio je na 2,59 minuta pre isteka prve četvrtine i do odlaska na poluvreme postigao svih 12 koševa.

Prilikom vođstva domaćina 38:19, Bogdan je postigao "trojku" i tako upisao prve poene od dolaska u NBA. Kingsi su smanjili minus na 16 razlike, a do kraja meč uveli u neizvesnu završnicu.

ALIMPIJEVIĆ PRESEKAO: Kešelj nije više u planovima trenera Zvezde (FOTO)

Zanimljivo da je najbolji igrač Orlova na nedavnom EP u Istanbulu imao veliku podršku srpskih navijača sa tribina dvorane u Arizoni. Sjajan je bio u defanzivnim zadacima, a neretko su američki komentatori sa hvalospevima ocenjivali njegov učinak.

SEĆATE LI GA SE? Oglasio se bivši LJUBIMAC juga, Grobare će ODUŠEVITI njegova IZJAVA! (FOTO)

Bivši as Fenerbahčea i Partizana utakmicu je završio sa 12 poena (5/15 iz igre, 1/4 za tri, 1/1 slobodna bacanja), imao tri uhvaćene lopte, po dve asistencije i ukradene loptem, napravivši jedan faul za 25 minuta provedenih na parketu.

Gosti su konstantno jurili prednost, a već u prvoj deonici imali zaostatak od 21 poena. Usledio je "kambek" i 58 sekundi pre kraja meča izjednačili su (112:112), zahvaljujući raspoloženom Garetu Templu. Isti igrač, međutim, nije uspeo u poslednjem napadu da pogodi i odvede Sakramento u produžetak.

Najefikasniji u prvoj pobedi Finiksa bio je Dejvid Buker sa 22 poena, Markiz Kris je postigao tri manje, a bivši igrač grčkog Panatinaikosa Majk Džejms 18 koševa.

Kingsi su porazom izjednačili učinak sa Finiksom, a u redovima Sakramenta blistao je Tempr sa 23 poena, Dearon Foks je dao 19, Skal Labisje 17, a Badi Hild 14 koševa.